Ohjelma Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Seedede heat Løb 23
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2014 |
|
|
Stævne by |
Ringe |
|
Udskriftstidspunkt |
08:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Ringe Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 maj 2014 |
|
|
|
|
Løb 23, 100m Rygsvømning Herrer |
Finaler (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
167 |
2 |
Kristoffer Mikkelsen |
1999 |
9999AO |
RINGE |
|
25m |
1:15.21 |
207 |
3 |
Oliver Phil Langsted |
1999 |
9925AO |
SVENDBORG |
|
25m |
1:10.93 |
297 |
4 |
Simon Ajeet Kristensen |
1999 |
9903AP |
SKOVBAKKEN |
|
25m |
1:14.90 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
90 |
1 |
Jacob Schultz |
1999 |
9963AS |
HOLSTEBRO |
|
25m |
1:10.43 |
303 |
2 |
Magnus Lerche |
1999 |
9941AG |
AARS |
|
25m |
1:09.56 |
177 |
3 |
Jacob F. Frederiksen |
1999 |
9951AN |
SILKEBORG |
|
25m |
1:09.19 |
168 |
4 |
Jannik S. Vilhelmsen |
1999 |
9919AQ |
RINGE |
|
25m |
1:09.45 |
166 |
5 |
Lasse Lundstrøm |
1999 |
9977AQ |
RINGE |
|
25m |
1:09.92 |
72 |
6 |
Thomas Thingstrup Mehlsen |
1999 |
9949AK |
HERNING |
|
25m |
1:10.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
27 |
1 |
Mikkel Sandberg Andersen |
1998 |
9801AR |
ESBJERG |
|
25m |
1:07.92 |
23 |
2 |
Søren Bisgaard |
1998 |
9877AI |
DELTA |
|
25m |
1:07.29 |
12 |
3 |
Simon Noesgaard Nielsen |
1998 |
9863AE |
AGF |
|
25m |
1:05.96 |
184 |
4 |
Emil Bonderup |
1998 |
9849AJ |
SMUT |
|
25m |
1:07.20 |
71 |
5 |
Sebastian Lodahl |
1999 |
9973AJ |
HERNING |
|
25m |
1:07.37 |
274 |
6 |
Andreas K Larsen |
1999 |
9949AL |
AALBORG |
|
25m |
1:08.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
272 |
1 |
Sebastian Brun Koch |
1998 |
9855AK |
AALBORG |
|
25m |
1:04.66 |
145 |
2 |
Alexander Jensen |
1999 |
9955AO |
ODDER |
|
25m |
1:04.28 |
147 |
3 |
Oskar Jørgensen |
1998 |
9817AK |
ODDER |
|
25m |
1:03.71 |
58 |
4 |
Frederik Oxenvad |
1999 |
9949AR |
HSK |
|
25m |
1:04.24 |
108 |
5 |
Sander Schmidt |
1999 |
9949AD |
HORSENS |
|
25m |
1:04.34 |
275 |
6 |
Martin Larsen |
1998 |
9879AG |
AALBORG |
|
25m |
1:05.59 |
|
|
Heat 5 (6) (Årg. 1999-1999) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
261 |
1 |
Magnus B. Høgild |
1999 |
9959AD |
VILDBJERG |
|
25m |
1:03.70 |
276 |
2 |
Lars Lyhne |
1999 |
9909AI |
AALBORG |
|
25m |
1:01.67 |
28 |
3 |
Casper Eickhardt |
1999 |
9921AJ |
ESBJERG |
|
25m |
59.79 |
158 |
4 |
Oliver Broholm |
1999 |
9987AD |
RINGE |
|
25m |
1:00.92 |
206 |
5 |
Jakob Knoblauch |
1999 |
9991AE |
SVENDBORG |
|
25m |
1:03.30 |
155 |
6 |
August Korsgaard |
1999 |
9981AP |
RINGE |
|
25m |
1:04.00 |
|
|
Heat 6 (6) (Årg. 1998-1998) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
11 |
1 |
Johannes Kjærgaard |
1998 |
9813AR |
AGF |
|
25m |
1:01.33 |
65 |
2 |
Magnus Fallesen |
1998 |
9869AB |
HERNING |
|
25m |
59.35 |
38 |
3 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
9807AA |
ESBJERG |
|
25m |
57.75 |
3 |
4 |
Tobias B. Bjerg |
1998 |
9807AC |
AGF |
|
25m |
58.97 |
124 |
5 |
Jonas B. Jørgensen |
1998 |
9823AM |
LYSENG |
|
25m |
1:00.37 |
37 |
6 |
Christian Kaul |
1998 |
9859AI |
ESBJERG |
|
25m |
1:02.59 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
25 maj 2014 |
Licens til Ringe Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:45 |
|