Program for Østdanske Årgangsmesterskaber gr. 2
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Søndag kl. 10.00
Seedede heat Løb 25
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2014 |
|
|
Stævne by |
Nakskov |
|
Udskriftstidspunkt |
08:45 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Nakskov Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
23 maj 2014 |
|
|
|
|
Løb 25, 100m Butterfly Herrer |
Finaler (7) |
Vejledende starttid 13:30 |
Heat 1 (7) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
119 |
1 |
Mert Kaya |
2001 |
0193AF |
KØGE |
|
25m |
1:26.57 |
188 |
2 |
Mathias Holm |
2001 |
0165AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:21.69 |
166 |
3 |
William W. Kofoed |
2001 |
0159AH |
ROSKILDE |
|
25m |
1:21.15 |
317 |
4 |
Emil Mosegaard |
2001 |
0187AM |
TVS IF |
|
25m |
1:19.58 |
211 |
5 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
25m |
1:19.78 |
182 |
6 |
Christian Boutrup |
2003 |
0337AA |
BIRKERØD |
|
25m |
1:21.16 |
4 |
7 |
Mikkel Jørgensen |
2003 |
0365AE |
VI39 |
|
25m |
1:26.48 |
125 |
8 |
Johan Krohn Olsen |
2001 |
0103AD |
KØGE |
|
25m |
1:31.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
273 |
1 |
Carl Terp Larsen |
2001 |
0119AN |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:18.54 |
284 |
2 |
Frederik Bojesen |
2002 |
0281AB |
JYLLINGE |
|
25m |
1:17.74 |
27 |
3 |
William S. Michaelsen |
2001 |
0135AK |
FR.SUND |
|
25m |
1:17.57 |
196 |
4 |
Frederik Røgind |
2001 |
0127AG |
BIRKERØD |
|
25m |
1:16.92 |
14 |
5 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:17.17 |
110 |
6 |
Rasmus Danielsen |
2001 |
0183AB |
KØGE |
|
25m |
1:17.69 |
32 |
7 |
Christian Crone |
2001 |
0147AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:18.50 |
191 |
8 |
Mikkel Eg Ibsen |
2002 |
0221AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:19.32 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
121 |
1 |
Mathias Luplau |
2001 |
0133AF |
KØGE |
|
25m |
1:16.67 |
130 |
2 |
Matthias Hansen |
2001 |
0191AH |
KORSØR |
|
25m |
1:16.11 |
194 |
3 |
Ulrik Blach Petersen |
2001 |
0177AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:15.28 |
138 |
4 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
25m |
1:14.59 |
246 |
5 |
Kasper Bonnichsen |
2002 |
0283AD |
TRITON B |
|
25m |
1:14.95 |
190 |
6 |
Frederik Eg Ibsen |
2002 |
0231AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:15.39 |
141 |
7 |
Gustav Fabiansen |
2002 |
0215AH |
LYNGBY |
|
25m |
1:16.61 |
11 |
8 |
August Weilguny |
2001 |
0131AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:16.76 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
256 |
1 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
TRITON B |
|
25m |
1:14.52 |
250 |
2 |
Mads Raaby Jensen |
2001 |
0149AB |
TRITON B |
|
25m |
1:13.24 |
266 |
3 |
Yukia Hansen |
2000 |
0035AL |
VI39 |
|
25m |
1:12.17 |
117 |
4 |
Jacob Holm |
2000 |
0011AE |
KØGE |
|
25m |
1:11.46 |
146 |
5 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
0093AE |
LYNGBY |
|
25m |
1:11.89 |
271 |
6 |
Markus B. Hajdu |
2000 |
0073AM |
VAT CPH-MK |
|
25m |
1:12.52 |
31 |
7 |
William Christoffersen |
2001 |
0147AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:13.61 |
52 |
8 |
Frederik Presskorn |
2000 |
0061AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:14.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
300 |
1 |
Jens Christian Norus |
2000 |
0053AN |
GENTOFTE |
|
25m |
1:11.30 |
298 |
2 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
25m |
1:09.79 |
267 |
3 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
0071AC |
STT |
|
25m |
1:08.85 |
43 |
4 |
William Lehn-Schiøler |
2000 |
0073AF |
GLADSAXE |
|
25m |
1:08.58 |
120 |
5 |
Benjamin Ørnebjerg Larsen |
2000 |
0087AC |
KØGE |
|
25m |
1:08.77 |
115 |
6 |
Thor B. Hansen |
2000 |
0097AA |
KØGE |
|
25m |
1:09.25 |
316 |
7 |
Gustav Jørgensen |
2000 |
0075AP |
TVS IF |
|
25m |
1:10.71 |
28 |
8 |
Anton Haugaard Nielsen |
2000 |
0009AM |
FR.SUND |
|
25m |
1:11.32 |
|
|
Heat 6 (7) (Årg. 2001-2014) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
156 |
1 |
Victor Grandjean |
2001 |
0107AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:12.29 |
129 |
2 |
Jonas Hansen |
2001 |
0123AH |
KORSØR |
|
25m |
1:10.55 |
79 |
3 |
Nicklas Östman Pedersen |
2002 |
0231AC |
HELSINGØR |
|
25m |
1:09.06 |
324 |
4 |
Hans Mølbak Petersen |
2001 |
0137AG |
GREVE |
|
25m |
1:04.79 |
95 |
5 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:08.94 |
157 |
6 |
Mads Jensen |
2001 |
0105AF |
RINGSTED |
|
25m |
1:09.88 |
240 |
7 |
Gustav Schlichtkrull |
2001 |
0147AA |
KVIK |
|
25m |
1:11.45 |
7 |
8 |
Alexander Rendlev |
2001 |
0121AE |
VI39 |
|
25m |
1:12.90 |
|
|
Heat 7 (7) (Årg. 2000-2000) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
57 |
1 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:06.79 |
248 |
2 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
TRITON B |
|
25m |
1:05.28 |
81 |
3 |
Julius Thielst |
2000 |
0055AA |
HELSINGØR |
|
25m |
1:03.22 |
251 |
4 |
Johan Joensen |
2000 |
0005AB |
TRITON B |
|
25m |
1:02.57 |
265 |
5 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
VI39 |
|
25m |
1:02.63 |
321 |
6 |
Mathias Yu Fagerberg |
2000 |
0069AI |
ISHØJ |
|
25m |
1:04.58 |
282 |
7 |
Philip Krogh Brønnicke |
2000 |
0075AI |
VORDINGB |
|
25m |
1:06.48 |
288 |
8 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
SLANGERUP |
|
25m |
1:06.98 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
25 maj 2014 |
Licens til Nakskov Svømme Klub |
Udskriftstidspunkt |
08:45 |
|