Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 |
|
Udskriftsdato |
21 juni 2014 |
|
|
Stævne by |
Gentofte |
|
Udskriftstidspunkt |
08:43 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og Gentofte Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
20 juni 2014 |
|
|
|
|
Løb 13, 400m Medley Damer |
Finaler (10) |
Vejledende starttid 13:06 |
Heat 1 (10) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
518 |
2 |
Ingrid Lindemann |
2003 |
0312AE |
BIRKERØD |
|
50m |
6:58.26 |
370 |
3 |
Christine Krogh |
2003 |
0376AH |
OSLF |
|
50m |
6:51.41 |
121 |
4 |
Luna Gammelgaard |
2003 |
0382AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
6:52.52 |
80 |
5 |
Olivia Mammen |
2003 |
0374AB |
TRITON B |
|
50m |
6:59.38 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
400 |
1 |
Kathrine Sofie Jensen |
2003 |
0352AC |
KØGE |
|
50m |
6:47.27 |
261 |
2 |
Sofia Drevskich |
2003 |
0318AA |
VAT CPH/MK |
|
50m |
6:45.54 |
517 |
3 |
Freya Nørlund Wentzel |
2003 |
0374AC |
KVIK |
|
50m |
6:44.70 |
42 |
4 |
Amalie Kristensen |
2003 |
0304AK |
HERNING |
|
50m |
6:45.39 |
203 |
5 |
Caroline Buhl Schrøder |
2003 |
0314AB |
ALLERØD |
|
50m |
6:46.82 |
192 |
6 |
Amalie Kruse Enemærke |
2003 |
0392AI |
GSK |
|
50m |
6:49.75 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
276 |
1 |
Cornelia Bergqvist |
2003 |
0346AE |
BIRKERØD |
|
50m |
6:40.56 |
466 |
2 |
Svava Kj. Gregersen |
2004 |
0426AC |
TRITON V |
|
50m |
6:38.41 |
419 |
3 |
Aya Bødker Grann |
2002 |
0224AM |
GLADSAXE |
|
50m |
6:30.39 |
492 |
4 |
Caroline Brink |
2003 |
0316AE |
KVIK |
|
50m |
6:32.79 |
463 |
5 |
Cecilie Davidsen |
2003 |
0312AI |
TRITON V |
|
50m |
6:38.69 |
214 |
6 |
Josefine Heuer |
2003 |
0386AM |
VIBORG |
|
50m |
6:40.94 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
284 |
1 |
Isabel Vang Hvitved |
2003 |
0316AB |
BIRKERØD |
|
50m |
6:30.17 |
197 |
2 |
Ida T Mose |
2002 |
0242AK |
GSK |
|
50m |
6:28.75 |
60 |
3 |
Astrid Høgh Sørensen |
2002 |
0246AB |
VI39 |
|
50m |
6:28.00 |
12 |
4 |
Mitzi D. Jensen |
2002 |
0298AB |
AALBORG |
|
50m |
6:28.39 |
212 |
5 |
Louise Houe Andersen |
2003 |
0384AN |
VIBORG |
|
50m |
6:29.52 |
289 |
6 |
Cecilie Porsdal |
2002 |
0254AH |
BIRKERØD |
|
50m |
6:30.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
115 |
1 |
Sofie Maagøe |
2003 |
0366AA |
HOVEDSTAD |
|
50m |
6:27.00 |
120 |
2 |
Emilie Bast |
2002 |
0252AD |
HOVEDSTAD |
|
50m |
6:26.06 |
25 |
3 |
Sascha Lausten |
2002 |
0202AJ |
IKAST |
|
50m |
6:24.54 |
264 |
4 |
Anna Aabak Kristoffersen |
2002 |
0288AL |
VAT CPH/MK |
|
50m |
6:25.60 |
116 |
5 |
Charlotte Malberg |
2002 |
0276AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
6:26.39 |
184 |
6 |
Bjørk Nelsing Petersen |
2002 |
0264AE |
GENTOFTE |
|
50m |
6:27.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
208 |
1 |
Marie Uglebjerg |
2002 |
0222AB |
KALUNDBORG |
|
50m |
6:20.19 |
24 |
2 |
Emilie Knudsen |
2002 |
0222AK |
IKAST |
|
50m |
6:17.88 |
318 |
3 |
Nicoline Kristiansen |
2002 |
0278AL |
AGF |
|
50m |
6:13.80 |
475 |
4 |
Ida Buxbom Andersen |
2002 |
0296AQ |
ROSKILDE |
|
50m |
6:15.58 |
483 |
5 |
Alberte Fie Petersen |
2002 |
0224AH |
ROSKILDE |
|
50m |
6:18.02 |
404 |
6 |
Camilla Mølgaard |
2002 |
0292AB |
KØGE |
|
50m |
6:22.51 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
358 |
1 |
Josephine Kruse |
2002 |
0242AQ |
SØLLERØD |
|
50m |
6:07.88 |
506 |
2 |
Emma Pedersen |
2002 |
0258AA |
KVIK |
|
50m |
6:03.13 |
204 |
3 |
Julie Stampe |
2002 |
0276AB |
ALLERØD |
|
50m |
5:59.80 |
422 |
4 |
Cassandra L. L. Hansen |
2002 |
0226AM |
GLADSAXE |
|
50m |
6:01.80 |
396 |
5 |
Ida Bull Guldbrandsen |
2002 |
0272AO |
KØGE |
|
50m |
6:06.66 |
104 |
6 |
Regitze Gotthard |
2002 |
0228AA |
SLAGELSE |
|
50m |
6:08.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
479 |
1 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
50m |
5:52.00 |
199 |
2 |
Mille Graasbøll |
2002 |
0234AB |
ALLERØD |
|
50m |
5:48.87 |
477 |
3 |
Frederikke Echardt |
2002 |
0274AG |
ROSKILDE |
|
50m |
5:47.13 |
330 |
4 |
Cecilie Grøndal |
2002 |
0282AK |
HORSENS |
|
50m |
5:48.26 |
482 |
5 |
Liva Palmund |
2002 |
0246AA |
ROSKILDE |
|
50m |
5:50.36 |
83 |
6 |
Abby Kristine Waterval |
2002 |
0222AE |
TRITON B |
|
50m |
5:59.23 |
|
|
Heat 9 (10) (Årg. 2003-2014) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
512 |
1 |
Beate Kristine Rasmussen |
2003 |
0334AC |
KVIK |
|
50m |
6:13.99 |
434 |
2 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GLADSAXE |
|
50m |
6:13.67 |
433 |
3 |
Gro Grinda Rasmussen |
2003 |
0372AF |
GLADSAXE |
|
50m |
6:00.13 |
511 |
4 |
Celia Puggaard |
2003 |
0346AA |
KVIK |
|
50m |
6:08.25 |
391 |
5 |
Caroline Gøttrup Bagge |
2003 |
0322AB |
KØGE |
|
50m |
6:13.87 |
57 |
6 |
Julie Laugesen |
2003 |
0308AF |
VI39 |
|
50m |
6:21.64 |
|
|
Heat 10 (10) (Årg. 2002-2002) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
131 |
1 |
Thea Blomsterberg |
2002 |
0272AC |
HILLERØD |
|
50m |
5:40.32 |
353 |
2 |
Thyra Jørgensen |
2002 |
0218AC |
GREVE |
|
50m |
5:35.01 |
497 |
3 |
Sofie Hansen |
2002 |
0202AI |
KVIK |
|
50m |
5:24.39 |
352 |
4 |
Karoline Barrett |
2002 |
0286AA |
GREVE |
|
50m |
5:30.68 |
280 |
5 |
Anne Føyn |
2002 |
0282AF |
BIRKERØD |
|
50m |
5:38.08 |
117 |
6 |
Signe Fich Hansen |
2002 |
0248AC |
HOVEDSTAD |
|
50m |
5:43.37 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
21 juni 2014 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
08:43 |
|