Program för Ullbergstrofén 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Försök lördag
Heatlista Gren 19
|
Tävling |
Ullbergstrofén 2014 |
|
Utskriftsdatum |
02 maj 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Göteborg |
|
Utskriftstid |
18:55 |
|
|
Arrangör |
Göteborg Sim |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 maj 2014 |
|
|
|
|
Gren 19, 100m Frisim Damer |
Försök (14) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
89 |
1 |
Emma Mickelsson |
2001 |
BJ7801 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:18.74 |
70 |
2 |
Ebba Holmdahl |
2003 |
BA2203 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:18.06 |
90 |
3 |
Natalia Mohammadi |
2002 |
AT2402 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:16.11 |
8 |
4 |
Felicia Thonander |
2001 |
AC8801 |
ALE |
|
25m |
1:14.79 |
95 |
5 |
Sissy Olsson |
2001 |
BH1601 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:14.49 |
226 |
6 |
Sophia Stickel |
2001 |
AY8601 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:14.67 |
241 |
7 |
Alice Götestam |
2001 |
AI7201 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:15.55 |
107 |
8 |
Ella Simonsson |
2002 |
BK2202 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:17.19 |
71 |
9 |
Linnea Inghammar |
2002 |
AT0402 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:18.40 |
98 |
10 |
Tilde Persson |
2001 |
BK2201 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:18.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
224 |
1 |
Alexandra Schyum |
2002 |
AN8202 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:13.83 |
404 |
2 |
Ida Ullstrand |
2001 |
BG8601 |
NKK |
|
25m |
1:13.45 |
494 |
3 |
Annie Lätt |
2001 |
AO0601 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:12.98 |
55 |
4 |
Johanna de Jonge |
2001 |
BE1401 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:12.43 |
326 |
5 |
Elsa Jörstam |
2001 |
AR4601 |
MASS |
|
25m |
1:12.04 |
472 |
6 |
Emelie Nyman |
2001 |
AM0801 |
SK 1970 |
|
25m |
1:12.11 |
502 |
7 |
Cornelia Almqvist |
2002 |
AJ6602 |
VARBERG |
|
25m |
1:12.83 |
292 |
8 |
Mollie Kovala |
2001 |
AM8201 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:13.14 |
341 |
9 |
Ellen Premmert |
2001 |
AQ2601 |
MASS |
|
25m |
1:13.82 |
506 |
10 |
Clara Balslev |
2001 |
AE7601 |
VARBERG |
|
25m |
1:14.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
563 |
1 |
Annie Strömberg |
2001 |
AL9401 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:10.77 |
401 |
2 |
Linnea Sterner |
1996 |
AZ2296 |
NKK |
|
25m |
1:09.98 |
516 |
3 |
Ebba Hultgren |
2000 |
AL8400 |
VARBERG |
|
25m |
1:09.82 |
159 |
4 |
Ida Widén |
2001 |
AB3801 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:09.64 |
342 |
5 |
Emma Pålsson |
1999 |
AC0499 |
MASS |
|
25m |
1:09.25 |
561 |
6 |
Gabriella Sanftleben |
1999 |
AD9499 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:09.38 |
93 |
7 |
Michelle Nordenmark |
2002 |
AN6602 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:09.68 |
507 |
8 |
Sofia Bekken |
2001 |
AE6601 |
VARBERG |
|
25m |
1:09.90 |
474 |
9 |
Matilda Stenberg |
2001 |
AS5401 |
SK 1970 |
|
25m |
1:10.06 |
216 |
10 |
Livia Malmsten |
2001 |
AY9401 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:11.28 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
296 |
1 |
Amanda Alvekrans |
2001 |
AI7401 |
MASS |
|
25m |
1:08.83 |
266 |
2 |
Petronella Johansson |
2000 |
AW0600 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:08.47 |
178 |
3 |
Linn Andersson |
2000 |
AH1400 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:08.16 |
276 |
4 |
Elin Norrman |
2001 |
AX4601 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:07.67 |
327 |
5 |
Amanda Knudsen |
1996 |
AW8896 |
MASS |
|
25m |
1:07.61 |
435 |
6 |
Ella Fagerström |
1998 |
AC8698 |
S 02 |
|
25m |
1:07.65 |
54 |
7 |
Olivia Dahlström |
2001 |
AV5601 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:07.97 |
473 |
8 |
Tova Olausson |
2000 |
AV4800 |
SK 1970 |
|
25m |
1:08.26 |
387 |
9 |
Ella Lindroth |
2001 |
AE1201 |
NKK |
|
25m |
1:08.71 |
66 |
10 |
Johanna Gunnarsson |
1999 |
AT1499 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:09.23 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
297 |
1 |
Karolina Alvekrans |
1998 |
AW8298 |
MASS |
|
25m |
1:07.45 |
160 |
2 |
Heidi Winberg |
1999 |
AW4899 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:07.25 |
493 |
3 |
Elin Lokrantz |
2000 |
AM2200 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:07.05 |
237 |
4 |
Isabella Brogren |
1999 |
BB7499 |
KUNGÄLV |
|
25m |
1:07.02 |
190 |
5 |
Solveig Ramallo |
1993 |
BX2693 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:06.94 |
390 |
6 |
Tilde Malm |
1999 |
AF8699 |
NKK |
|
25m |
1:06.96 |
129 |
7 |
Ellen Carlsson |
1999 |
AK6499 |
HULTSFRED |
|
25m |
1:07.04 |
289 |
8 |
Hanna Wrethander |
1999 |
AK8699 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:07.08 |
151 |
9 |
Kajsa Norell Dahlqvist |
2001 |
AV2401 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:07.27 |
558 |
10 |
Linnea Persson |
2002 |
AL1802 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:07.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
169 |
1 |
Moa Cronsjö |
1998 |
AM1498 |
SS IDEN |
|
50m |
1:06.82 |
281 |
2 |
Josefine Pålsson |
1999 |
AK9699 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:06.55 |
27 |
3 |
Linda Fredriksson |
2002 |
AA4802 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:06.52 |
565 |
4 |
Louise Hallkvist |
1999 |
AE0299 |
SK ALINGSÅ |
|
25m |
1:06.49 |
391 |
5 |
Ebba Nyman |
1998 |
AA8898 |
NKK |
|
25m |
1:06.38 |
490 |
6 |
Amanda Johansson |
1997 |
BJ4497 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:06.41 |
75 |
7 |
Amanda Johansson |
2000 |
AJ9400 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:06.50 |
381 |
8 |
Josefine Härdelin |
2001 |
AF4601 |
NKK |
|
25m |
1:06.52 |
272 |
9 |
Fanny Nilsson |
1998 |
AT9498 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:06.77 |
153 |
10 |
Karin Sandin |
1995 |
BG9295 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:06.88 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
443 |
1 |
Linnea Kaldrup |
1996 |
AH9896 |
S 02 |
|
25m |
1:06.15 |
19 |
2 |
Klara Tistrand |
2001 |
AD9801 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:06.02 |
513 |
3 |
Linnea Dunberg |
2000 |
AE8200 |
VARBERG |
|
25m |
1:05.63 |
221 |
4 |
Hanna Rostén |
1997 |
BG0897 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:05.23 |
316 |
5 |
Kamelia Gradinarska |
2001 |
AI3601 |
MASS |
|
25m |
1:05.06 |
541 |
6 |
Fanny Aronsson |
2000 |
BE5400 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:05.12 |
17 |
7 |
Sanna Lygnestrand |
1999 |
AG5499 |
ALINGSÅS |
|
25m |
1:05.49 |
62 |
8 |
Daniella Fallenhag |
2000 |
AR7800 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:05.98 |
101 |
9 |
Andrea Reinhold |
2001 |
AS3401 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:06.04 |
257 |
10 |
Moa Bergstedt |
2000 |
AV1400 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:06.38 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
77 |
1 |
Matilda Kewenter |
1997 |
AK0897 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:04.85 |
328 |
2 |
Ulrika Krüger |
1996 |
BA3896 |
MASS |
|
25m |
1:04.65 |
220 |
3 |
Amanda Rinde |
1998 |
AU3698 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:04.54 |
192 |
4 |
Malin Andersson |
1999 |
AL0899 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
1:04.38 |
309 |
5 |
Sophie Eliasson |
1998 |
AN0498 |
MASS |
|
25m |
1:04.20 |
442 |
6 |
Elsa Johansson |
1998 |
BM1298 |
S 02 |
|
25m |
1:04.35 |
38 |
7 |
Sofie Wirfalk |
2000 |
AB2800 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:04.51 |
293 |
8 |
Ida Lövgren |
2001 |
AB2801 |
MARIESTAD |
|
25m |
1:04.54 |
260 |
9 |
Hanna Cederholm |
1997 |
AM4497 |
SK LAXEN |
|
25m |
1:04.81 |
171 |
10 |
Sara Nilsson |
1998 |
AF3498 |
SS IDEN |
|
50m |
1:04.98 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
465 |
1 |
Hanna Helin-Nilsson |
1997 |
BC2497 |
SK 1970 |
|
25m |
1:04.07 |
157 |
2 |
Frida Taman |
2001 |
AD8401 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:03.93 |
364 |
3 |
Caroline Wallenborg |
2000 |
AL3800 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:03.84 |
57 |
4 |
Christina Ekstedt |
1996 |
AM2296 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:03.72 |
498 |
5 |
Kajsa Svensson |
2000 |
BD0600 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:03.69 |
385 |
6 |
Irma Klipic |
1996 |
AO9696 |
NKK |
|
25m |
1:03.69 |
23 |
7 |
Michelle Berntsson |
2000 |
BD6200 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:03.72 |
370 |
8 |
Sally Ericsson |
1997 |
AW9297 |
NKK |
|
25m |
1:03.86 |
139 |
9 |
Johanna Ek |
1995 |
BU7495 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:04.01 |
554 |
10 |
Johanna Niklasson |
1996 |
AQ6896 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:04.08 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
568 |
1 |
Jessica Berg |
1998 |
BJ7698 |
POLISEN |
|
25m |
1:03.57 |
428 |
2 |
Lina Berg |
1996 |
AF0696 |
S 02 |
|
25m |
1:03.10 |
72 |
3 |
Amanda Janzon |
1997 |
AK7697 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:02.62 |
569 |
4 |
Rebecka Bergström |
1997 |
AH1297 |
POLISEN |
|
25m |
1:02.46 |
33 |
5 |
Emelie Melin |
2000 |
AK9600 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:02.37 |
332 |
6 |
Linnéa Lundborg |
2000 |
AZ5600 |
MASS |
|
25m |
1:02.41 |
144 |
7 |
Maja Johansson |
1999 |
AW2899 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:02.53 |
552 |
8 |
Matilda Larsson |
1998 |
AD1698 |
UDDEVALLA |
|
25m |
1:02.71 |
148 |
9 |
Thelma Jöhncke |
1999 |
BM6299 |
HÖGANÄS SS |
|
25m |
1:03.48 |
349 |
10 |
Ida Swegmark |
2000 |
AZ6600 |
MASS |
|
25m |
1:03.68 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
345 |
1 |
Marta Qvirist |
1998 |
AD6498 |
MASS |
|
25m |
1:02.35 |
138 |
2 |
Linnea Waldemarsson |
1996 |
AN8696 |
HULTSFRED |
|
25m |
1:02.07 |
427 |
3 |
Johanna Andersson |
1996 |
AW4496 |
S 02 |
|
25m |
1:01.91 |
235 |
4 |
Isabelle Avenius |
1996 |
AX3496 |
KUNGÄLV |
|
50m |
1:01.59 |
182 |
5 |
Tea Gladher |
2000 |
AB1400 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:01.28 |
346 |
6 |
Linn Rehnberg |
1998 |
AG0298 |
MASS |
|
25m |
1:01.35 |
379 |
7 |
Anna Grundmark |
1997 |
AL2697 |
NKK |
|
25m |
1:01.73 |
36 |
8 |
Alice Palmkvist |
2000 |
AE9200 |
ELFSBORG |
|
25m |
1:01.95 |
168 |
9 |
Jenny Christensson |
1996 |
BD4696 |
SS IDEN |
|
50m |
1:02.13 |
496 |
10 |
Olivia Rudqvist |
2000 |
AA2600 |
TROLLHÄTTA |
|
25m |
1:02.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
353 |
1 |
Emma Westman |
1993 |
AP7693 |
MASS |
|
25m |
1:01.04 |
80 |
2 |
Inez Kristensson |
1997 |
AK1897 |
GÖTEBORG |
|
25m |
1:00.29 |
441 |
3 |
Ebba Hellström |
1992 |
AK6692 |
S 02 |
|
25m |
59.59 |
521 |
4 |
Nike Kruners |
1996 |
AN3496 |
VARBERG |
|
25m |
58.72 |
477 |
5 |
Louise Hjalmarsson |
1997 |
AV8697 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
58.05 |
86 |
6 |
Sara Linné |
1997 |
AT5297 |
GÖTEBORG |
|
25m |
58.28 |
375 |
7 |
Michelle Franzén |
1993 |
AN0893 |
NKK |
|
25m |
59.23 |
354 |
8 |
Malin Westman |
1995 |
AA1695 |
MASS |
|
25m |
59.93 |
356 |
9 |
Johanna Åberg |
1997 |
AP3497 |
MASS |
|
25m |
1:00.67 |
147 |
10 |
Klara Juliusson |
1997 |
AH3897 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
1:01.21 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
1 |
1 |
Shaika Al Saud |
1997 |
|
THE FLYERS |
KSA |
25m |
1:00.85 |
384 |
2 |
Hanna Klipic |
1996 |
AO0896 |
NKK |
|
25m |
1:00.28 |
586 |
3 |
Milana Salih |
1997 |
AX4697 |
POLISEN |
|
25m |
59.57 |
46 |
4 |
Linnéa Bielicz |
1994 |
BJ3294 |
GÖTEBORG |
|
50m |
58.53 |
475 |
5 |
Céline Bertrand |
1995 |
AB7295 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
57.60 |
432 |
6 |
Erica Dahlgren |
1997 |
AE3497 |
S 02 |
|
25m |
58.27 |
319 |
7 |
Ulrika Holm |
1996 |
AC1896 |
MASS |
|
25m |
59.18 |
248 |
8 |
Amanda Nielsen-Fernandes |
1994 |
BM8294 |
KUNGÄLV |
|
25m |
59.84 |
405 |
9 |
Sara Wallberg |
1999 |
AJ2899 |
NKK |
|
25m |
1:00.51 |
585 |
10 |
Ida Pettersson |
1999 |
AP2699 |
POLISEN |
|
50m |
1:01.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
Land |
Bassäng |
Tid |
|
338 |
1 |
Tova Olsson |
2001 |
AB8801 |
MASS |
|
25m |
1:00.78 |
295 |
2 |
Rebecka Winquist |
1996 |
AD2296 |
MARKARYD |
|
25m |
1:00.10 |
330 |
3 |
Alice Lindhé |
1999 |
AF7699 |
MASS |
|
25m |
59.47 |
201 |
4 |
Liz Hansson |
1988 |
AJ1488 |
KUNGSBACKA |
|
25m |
58.28 |
322 |
5 |
Isabelle Höstman |
1990 |
BR8890 |
MASS |
|
25m |
57.30 |
367 |
6 |
Rebecca Diaz-Nilsson |
1996 |
AD8296 |
NKK |
|
25m |
58.23 |
102 |
7 |
Viktoria Reinhold |
1996 |
AW9696 |
GÖTEBORG |
|
25m |
59.07 |
79 |
8 |
Alfhild Kristensson |
1999 |
AI6699 |
GÖTEBORG |
|
25m |
59.69 |
476 |
9 |
Nikki Brockmar |
1999 |
AR2299 |
SKÖVDE SS |
|
25m |
1:00.37 |
412 |
10 |
Rebecca Berggren-Nylund |
1999 |
AI1899 |
S 71 |
|
25m |
1:01.13 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
02 maj 2014 |
Licensierad till: Göteborg Sim |
Utskriftstid |
18:55 |
|