Program för SM/JSM ute 2008
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 18
|
Tävling |
UTE-SM/JSM 2008 (50m) |
|
Utskriftsdatum |
17 juli 2008 |
|
|
Tävlingsort |
NORRKÖPING |
|
Utskriftstid |
20:09 |
|
|
Arrangör |
SSF/NKK |
|
|
|
|
Gren 18, 50m Fjärilsim Herrar |
Försök (9) |
Sponsor: Ahlstom |
Världsrekord Seniorer: Ronald Schoeman (1980) 22.96 2005-07-25 |
Europarekord Seniorer: Milorad Cavic 23.11 2008-03-19 |
SR: Lars Frölander (1974) 23.57 2001-07-28 |
SR Juniorer: Marcus Piehl (1985) 24.51 2003-08-03 |
|
Heat 1 (9) , Junior |
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
513 |
3 |
Robin Mårtensson |
1991 |
AD0591 |
OSBY SS |
|
50m |
27.42 |
632 |
4 |
Markus Guldstrand |
1988 |
AN7988 |
YSTADS SS |
|
50m |
27.36 |
322 |
5 |
Niklas Löfgren |
1989 |
AN1589 |
MASS |
|
50m |
27.36 |
200 |
6 |
Axel Aversund |
1991 |
AR0591 |
ALINGSÅS |
|
50m |
27.42 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
427 |
1 |
Jacob Nordin |
1988 |
AJ2988 |
LASS |
|
50m |
27.30 |
158 |
2 |
Magnus Lundgren |
1991 |
AI2991 |
SK NEPTUN |
|
50m |
27.25 |
476 |
3 |
Tobias Hedberg |
1990 |
AW8590 |
SK RAN |
|
50m |
27.20 |
103 |
4 |
Christoffer Nilsson |
1988 |
AO1988 |
HÖGANÄS SS |
|
50m |
27.18 |
471 |
5 |
Niklas Borin |
1989 |
AD5189 |
TUREBERG |
|
50m |
27.19 |
108 |
6 |
Joakim Kling |
1991 |
AG3391 |
ÖSA |
|
50m |
27.23 |
311 |
7 |
Christoffer Tolj |
1991 |
AQ7391 |
SS04 |
|
50m |
27.25 |
578 |
8 |
Tim Andersson-Lind |
1989 |
AG1389 |
POLISEN |
|
50m |
27.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
197 |
1 |
Jesper Jonsson |
1993 |
AS9393 |
VÄXJÖ SS |
|
50m |
27.17 |
460 |
2 |
Amanch Rezaghi |
1991 |
AK7591 |
VÄSTERÅS |
|
50m |
27.16 |
149 |
3 |
Michael Curacica |
1991 |
AR3391 |
TUNAFORS |
|
50m |
26.98 |
105 |
4 |
Mathias Nilsson |
1990 |
AC7790 |
S 71 |
|
50m |
26.92 |
433 |
5 |
Joakim Tevell |
1990 |
AF4390 |
LASS |
|
50m |
26.96 |
602 |
6 |
Filip Falkenborn |
1990 |
AB6790 |
TÄBY SIM |
|
50m |
27.12 |
153 |
7 |
Kristoffer Brander |
1989 |
AQ8189 |
SK NEPTUN |
|
50m |
27.17 |
220 |
8 |
Anton Kjellqvist |
1991 |
AH1991 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
27.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
213 |
1 |
Daniel Lundahl |
1991 |
AG5991 |
SÖSDALA SS |
|
50m |
26.87 |
536 |
2 |
Ivan Vikalo |
1989 |
AU4789 |
HS |
|
50m |
26.74 |
606 |
3 |
Erik Håkansson |
1988 |
AB9988 |
TÄBY SIM |
|
50m |
26.69 |
337 |
4 |
Andreas Edlund |
1989 |
AB6989 |
SUNDSVALL |
|
50m |
26.65 |
580 |
5 |
David Ernstsson |
1992 |
AK8792 |
POLISEN |
|
50m |
26.68 |
362 |
6 |
Robin Johansson |
1990 |
AI1590 |
UPSALA S |
|
50m |
26.70 |
151 |
7 |
Måns Stomvall |
1990 |
AS7790 |
TUNAFORS |
|
50m |
26.86 |
16 |
8 |
Adam Jakobsson |
1988 |
AC2788 |
WISBY SS |
|
50m |
26.91 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
274 |
1 |
Viktor Sandin |
1991 |
AN5191 |
SK ÄGIR |
|
50m |
26.54 |
246 |
2 |
Marcus Tuomela |
1988 |
AC0588 |
GÖTEBORG |
|
50m |
26.48 |
499 |
3 |
Rasmus Hellström |
1988 |
AO6188 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
26.38 |
375 |
4 |
Christian Konrad |
1989 |
AG2589 |
BOTK-RÖNN |
|
50m |
26.35 |
397 |
5 |
Daniel Lorentzon |
1988 |
AL3988 |
UDDEV SIM |
|
50m |
26.35 |
222 |
6 |
Mattias Thorsell |
1989 |
AE1589 |
SKÖVDE SS |
|
50m |
26.40 |
308 |
7 |
Sture Mittermaier |
1992 |
AH6592 |
SS04 |
|
50m |
26.53 |
526 |
8 |
Jonas Jonson |
1991 |
AA9991 |
VARBERG |
|
50m |
26.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
425 |
1 |
Alexander Linge |
1992 |
AG0592 |
LASS |
|
50m |
26.31 |
93 |
2 |
Anders Melin |
1988 |
AF9188 |
KARLSTAD |
|
50m |
26.14 |
13 |
3 |
Henrik Lindau |
1990 |
AD8190 |
KARLSKRONA |
|
50m |
25.95 |
395 |
4 |
David Larsson |
1989 |
AF5989 |
UDDEV SIM |
|
50m |
25.14 |
529 |
5 |
Pontus Palmqvist |
1991 |
AV7391 |
VARBERG |
|
50m |
25.55 |
365 |
6 |
Björn Sundin |
1990 |
AO4590 |
UPSALA S |
|
50m |
26.03 |
186 |
7 |
Andreas Hulander |
1988 |
AD8588 |
UMEÅ SS |
|
50m |
26.19 |
89 |
8 |
Nikola Stojmenovic |
1988 |
AE1988 |
NKK |
|
50m |
26.32 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
631 |
1 |
Robbin Steén |
1987 |
AE5187 |
YSTADS SS |
|
50m |
26.47 |
505 |
2 |
Christoffer Stolt |
1987 |
AC1187 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
26.13 |
545 |
3 |
Jonas Ulfskans |
1986 |
AD8986 |
HS |
|
50m |
25.69 |
488 |
4 |
Magnus Kjellberg |
1984 |
AD6184 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
25.00 |
348 |
5 |
Tor Sundin |
1984 |
AD4984 |
SUNDSVALL |
|
50m |
25.26 |
45 |
6 |
Jan Karlsson |
1968 |
AA2168 |
VÄSBY SS |
|
50m |
25.72 |
439 |
7 |
Klas Wiréhn |
1985 |
AF5985 |
LASS |
|
50m |
26.33 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
621 |
1 |
Viktor Jönsson |
1986 |
AA3186 |
ELFSBORG |
|
50m |
26.46 |
371 |
2 |
Fredrik Öberg |
1987 |
AF2187 |
UPSALA S |
|
50m |
26.12 |
257 |
3 |
Mathias Hageneier |
1980 |
AB4580 |
SK LAXEN |
|
50m |
25.35 |
324 |
4 |
David Nordenlilja |
1981 |
AB2181 |
MASS |
|
50m |
24.72 |
113 |
5 |
Jonas Persson |
1983 |
AC3383 |
MKK |
|
50m |
25.15 |
22 |
6 |
Andreas Holmskov |
1984 |
AA6184 |
SK LÖDDE |
|
50m |
25.71 |
351 |
7 |
Carl Wikblom |
1987 |
AC6387 |
SUNDSVALL |
|
50m |
26.24 |
584 |
8 |
Pontus Karlsson |
1984 |
AA4584 |
POLISEN |
|
50m |
26.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
339 |
1 |
Mikael Gerlach |
1984 |
AE3784 |
SUNDSVALL |
|
50m |
26.41 |
620 |
2 |
Michael Berndtsson |
1985 |
AF2385 |
ELFSBORG |
|
50m |
25.99 |
344 |
3 |
Sebastian Kammerling |
1986 |
AB2786 |
SUNDSVALL |
|
50m |
25.30 |
416 |
4 |
Lars Frölander |
1974 |
AA0174 |
LASS |
|
50m |
24.34 |
407 |
5 |
Erik Andersson |
1984 |
AA2784 |
LASS |
|
50m |
25.01 |
17 |
6 |
Tomas Andolfsson |
1987 |
AJ8187 |
HULTSFRED |
|
50m |
25.70 |
248 |
7 |
Oscar Vilsmyr |
1982 |
AC5782 |
GÖTEBORG |
|
50m |
26.17 |
496 |
8 |
Stefan Sandberg |
1987 |
AB1387 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
26.58 |
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
|