Program för SM/JSM ute 2008
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 13, 200m Bröstsim Herrar Senior |
Världsrekord Seniorer: Kosuke Kitajima (1900) 2:07.51 2008-06-08 |
Europarekord Seniorer: Dmitri Komornikov (1981) 2:09.52 2003-06-14 |
SR: Martin Gustavsson (1980) 2:13.81 2004-05-12 |
SR Juniorer: Christian Clausen (1980) 2:17.29 1998-08-02 |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 176 | Andersson Jonas | 1984 | SK NEPTUN | AC3584 | 50 m | 2:17.27 | |
2 | 237 | Lagerqvist Anton | 1991 | GÖTEBORG | AN8591 | 50 m | 2:19.25 | |
3 | 634 | Lindskog Elias | 1989 | YSTADS SS | AF4389 | 50 m | 2:19.29 | |
4 | 117 | Persson Martin | 1988 | MKK | AO7188 | 50 m | 2:21.14 | |
5 | 635 | Tell Joakim | 1986 | YSTADS SS | AF3786 | 50 m | 2:22.58 | |
6 | 20 | Ramkvist Kristian | 1985 | SK LÖDDE | AA1585 | 50 m | 2:22.68 | |
7 | 454 | Kahlin Mattias | 1987 | VÄSTERÅS | AI5187 | 50 m | 2:22.74 | |
8 | 542 | Lindgren Robin | 1989 | HS | AO8789 | 50 m | 2:23.25 | |
9 | 22 | Holmskov Andreas | 1984 | SK LÖDDE | AA6184 | 50 m | 2:24.71 | |
10 | 528 | Ladeborn Isak | 1988 | VARBERG | AA7988 | 50 m | 2:24.90 | |
11 | 491 | Trybom Erik | 1984 | SPÅRVÄGEN | AC4584 | 50 m | 2:26.91 | |
12 | 33 | Fürst Andreas | 1990 | VÄSBY SS | AE1990 | 50 m | 2:27.07 | |
13 | 605 | Hultgren Robin | 1990 | TÄBY SIM | AW7990 | 50 m | 2:27.36 | |
14 | 568 | Jeffsell Jonas | 1987 | HS | AE3187 | 50 m | 2:27.47 | |
15 | 251 | Galic Toni | 1989 | KARLSHAMN | AA9589 | 50 m | 2:28.44 | |
16 | 304 | Dahlström Christian | 1987 | SS04 | AD5987 | 50 m | 2:29.25 | |
17 | 541 | Nilsson Daniel | 1991 | HS | AQ3791 | 50 m | 2:29.38 | |
18 | 204 | Hekmati Deniz | 1989 | S 02 | AQ3389 | 50 m | 2:29.46 | |
19 | 546 | Löfgren-Bengtson Erik | 1989 | HS | AP4789 | 50 m | 2:29.52 | |
20 | 219 | Johansson Christian | 1988 | SKÖVDE SS | AL3388 | 50 m | 2:29.81 | |
21 | 364 | Schönberg Nils | 1989 | UPSALA S | AM4989 | 50 m | 2:29.99 | |
22 | 193 | Larsson Mikael | 1990 | SK SYDSIM | AI3590 | 50 m | 2:30.29 | |
23 | 336 | Dahlgren Johan | 1986 | SUNDSVALL | AB4986 | 50 m | 2:30.68 | |
24 | 539 | Nilsson Felix | 1990 | HS | AM6590 | 50 m | 2:30.95 | |
25 | 394 | Koch Gulliver | 1992 | UDDEV SIM | AC7592 | 50 m | 2:31.04 | |
26 | 383 | Arvidsson Christoffer | 1989 | VÄRNAMO SS | AN2189 | 50 m | 2:31.08 | |
27 | 263 | Johansson Harald | 1991 | SS DELFIN | AC5391 | 50 m | 2:31.52 | |
28 | 34 | Hellström Fredrik | 1990 | VÄSBY SS | AE4390 | 50 m | 2:31.88 | |
29 | 168 | Snåre Erik Persson | 1991 | SK NEPTUN | AE9591 | 50 m | 2:32.10 | |
30 | 370 | Zarebski Sebastian | 1987 | UPSALA S | AF2787 | 50 m | 2:32.50 | |
31 | 369 | Zarebski Pierre | 1992 | UPSALA S | AF0592 | 50 m | 2:32.55 | |
32 | 639 | Eliasson Emil | 1991 | YSTADS SS | AG6591 | 50 m | 2:32.57 | |
33 | 402 | Risebrandt Fredrich | 1992 | UDDEV SIM | AF1392 | 50 m | 2:32.61 | |
34 | 201 | Carlsson Philip | 1990 | ALINGSÅS | AP7590 | 50 m | 2:32.82 | |
35 | 228 | Berglund Rickard | 1987 | GÖTEBORG | AD4587 | 50 m | 2:33.10 | |
36 | 163 | Ellboj Bill | 1988 | SK NEPTUN | AB3588 | 50 m | 2:33.26 | |
37 | 35 | Palosaari Robert | 1992 | VÄSBY SS | AC1392 | 50 m | 2:33.26 | |
38 | 337 | Edlund Andreas | 1989 | SUNDSVALL | AB6989 | 50 m | 2:34.06 | |
39 | 560 | Ballin Marcel | 1993 | HS | AI9793 | 50 m | 2:34.48 | |
40 | 527 | Ladeborn Filip | 1992 | VARBERG | AN3192 | 50 m | 2:35.01 | |
41 | 360 | Folkeson Johan | 1991 | UPSALA S | AS2391 | 50 m | 2:36.02 | |
42 | 202 | Decoy Marcus | 1992 | ALINGSÅS | AX5192 | 50 m | 2:36.09 | |
43 | 211 | Jansson Anton | 1992 | VÄSTERVIK | AJ6392 | 50 m | 2:36.28 | |
44 | 323 | Melin Johan | 1991 | MASS | AC2591 | 50 m | 2:36.46 | |
45 | 540 | Svarrer Arnold | 1991 | HS | AR8591 | 50 m | 2:37.12 | |
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |