Ohjelma Skånska Mästerskapen i lång bana 2008
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Heatlista Gren 16
|
Tävling |
Skåne DM 50 m 2008 |
|
Utskriftsdatum |
29 juni 2008 |
|
|
Tävlingsort |
Simrishamn |
|
Utskriftstid |
17:56 |
|
|
Arrangör |
Österlen Sim - Skånska simförbundet |
|
|
|
|
Gren 16, 800m Frisim Damer |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
|
|
|
|
|
|
|
313 |
4 |
Lina Hinderup |
1994 |
BM9294 |
MKK |
|
25m |
10:43.41 |
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
325 |
1 |
Lina Hinderup |
1994 |
BM9294 |
MKK |
|
50m |
10:43.41 |
284 |
2 |
Johanna Holmberg |
1993 |
BH9693 |
SK LÖDDE |
|
50m |
10:34.62 |
283 |
3 |
Elin Lindeberg |
1993 |
AG0693 |
SK LÖDDE |
|
50m |
10:24.92 |
181 |
4 |
Josefine Bivesand |
1995 |
AN1695 |
MKK |
|
25m |
10:22.29 |
267 |
5 |
Julia Wiberg |
1992 |
AE7492 |
S 71 |
|
50m |
10:23.00 |
308 |
6 |
Sandra Maveus |
1992 |
AS1492 |
ESLÖVS SS |
|
50m |
10:30.13 |
312 |
7 |
Josefine Bivesand |
1995 |
AN1695 |
MKK |
|
50m |
10:39.29 |
226 |
8 |
Fia Håbbe |
1995 |
AF4495 |
YSTADS SS |
|
50m |
10:53.12 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
259 |
1 |
Alexandra Nilasdotter |
1991 |
BG4491 |
S 71 |
|
50m |
10:12.42 |
233 |
2 |
Anna Jonsson |
1993 |
AH2693 |
SK HAJEN |
|
50m |
10:05.67 |
258 |
3 |
Hanne Otzen |
1993 |
AW2693 |
S 71 |
|
50m |
9:59.97 |
166 |
4 |
Emma Zandihn |
1991 |
BL7891 |
MKK |
|
25m |
9:38.39 |
6 |
5 |
Louise Selméus |
1992 |
AJ1892 |
ÖSTERLEN |
|
25m |
9:53.99 |
42 |
6 |
Michelle Hansen |
1994 |
AG3894 |
SK SYDSIM |
|
25m |
10:03.33 |
128 |
7 |
Nathalie Söderberg |
1993 |
AH4693 |
HS |
|
50m |
10:08.34 |
309 |
8 |
Åsa Nilsson |
1993 |
AN2493 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
10:21.53 |
ID |
Bana |
Namn |
Födelseår |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
316 |
1 |
Caroline Larsson |
1987 |
AI2287 |
MKK |
|
50m |
9:35.87 |
191 |
2 |
Johanna Linné |
1993 |
AR0693 |
SS IDEN |
|
25m |
9:31.00 |
216 |
3 |
Emma Knight |
1987 |
AN8687 |
YSTADS SS |
|
25m |
9:25.36 |
159 |
4 |
Charlotte Nilsson |
1989 |
AK4489 |
MKK |
|
25m |
9:16.38 |
162 |
5 |
Kajsa Brorsson |
1992 |
AY0292 |
MKK |
|
25m |
9:19.94 |
249 |
6 |
Ellinor Nilsson |
1994 |
AV2294 |
SK TRITON |
|
25m |
9:25.69 |
43 |
7 |
Erika Nilsson |
1990 |
BK6890 |
SK SYDSIM |
|
50m |
9:35.63 |
112 |
8 |
Emma Löfgren-Bengtson |
1993 |
AR8493 |
HS |
|
25m |
9:36.19 |
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.16.06 |
Licensierad till: Landskrona Simsällskap |
|