Startliste for Sollentuna simfestival 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
Sollentuna Simfestival 2014 |
|
Utskriftsdatum |
22 mars 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Sollentuna |
|
Utskriftstid |
08:31 |
|
|
Arrangör |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
22 mars 2014 |
|
|
|
|
Gren 4, 200m Frisim Herrar ABCD |
Finaler (12) |
Beräknad start 09:31 |
Heat 1 (12) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
335 |
3 |
Gustav Henrikssen |
2002 |
AM1702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
3:00.19 |
339 |
4 |
Ludvig Jansson |
2002 |
AI0902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:58.38 |
468 |
5 |
Isac Persson Taylor |
2003 |
AE6903 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:59.64 |
455 |
6 |
Karl Lingham |
2002 |
AM0502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
3:06.23 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
411 |
1 |
Jonas Al-Khalili |
2002 |
AI6502 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:58.04 |
217 |
2 |
Morgan Malmfors |
2002 |
AJ6702 |
SKURU IK |
|
25m |
2:56.47 |
408 |
3 |
Erik Ahlqvist |
2001 |
AT7501 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:55.68 |
4 |
4 |
Simon Imhäuser |
2002 |
AD6102 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:54.76 |
317 |
5 |
William Bernhardsson |
2002 |
AI4702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:55.18 |
511 |
6 |
John Sun |
2002 |
AD4302 |
TUREBERG |
|
25m |
2:56.12 |
244 |
7 |
Alexis Camacho |
2001 |
AE5301 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:57.14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
370 |
1 |
Andreas Wallén |
2002 |
AP9302 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:54.68 |
356 |
2 |
Aaron O´Malley |
2002 |
AI3902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:51.13 |
509 |
3 |
Michael Stille |
2002 |
AD7902 |
TUREBERG |
|
25m |
2:47.74 |
38 |
4 |
Brian Ooi |
1999 |
AV2199 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
2:47.04 |
380 |
5 |
Philip Bentzer |
2001 |
AH6701 |
SS04 |
|
25m |
2:47.72 |
353 |
6 |
Herman Nilsson |
2002 |
AH7702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:48.58 |
11 |
7 |
Timothy Westmoreland |
2002 |
AD4102 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:52.09 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
549 |
1 |
Alexander Ahlgren |
2000 |
00A776 |
IFÅ |
|
25m |
2:46.69 |
434 |
2 |
Anton Forsberg |
2001 |
AM4901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:42.81 |
64 |
3 |
David Toreborg |
1999 |
AQ5999 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
2:40.22 |
282 |
4 |
Felix Persson |
2000 |
AN8300 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:39.24 |
290 |
5 |
Adam Sehmi |
2001 |
AG3301 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:39.33 |
367 |
6 |
Daniel Thelenius |
2000 |
AQ5100 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:42.08 |
30 |
7 |
Daniel Karlsson |
2001 |
AL0901 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
2:44.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
392 |
1 |
Johan Hennert |
2001 |
AL6901 |
SS04 |
|
25m |
2:37.52 |
145 |
2 |
Elias Gipperth |
2000 |
AF9900 |
SALTSJÖB |
|
25m |
2:34.15 |
329 |
3 |
Gustav Gaunitz |
2001 |
AE3701 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:33.13 |
352 |
4 |
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:32.35 |
5 |
5 |
William Jansson |
2000 |
AX1100 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
2:32.86 |
63 |
6 |
Hugo Strandberg |
1999 |
AK0999 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
2:33.67 |
343 |
7 |
Viktor Klingeryd Jalamo |
2000 |
AT4500 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:37.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
461 |
1 |
Axel Nordén |
2001 |
AO3301 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:31.78 |
81 |
2 |
Elias Folkesson |
1999 |
AO6599 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
2:30.59 |
260 |
3 |
Simon Kallvikbacka |
1999 |
AG8399 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:28.19 |
93 |
4 |
Kevin Ballchand |
1999 |
AI6199 |
POLISEN |
|
25m |
2:26.22 |
552 |
5 |
Eddie Eriksson |
1999 |
99B051 |
IFÅ |
|
25m |
2:26.83 |
469 |
6 |
Andres Pöllänen |
2001 |
AM5901 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:30.50 |
476 |
7 |
Victor Simic |
2000 |
AD5500 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:30.65 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
35 |
1 |
Alexander Koufakis |
2000 |
AM8100 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
2:24.37 |
433 |
2 |
Tobias Fernandez |
1999 |
AN7799 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:21.05 |
412 |
3 |
Josef Al-Khalili |
2000 |
AE5700 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:19.71 |
168 |
4 |
Emil Gunneriusson |
2000 |
AJ4100 |
SKK |
|
25m |
2:18.59 |
51 |
5 |
Stefan Varga |
2000 |
AH3500 |
DANDERYD |
|
25m |
2:19.51 |
553 |
6 |
Jonas Fellman |
1999 |
99B052 |
IFÅ |
|
25m |
2:20.80 |
268 |
7 |
Max Lundberg |
2001 |
AQ8301 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:23.49 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
487 |
1 |
Mattin Zarrabi |
1998 |
AJ9998 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:18.40 |
359 |
2 |
Erik Ottosson |
1999 |
AM9799 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:16.17 |
124 |
3 |
Christian Norberg |
1998 |
AD6398 |
POLISEN |
|
25m |
2:15.26 |
499 |
4 |
Oskar Iwarsson |
2000 |
AI0300 |
TUREBERG |
|
25m |
2:14.82 |
443 |
5 |
Edwin Häger |
1999 |
AQ9999 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:15.23 |
185 |
6 |
Sebastian Tufvesson |
2000 |
AJ5100 |
SKK |
|
25m |
2:15.90 |
55 |
7 |
Filip Forsman |
1997 |
AU6197 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
2:16.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
415 |
1 |
Gustav Barnå |
1999 |
AS6199 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:13.87 |
306 |
2 |
Emil Wikell |
1999 |
AK5799 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:12.11 |
546 |
3 |
Olle Österman |
1998 |
AQ2198 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
2:10.64 |
131 |
4 |
Marcus Svensson |
1997 |
AP8997 |
POLISEN |
|
25m |
2:09.14 |
46 |
5 |
Joel Hambraeus |
1998 |
AL8198 |
DANDERYD |
|
25m |
2:09.59 |
209 |
6 |
Christopher Johnsson |
1998 |
AG2198 |
SKURU IK |
|
25m |
2:11.60 |
409 |
7 |
Isak Alin |
1999 |
AP0799 |
TÄBY SIM |
|
25m |
2:13.46 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
373 |
1 |
Kristoffer Wallenbro |
1997 |
AN8197 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
2:05.97 |
200 |
2 |
Tim Filipsson |
1996 |
AH9196 |
SKURU IK |
|
25m |
2:05.15 |
272 |
3 |
Anton Marijanovic |
2000 |
AG0100 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:03.70 |
387 |
4 |
Edward Eliasson |
1997 |
AP5397 |
SS04 |
|
25m |
2:03.45 |
519 |
5 |
Christoffer Andersson |
1994 |
AM3594 |
TYRESÖ SS |
|
50m |
2:03.52 |
396 |
6 |
Frederick Holmer Fann |
1998 |
AD3998 |
SS04 |
|
25m |
2:05.09 |
103 |
7 |
Emil Dansk |
1995 |
AF0195 |
POLISEN |
|
25m |
2:05.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
162 |
1 |
Ossian Ankarberg |
1996 |
AX6196 |
SKK |
|
25m |
2:02.99 |
167 |
2 |
Felix Gudehn |
1995 |
AR1195 |
SKK |
|
25m |
2:00.96 |
207 |
3 |
Hannes Hjärne |
1997 |
AF7797 |
SKURU IK |
|
25m |
2:00.30 |
136 |
4 |
Elias Altman |
1998 |
AH6998 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:59.43 |
265 |
5 |
David Lind |
1994 |
AK6994 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:59.94 |
273 |
6 |
Denis Marijanovic |
1996 |
AP3596 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
2:00.92 |
105 |
7 |
Niclas Eriksson |
1998 |
AL2398 |
POLISEN |
|
25m |
2:01.36 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
45 |
1 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
AG9599 |
DANDERYD |
|
25m |
1:57.93 |
216 |
2 |
William Lulek |
1998 |
AJ6998 |
SKURU IK |
|
25m |
1:56.73 |
254 |
3 |
Marcus Hagström |
1991 |
AQ5191 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:54.09 |
127 |
4 |
Joakim Q Hammarlind |
1993 |
AM7593 |
POLISEN |
|
25m |
1:50.07 |
123 |
5 |
Martin Nilsson |
1993 |
AL6793 |
POLISEN |
|
25m |
1:52.05 |
535 |
6 |
Sebastian Pantzar |
1999 |
AL1999 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:56.70 |
267 |
7 |
Simon Lund |
1989 |
AM1389 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:57.66 |
Skapad av WinGrodan 1.22.11 |
Utskriftsdatum |
22 mars 2014 |
Licensierad till: IC Control SE |
Utskriftstid |
08:31 |
|