Program för Sollentuna simfestival 2014
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 18, 100m Frisim Herrar ABCD |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 123 | Nilsson Martin | 1993 | POLISEN | AL6793 | 25 m | 50.52 | |
2 | 254 | Hagström Marcus | 1991 | SÖDERTÖRN | AQ5191 | 25 m | 50.96 | |
3 | 127 | Q Hammarlind Joakim | 1993 | POLISEN | AM7593 | 25 m | 51.16 | |
4 | 156 | Hökfelt Gustav | 1994 | SK NEPTUN | AS1594 | 25 m | 52.40 | |
5 | 340 | Karlsson Adam | 1994 | SPÅRVÄGEN | AC7594 | 25 m | 52.85 | |
6 | 267 | Lund Simon | 1989 | SÖDERTÖRN | AM1389 | 25 m | 53.18 | |
7 | 265 | Lind David | 1994 | SÖDERTÖRN | AK6994 | 25 m | 53.68 | |
8 | 273 | Marijanovic Denis | 1996 | SÖDERTÖRN | AP3596 | 25 m | 53.90 | |
9 | 513 | Wangel Axel | 1994 | TUREBERG | AJ2994 | 25 m | 53.95 | |
10 | 136 | Altman Elias | 1998 | SALTSJÖB | AH6998 | 25 m | 54.08 | |
11 | 167 | Gudehn Felix | 1995 | SKK | AR1195 | 25 m | 54.27 | |
12 | 363 | Sjöblom Ahlström Daniel | 1998 | SPÅRVÄGEN | AR0798 | 25 m | 54.42 | |
13 | 107 | Falk Hansson Joel | 1994 | POLISEN | AT7394 | 25 m | 54.58 | |
14 | 297 | Stridfäldt Marcus | 1995 | SÖDERTÖRN | AY9195 | 25 m | 55.10 | |
15 | 45 | Gérnyi Karl Gustav | 1999 | DANDERYD | AG9599 | 25 m | 55.16 | |
16 | 33 | Konrad Christian | 1989 | BOTK-RÖNN | AG2589 | 50 m | 55.19 | |
17 | 173 | Lönn Ossian | 1996 | SKK | AX2996 | 25 m | 55.33 | |
18 | 207 | Hjärne Hannes | 1997 | SKURU IK | AF7797 | 25 m | 55.37 | |
19 | 263 | Kron Markus | 1994 | SÖDERTÖRN | AP2994 | 25 m | 55.43 | |
20 | 105 | Eriksson Niclas | 1998 | POLISEN | AL2398 | 25 m | 55.87 | |
21 | 78 | Alstermark Adam | 1996 | NORRTÄLJE | AS9196 | 25 m | 55.90 | |
22 | 162 | Ankarberg Ossian | 1996 | SKK | AX6196 | 25 m | 55.98 | |
23 | 200 | Filipsson Tim | 1996 | SKURU IK | AH9196 | 25 m | 56.11 | |
24 | 196 | Falk Jesper | 1994 | SKURU IK | AN3394 | 25 m | 56.34 | |
25 | 490 | Bolle Henrik | 1996 | TUREBERG | AO3196 | 50 m | 56.39 | |
26 | 143 | Ekhult Anton | 1991 | SALTSJÖB | AH8191 | 25 m | 56.44 | |
27 | 295 | Stolt Marcus | 1995 | SÖDERTÖRN | AQ3595 | 25 m | 57.10 | |
28 | 87 | Westholm Tobias | 1996 | NORRTÄLJE | AA1196 | 25 m | 57.22 | |
29 | 285 | Reinholdz Erik | 1997 | SÖDERTÖRN | AF2397 | 25 m | 57.33 | |
30 | 178 | Peterson Lukas | 1998 | SKK | AG8198 | 25 m | 57.41 | |
31 | 373 | Wallenbro Kristoffer | 1997 | SPÅRVÄGEN | AN8197 | 25 m | 57.98 | |
32 | 302 | Tingbrand Wilmer | 1998 | SÖDERTÖRN | AM2998 | 25 m | 58.05 | |
33 | 199 | Filipsson Andre | 1999 | SKURU IK | AA9799 | 25 m | 58.06 | |
34 | 494 | Eriksson Hugo | 1999 | TUREBERG | AB8599 | 25 m | 58.06 | |
35 | 538 | Sköld Olle | 1999 | TYRESÖ SS | AK4599 | 25 m | 58.09 | |
36 | 546 | Österman Olle | 1998 | TYRESÖ SS | AQ2198 | 25 m | 58.80 | |
37 | 342 | Kaufmann Alex | 1999 | SPÅRVÄGEN | AN2799 | 25 m | 59.23 | |
38 | 209 | Johnsson Christopher | 1998 | SKURU IK | AG2198 | 25 m | 59.32 | |
39 | 528 | Lund Alexander | 1998 | TYRESÖ SS | AL3198 | 25 m | 59.39 | |
40 | 553 | Fellman Jonas | 1999 | IFÅ | 99B052 | 25 m | 59.61 | |
41 | 252 | Gräns Adam | 1996 | SÖDERTÖRN | AD6796 | 25 m | 59.63 | |
42 | 250 | Filinau Alexej | 1998 | SÖDERTÖRN | AL3998 | 25 m | 59.66 | |
43 | 524 | Carlsson Anton | 1998 | TYRESÖ SS | AO3798 | 25 m | 59.76 | |
44 | 131 | Svensson Marcus | 1997 | POLISEN | AP8997 | 25 m | 59.80 | |
45 | 135 | Åström Alfred | 1997 | POLISEN | AP0197 | 25 m | 59.93 | |
46 | 66 | Altzar Oskar | 1992 | KANAANS SS | AX7792 | 25 m | 1:00.03 | |
47 | 118 | Jonsson Pontus | 2000 | POLISEN | AM5300 | 25 m | 1:00.25 | |
48 | 55 | Forsman Filip | 1997 | GUSTAVSBER | AU6197 | 25 m | 1:00.43 | |
49 | 412 | Al-Khalili Josef | 2000 | TÄBY SIM | AE5700 | 25 m | 1:00.44 | |
50 | 102 | Danielsson Jacob | 1998 | POLISEN | AB9798 | 25 m | 1:00.73 | |
51 | 36 | Koufakis Andreas | 1998 | BOTK-RÖNN | AQ5598 | 25 m | 1:01.08 | |
52 | 472 | Sandberg Anton | 1999 | TÄBY SIM | AR0199 | 25 m | 1:01.32 | |
53 | 258 | Jändel Viktor | 1996 | SÖDERTÖRN | AV6196 | 25 m | 1:01.59 | |
54 | 124 | Norberg Christian | 1998 | POLISEN | AD6398 | 25 m | 1:01.63 | |
55 | 499 | Iwarsson Oskar | 2000 | TUREBERG | AI0300 | 25 m | 1:02.04 | |
56 | 51 | Varga Stefan | 2000 | DANDERYD | AH3500 | 25 m | 1:02.18 | |
57 | 393 | Hennert Lars | 1961 | SS04 | AA5561 | 25 m | 1:02.26 | |
58 | 46 | Hambraeus Joel | 1998 | DANDERYD | AL8198 | 25 m | 1:02.46 | |
59 | 415 | Barnå Gustav | 1999 | TÄBY SIM | AS6199 | 25 m | 1:02.53 | |
60 | 147 | Gipperth Simon | 1998 | SALTSJÖB | AF1798 | 25 m | 1:02.69 | |
61 | 507 | Petersson Jonas | 1999 | TUREBERG | AJ0799 | 25 m | 1:03.53 | |
62 | 433 | Fernandez Tobias | 1999 | TÄBY SIM | AN7799 | 25 m | 1:03.59 | |
63 | 93 | Ballchand Kevin | 1999 | POLISEN | AI6199 | 25 m | 1:03.70 | |
64 | 24 | Carlstedt Felix | 1998 | BOTK-RÖNN | AU5997 | 25 m | 1:03.91 | |
65 | 35 | Koufakis Alexander | 2000 | BOTK-RÖNN | AM8100 | 25 m | 1:04.10 | |
66 | 133 | Wilkman Dennis | 1998 | POLISEN | AE6198 | 50 m | 1:04.21 | |
67 | 539 | Steinholtz Niklas | 2000 | TYRESÖ SS | AK4100 | 25 m | 1:04.32 | |
68 | 390 | Haraldsson Jens | 1996 | SS04 | AR8996 | 25 m | 1:04.51 | |
69 | 44 | Ekblom Adam | 1998 | DANDERYD | AT3398 | 25 m | 1:04.56 | |
70 | 423 | Boman Gustav | 1999 | TÄBY SIM | AT8199 | 50 m | 1:04.68 | |
71 | 537 | Redelius Daniel | 2000 | TYRESÖ SS | AT7300 | 25 m | 1:04.72 | |
72 | 312 | Arnebjer Rikard | 2000 | SPÅRVÄGEN | AR8300 | 25 m | 1:05.27 | |
73 | 168 | Gunneriusson Emil | 2000 | SKK | AJ4100 | 25 m | 1:05.46 | |
74 | 359 | Ottosson Erik | 1999 | SPÅRVÄGEN | AM9799 | 25 m | 1:05.56 | |
75 | 275 | Murmester Mathias | 1998 | SÖDERTÖRN | AW6798 | 25 m | 1:05.67 | |
76 | 268 | Lundberg Max | 2001 | SÖDERTÖRN | AQ8301 | 25 m | 1:05.74 | |
77 | 278 | Nyström Elliot | 2002 | SÖDERTÖRN | AD6902 | 25 m | 1:05.92 | |
78 | 81 | Folkesson Elias | 1999 | NORRTÄLJE | AO6599 | 25 m | 1:06.08 | |
79 | 352 | Malmring Jonas | 2001 | SPÅRVÄGEN | AO1701 | 25 m | 1:06.24 | |
80 | 489 | Annergren Fredrik | 2001 | TUREBERG | AC8301 | 25 m | 1:06.64 | |
81 | 32 | Kingdingstad-Spaak Tim | 1997 | BOTK-RÖNN | AT8597 | 25 m | 1:07.18 | |
82 | 80 | Fahlström Kevin | 2000 | NORRTÄLJE | AL2100 | 25 m | 1:07.80 | |
83 | 425 | Coleman Daniel | 2000 | TÄBY SIM | AP0700 | 50 m | 1:08.18 | |
84 | 31 | Karlsson Mikael | 1998 | BOTK-RÖNN | AQ0198 | 25 m | 1:08.60 | |
85 | 471 | Roosmark Lukas | 2002 | TÄBY SIM | AI1702 | 25 m | 1:08.76 | |
86 | 65 | Törnquist Oscar | 2000 | GUSTAVSBER | AM9300 | 25 m | 1:09.01 | |
87 | 5 | Jansson William | 2000 | ÅKERSBERGA | AX1100 | 25 m | 1:09.13 | |
88 | 329 | Gaunitz Gustav | 2001 | SPÅRVÄGEN | AE3701 | 25 m | 1:09.18 | |
89 | 30 | Karlsson Daniel | 2001 | BOTK-RÖNN | AL0901 | 25 m | 1:09.41 | |
90 | 461 | Nordén Axel | 2001 | TÄBY SIM | AO3301 | 25 m | 1:09.45 | |
91 | 439 | Hansson Gabriel | 2000 | TÄBY SIM | AE8700 | 25 m | 1:09.63 | |
92 | 558 | Holmerin Sebastian | 1998 | TÄBY SIM | AJ4998 | 25 m | 1:10.02 | |
93 | 367 | Thelenius Daniel | 2000 | SPÅRVÄGEN | AQ5100 | 25 m | 1:10.36 | |
94 | 47 | Rejdemyhr Jakob | 2000 | DANDERYD | AP1900 | 25 m | 1:10.38 | |
95 | 314 | Berglund Alexander | 2000 | SPÅRVÄGEN | AO4900 | 25 m | 1:10.56 | |
96 | 271 | Manea David | 1999 | SÖDERTÖRN | AQ8199 | 25 m | 1:11.17 | |
97 | 260 | Kallvikbacka Simon | 1999 | SÖDERTÖRN | AG8399 | 25 m | 1:11.22 | |
98 | 460 | Muzikants Wilhelm | 2001 | TÄBY SIM | AJ2901 | 25 m | 1:11.34 | |
99 | 63 | Strandberg Hugo | 1999 | GUSTAVSBER | AK0999 | 25 m | 1:11.39 | |
100 | 7 | Ljungholm Gustav | 2000 | ÅKERSBERGA | AC8900 | 25 m | 1:11.72 | |
101 | 129 | Sidén Erik | 2000 | POLISEN | AN4100 | 25 m | 1:11.88 | |
102 | 403 | Thor Pontus | 1999 | SS04 | AL2999 | 25 m | 1:12.15 | |
103 | 475 | Simic Oliver | 1998 | TÄBY SIM | AY0198 | 25 m | 1:12.24 | |
104 | 353 | Nilsson Herman | 2002 | SPÅRVÄGEN | AH7702 | 25 m | 1:12.48 | |
105 | 82 | Karlsson Adam | 2000 | NORRTÄLJE | AK5900 | 25 m | 1:12.65 | |
106 | 319 | Brodin Samuel | 2000 | SPÅRVÄGEN | AO3900 | 25 m | 1:13.23 | |
107 | 303 | Wallengren Robin | 2002 | SÖDERTÖRN | AE6702 | 25 m | 1:13.27 | |
108 | 434 | Forsberg Anton | 2001 | TÄBY SIM | AM4901 | 25 m | 1:13.47 | |
109 | 56 | Grape Glennhage Ludvig | 2001 | GUSTAVSBER | AI3701 | 25 m | 1:14.04 | |
110 | 438 | Gunnarsson Olle | 2000 | TÄBY SIM | AR3500 | 25 m | 1:14.12 | |
111 | 145 | Gipperth Elias | 2000 | SALTSJÖB | AF9900 | 25 m | 1:14.22 | |
112 | 290 | Sehmi Adam | 2001 | SÖDERTÖRN | AG3301 | 25 m | 1:14.50 | |
113 | 411 | Al-Khalili Jonas | 2002 | TÄBY SIM | AI6502 | 25 m | 1:14.53 | |
114 | 343 | Klingeryd Jalamo Viktor | 2000 | SPÅRVÄGEN | AT4500 | 25 m | 1:14.67 | |
115 | 64 | Toreborg David | 1999 | GUSTAVSBER | AQ5999 | 25 m | 1:14.69 | |
116 | 541 | Törnqvist Elias | 1999 | TYRESÖ SS | AL8999 | 25 m | 1:15.17 | |
117 | 130 | Stålmarck David | 2001 | POLISEN | AI4701 | 25 m | 1:15.44 | |
118 | 509 | Stille Michael | 2002 | TUREBERG | AD7902 | 25 m | 1:15.83 | |
119 | 4 | Imhäuser Simon | 2002 | ÅKERSBERGA | AD6102 | 25 m | 1:16.29 | |
120 | 244 | Camacho Alexis | 2001 | SÖDERTÖRN | AE5301 | 25 m | 1:16.56 | |
121 | 511 | Sun John | 2002 | TUREBERG | AD4302 | 25 m | 1:16.75 | |
122 | 370 | Wallén Andreas | 2002 | SPÅRVÄGEN | AP9302 | 25 m | 1:16.83 | |
123 | 294 | Srikkanth Nikhil | 2001 | SÖDERTÖRN | AW4301 | 25 m | 1:17.21 | |
124 | 408 | Ahlqvist Erik | 2001 | TÄBY SIM | AT7501 | 25 m | 1:18.15 | |
125 | 20 | Apaza Colque Manuel | 2001 | BOTK-RÖNN | AS2501 | 25 m | 1:18.57 | |
126 | 186 | Allberg Johan | 2002 | SKURU IK | AH7502 | 25 m | 1:18.57 | |
127 | 1 | Beiming Oliver | 2001 | ÅKERSBERGA | AT1301 | 25 m | 1:18.95 | |
128 | 339 | Jansson Ludvig | 2002 | SPÅRVÄGEN | AI0902 | 25 m | 1:19.12 | |
129 | 11 | Westmoreland Timothy | 2002 | ÅKERSBERGA | AD4102 | 25 m | 1:19.20 | |
130 | 455 | Lingham Karl | 2002 | TÄBY SIM | AM0502 | 25 m | 1:19.28 | |
131 | 317 | Bernhardsson William | 2002 | SPÅRVÄGEN | AI4702 | 25 m | 1:19.68 | |
132 | 356 | O´Malley Aaron | 2002 | SPÅRVÄGEN | AI3902 | 25 m | 1:19.82 | |
133 | 217 | Malmfors Morgan | 2002 | SKURU IK | AJ6702 | 25 m | 1:20.88 | |
134 | 364 | Styrman Arvid | 2002 | SPÅRVÄGEN | AQ2502 | 25 m | 1:21.33 | |
135 | 468 | Persson Taylor Isac | 2003 | TÄBY SIM | AE6903 | 25 m | 1:22.11 | |
136 | 298 | Swahn Åke | 2002 | SÖDERTÖRN | AS3702 | 25 m | 1:22.33 | |
137 | 419 | Bergström Alexander | 2002 | TÄBY SIM | AP2502 | 25 m | 1:22.49 | |
138 | 151 | Kristiansson Erik | 2002 | SALTSJÖB | AB1502 | 25 m | 1:22.65 | |
139 | 152 | Lilja Axel | 2002 | SALTSJÖB | AE7702 | 25 m | 1:23.60 | |
140 | 504 | Nordin Isak | 2001 | TUREBERG | AK3501 | 25 m | 1:23.70 | |
141 | 332 | Hallbäck Martin | 2001 | SPÅRVÄGEN | AP8101 | 25 m | 1:24.04 | |
142 | 248 | Eliasson Teodor | 1998 | SÖDERTÖRN | AR6398 | 25 m | 1:26.52 | |
143 | 368 | Török Matyas | 2002 | SPÅRVÄGEN | AQ3502 | 25 m | 1:27.33 | |
144 | 137 | Banfi Benjamin | 2001 | SALTSJÖB | AP5101 | 25 m | 1:32.23 | |
145 | 413 | Amilon Oscar | 2002 | TÄBY SIM | AH6102 | 25 m | 1:32.26 | |
146 | 376 | Öberg Linus | 2003 | SPÅRVÄGEN | AK1703 | 25 m | 1:33.31 | |
147 | 470 | Riahi Armin | 2002 | TÄBY SIM | AP5502 | 25 m | 1:33.55 | |
148 | 15 | Berggren Linus | 2001 | ÄLVSJÖ AIK | AK6101 | 25 m | 1:35.92 | |
149 | 346 | Lehtonen Hebert Alexander | 2002 | SPÅRVÄGEN | AO9102 | 25 m | 1:41.93 | |
150 | 360 | Pålsson Jonathan | 2002 | SPÅRVÄGEN | AR5902 | 25 m | 1:44.50 | |
151 | 315 | Berhanu Birke Jacob | 2002 | SPÅRVÄGEN | AS9102 | 25 m | 1:49.67 | |
152 | 337 | Holmström Jesper | 2003 | SPÅRVÄGEN | AO4903 | 25 m | 1:51.01 | |
153 | 22 | Araya Camilo | 1999 | BOTK-RÖNN | 25 m | |||
154 | 485 | Wahlström Maximilian | 2001 | TÄBY SIM | 25 m | |||
Skapad av WinGrodan 1.22.06 | Utskriftsdatum | 21 mars 2014 |
Licensierad till: Turebergs Simklubb | Utskriftstid | 12:33 |