Startliste for Regionsmesterskaber Nordjylland 2014
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 3
|
Stævne navn |
Regionsmesterskaber Nordj 2014 |
|
Udskriftsdato |
01 februar 2014 |
|
|
Stævne by |
Skagen |
|
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|
|
Arrangør |
Svøm Region Nordjylland & Skagen Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
01 februar 2014 |
|
|
|
|
Løb 3, 200m Frisvømning Herrer |
Finaler (8) |
Vejledende starttid 10:00 |
Heat 1 (8) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
287 |
2 |
Viktor Jensen |
2000 |
|
BSK08 |
|
25m |
|
264 |
3 |
Andreas Steffensen |
1999 |
|
S 68 |
|
25m |
|
361 |
4 |
Mikkel H. Mølgaard |
2002 |
0269AM |
NORD |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
428 |
1 |
Valdemar G. Christensen |
2002 |
0207AK |
AALBORG |
|
25m |
3:28.98 |
499 |
2 |
Joost Rijkhoff |
2004 |
0499AB |
AALBORG |
|
25m |
3:24.05 |
445 |
3 |
Oliver Nørgaard Frost |
2002 |
0299AL |
AALBORG |
|
25m |
3:15.81 |
305 |
4 |
Rasmus Grøn |
1999 |
9993AS |
AABYBRO |
|
25m |
3:22.17 |
515 |
5 |
Jelmer de Zee |
2003 |
0397AF |
AALBORG |
|
25m |
3:28.49 |
251 |
6 |
Hjalte Lillevik Frost |
2001 |
0189AL |
S 68 |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
303 |
1 |
Nicklas M Jensen |
2001 |
|
AABYBRO |
|
25m |
3:13.34 |
528 |
2 |
Rasmus Storgaard |
2001 |
0163AN |
SØHESTEN |
|
25m |
3:11.20 |
416 |
3 |
Jonas Ipsen |
2000 |
0057AP |
FFI |
|
25m |
3:04.67 |
521 |
4 |
Christian Kornum |
2003 |
0323AH |
SØHESTEN |
|
25m |
3:08.18 |
426 |
5 |
Christopher Z. Christense |
2003 |
0393AG |
AALBORG |
|
25m |
3:12.62 |
473 |
6 |
Ruben C. Nørgaard |
2002 |
0225AF |
AALBORG |
|
25m |
3:14.08 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
520 |
1 |
David Johansen |
2001 |
0179AN |
SØHESTEN |
|
25m |
3:02.81 |
281 |
2 |
Anders Vestergaard |
2001 |
0121AJ |
BSK08 |
|
25m |
3:01.23 |
327 |
3 |
Anders Storgaard Nielsen |
2000 |
0051AM |
THISTED |
|
25m |
2:59.75 |
478 |
4 |
Nicklas Pedersen |
2001 |
0181AJ |
AALBORG |
|
25m |
2:59.83 |
423 |
5 |
Lucas T. Birkkjær |
2002 |
0265AH |
AALBORG |
|
25m |
3:01.31 |
513 |
6 |
Jonas L. Werther |
2002 |
0205AC |
AALBORG |
|
25m |
3:04.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
388 |
1 |
Rasmus Pedersen |
2000 |
0065AI |
JARL |
|
25m |
2:59.20 |
410 |
2 |
Mathias Holme Pedersen |
1999 |
9909AO |
SKAGEN |
|
25m |
2:52.68 |
508 |
3 |
Scott Stegenborg |
2000 |
0063AH |
AALBORG |
|
25m |
2:45.30 |
296 |
4 |
Rasmus Abildgaard |
2000 |
0015AM |
AABYBRO |
|
25m |
2:52.56 |
369 |
5 |
Oliver Andersen |
2000 |
0059AS |
HOBRO |
|
25m |
2:54.84 |
460 |
6 |
Jonathan L Kristensen |
2000 |
0037AH |
AALBORG |
|
25m |
2:59.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
299 |
1 |
Christian Bonde |
2001 |
0193AM |
AABYBRO |
|
25m |
2:43.65 |
503 |
2 |
Thomas Schiby |
2001 |
0181AF |
AALBORG |
|
25m |
2:26.15 |
30 |
3 |
Lawrence Langley |
2001 |
0125AI |
SMUT |
|
25m |
2:25.80 |
514 |
4 |
Mads L. Werther |
2000 |
0045AF |
AALBORG |
|
25m |
2:25.81 |
284 |
5 |
Mathias Gjerløv Pedersen |
1997 |
9709AF |
BSK08 |
|
25m |
2:27.44 |
322 |
6 |
Jacob Nyvang Jensen |
1999 |
9959AM |
THISTED |
|
25m |
2:43.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
462 |
1 |
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
0059AF |
AALBORG |
|
25m |
2:23.58 |
23 |
2 |
Emil Leander Bonderup |
1998 |
9849AJ |
SMUT |
|
25m |
2:17.89 |
379 |
3 |
Rasmus Provstgaard |
1994 |
9485AG |
HOBRO |
|
25m |
2:15.03 |
363 |
4 |
Emil Poulsen |
1997 |
9729AP |
NORD |
|
25m |
2:17.31 |
456 |
5 |
Rasmus Hoffmann Jørgensen |
1998 |
9807AK |
AALBORG |
|
25m |
2:20.21 |
345 |
6 |
Magnus Vestbjerg-Nielsen |
1999 |
9973AQ |
THISTED |
|
25m |
2:25.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
403 |
1 |
Benjamin Jørgensen |
1996 |
9611AA |
SKAGEN |
|
25m |
2:12.15 |
470 |
2 |
Christian Rytter Nielsen |
1996 |
9617AA |
AALBORG |
|
25m |
2:07.62 |
270 |
3 |
Magnus Yde |
1996 |
9629AB |
S 68 |
|
25m |
1:56.73 |
375 |
4 |
Alexander S. Halkjær |
1994 |
9457AD |
HOBRO |
|
25m |
2:04.63 |
458 |
5 |
Thomas Kjær |
1998 |
9867AN |
AALBORG |
|
25m |
2:10.36 |
343 |
6 |
Peter Enevold Sørensen |
1998 |
9853AQ |
THISTED |
|
25m |
2:12.44 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.07 |
Udskriftsdato |
01 februar 2014 |
Licens til Skagen Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:04 |
|