2020-09-22   06:42:53
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Citadellsim

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  Citadellsim 2014    Utskriftsdatum  23 maj 2014   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  19:39   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
 
Gren 6, 100m Bröstsim Damer  Finaler (12) 
Sponsor: Landskronahem 
 
Heat 1 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
465  Ida Widén  2001  AB3801  HÖGANÄS SS    25m  1:34.39 
462  Kajsa Norell Dahlqvist  2001  AV2401  HÖGANÄS SS    50m  1:28.85 
460  Moa Liljeqvist  2001  BH2401  HÖGANÄS SS    25m  1:31.93 
               
               
               

 
Heat 2 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
111  Maja Johansson  1999  AW2899  HÖGANÄS SS    50m  1:20.50 
124  Tilda Juhlin  2001  BU4401  HÖÖRS SS    50m   
348  Wilma Rènud  2000  AS0600  SÖSDALA SS    50m   
452  Izabella Shakhova  2001  BK4201  LANDSKRONA    50m   
444  Alicia Darell  2000  AN2200  HS    50m   
318  Caroline Andersson  2001  AR9801  SPIGGARNA    50m   
319  Louise Andersson  2001  AT0301  SPIGGARNA    50m   
               

 
Heat 3 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
284  Linn Tufvesson  2001  AT5201  POSEIDON    50m  1:53.83 
315  Eleonora Zdravkovic  2000  BH3600  SK RAN    25m  1:50.80 
296  Isabella Frykholm  2001  BD9201  SK RAN    25m  1:47.85 
249  Agnes Bonnevier  2000  BJ7800  POSEIDON    25m  1:43.72 
55  Pauline Hansson  2001  BL2201  HS    25m  1:44.59 
54  Loella Hansson  1999  BR5299  HS    25m  1:48.33 
272  Emilia Ohlsson  2001  BH7201  POSEIDON    25m  1:53.18 
420  Hanna Nilsson  1999  BF5699  MKK    25m  1:56.46 

 
Heat 4 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
74  Esmeralda Leo  2001  BN6201  HS    25m  1:43.27 
322  Frida Herrström  1995  BJ3295  SPIGGARNA    25m  1:41.03 
78  Hanna Maigren  2001  BL8401  HS    25m  1:39.49 
128  Hanna Dahl  1991  AM7291  SS IDEN    50m  1:39.14 
307  Isabella Revstedt  2001  AN2801  SK RAN    25m  1:39.39 
72  Anna Lapadatovic  2001  BP3401  HS    25m  1:40.17 
216  Matilda Johansdotter  2000  BE1400  SK LÖDDE    25m  1:41.87 
147  Melinda Andersson  2000  AI1600  LANDSKRONA    25m  1:43.63 

 
Heat 5 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
141  Kajsa Persson  2000  AN0800  SS IDEN    25m  1:36.70 
247  Amanda Björkman  2001  AF3101  POSEIDON    25m  1:35.66 
311  Lovisa Sjögren  1999  BC7499  SK RAN    25m  1:35.28 
239  Amanda Önnestam  2001  AM2401  SK LÖDDE    25m  1:34.64 
219  Louise Lindoff  2001  AS0801  SK LÖDDE    25m  1:34.65 
46  Sara Edman  2001  BL6401  HS    25m  1:35.40 
417  Nathalie Lindh  1998  BF5498  MKK    25m  1:36.20 
68  Ella Karvonen  2000  BP1800  HS    25m  1:37.73 

 
Heat 6 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
170  Charlotte Larmark  2000  AE2400  LANDSKRONA    25m  1:34.31 
251  Klara Borgqvist  2001  AI0401  POSEIDON    25m  1:33.58 
347  Judith Jahnke  2000  AC0600  SÖSDALA SS    25m  1:33.46 
89  Tova Persson  2000  BM8400  HS    25m  1:32.94 
85  Elly Palm  2001  BP4401  HS    25m  1:33.27 
291  Vickie Berg  2000  AS2800  SK RAN    25m  1:33.51 
261  Mary Lagoguez  2001  BD9801  POSEIDON    25m  1:34.27 
266  Cajsa Lindberg  2000  AD6200  POSEIDON    50m  1:34.53 

 
Heat 7 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
159  Laura Dorenda  2001  AD2401  LANDSKRONA    25m  1:32.72 
66  Maja Jönsson  2001  BL1201  HS    25m  1:31.67 
308  Philippa Revstedt  1999  BC8499  SK RAN    25m  1:30.44 
65  Nicole Johnson  2000  AV9200  HS    25m  1:30.15 
298  Mathilda Herlin  2001  AK9201  SK RAN    25m  1:30.23 
433  Julia Frederiksen  2001  AD4801  TRELLEBORG    25m  1:31.10 
245  Hanna Bergman  2001  AF9601  POSEIDON    25m  1:32.53 
222  Saga Miderbäck  2000  AR9400  SK LÖDDE    25m  1:32.72 

 
Heat 8 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
324  Elin Nilsson  1994  AQ9494  SPIGGARNA    25m  1:29.03 
57  Wilma Hansson  2001  AO0201  HS    25m  1:28.44 
184  Elin Rundblad  1999  AN3299  LANDSKRONA    25m  1:28.03 
92  Nelly Rasmusson  2001  AO7201  HS    25m  1:27.21 
399  Anna Grahovac  1999  AM5899  MKK    25m  1:27.25 
152  Louise Bengtsson  2000  AI6800  LANDSKRONA    25m  1:28.43 
440  Felicia Schubert  2001  AK2201  TRELLEBORG    25m  1:28.53 
293  Erica Birkeberg  1998  BF7698  SK RAN    25m  1:29.97 

 
Heat 9 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
210  Julia Forell  2000  AR8400  SK LÖDDE    25m  1:26.76 
259  Sara Jendbro  2000  BA7800  POSEIDON    25m  1:26.14 
88  Hanna Persson  1999  AU8299  HS    25m  1:23.46 
154  Amanda Bergkvist  1996  AN0896  LANDSKRONA    25m  1:22.85 
412  Cecilia Laursen  1997  AK4297  MKK    25m  1:23.25 
232  Vilma Rodman  1999  AM8299  SK LÖDDE    25m  1:24.36 
224  Vivianne Olsson  2000  AV5600  SK LÖDDE    25m  1:26.35 
117  Elin Widén  1998  AI4498  HÖGANÄS SS    50m  1:26.88 

 
Heat 10 (12) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
419  Annika Lundh  1997  BM5497  MKK    25m  1:22.06 
119  Amanda Wittström  1997  BO0497  HÖGANÄS SS    50m  1:17.50 
25  Erin Wilson  1998    CAN SWIM    50m  1:17.06 
81  Josefine Möller  1996  AN5296  HS    25m  1:14.51 
206  Julia Brinkhagen  1999  AM3299  SK LÖDDE    25m  1:14.78 
230  Louise Ranevi  1999  AI3299  SK LÖDDE    25m  1:17.08 
20  Angela Pan  1999    CAN SWIM    50m  1:20.42 
187  My Rydgren  1999  AT5699  LANDSKRONA    25m  1:22.11 

 
Heat 11 (12) (13 - 14 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
436  Nicola Parfitt  2000  AE3400  TRELLEBORG    25m  1:24.49 
44  Amanda Dittlau  2000  AN5200  HS    25m  1:22.56 
107  Moa Williamsson  2000  AF5800  HS    25m  1:19.21 
302  Stina Lindberg  2000  AC6200  SK RAN    25m  1:15.56 
369  Mathilda Månsson  2000  AB6200  SK TRITON    25m  1:18.63 
47  Alva Ericsson  2000  AN8200  HS    25m  1:19.81 
263  Jenny Le  2000  AP2800  POSEIDON    25m  1:23.37 
178  Isabelle Moreau  2001  AM0201  LANDSKRONA    25m  1:24.72 

 
Heat 12 (12) (15 år och äldre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
24  Ballie Cameron  1998    CAN SWIM    50m  1:14.04 
386  Linda Fagermar  1989  AO8289  TRELLEBORG    25m  1:13.90 
381  Lina Wingren  1996  AQ7896  SK TRITON    25m  1:12.33 
113  Klara Juliusson  1997  AH3897  HÖGANÄS SS    25m  1:10.47 
408  Emma Jansson  1994  AP4694  MKK    25m  1:11.94 
352  Fanny Andersson  1997  AO9497  SK TRITON    25m  1:13.69 
244  Olivia Berglund  1998  AR9898  POSEIDON    50m  1:14.00 
403  Josefine Hansson  1992  AL8292  MKK    25m  1:14.07 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  23 maj 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  19:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner