2020-09-22   05:39:59
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för Citadellsim

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tävling  Citadellsim 2014    Utskriftsdatum  23 maj 2014   
  Tävlingsort  Landskrona    Utskriftstid  19:39   
  Arrangör  Landskrona Simsällskap         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  24 maj 2014         
 
 
 
Gren 2, 100m Frisim Herrar  Finaler (15) 
Sponsor: HT Emballage 
 
Heat 1 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
457  Mikael Johansson  1999  AL2799  HÖGANÄS SS    50m  1:05.50 
463  Jasper Sjöberg  1999  AE8399  HÖGANÄS SS    50m  1:02.25 
283  Kayvan Souzani  2001  AP7101  POSEIDON    25m  1:35.55 
106  Emil Wiberg  2001  AR6901  HS    25m  1:36.99 
461  Erik Lycke  2000  AM6700  HÖGANÄS SS    25m  1:03.59 
456  Jacob Engström  2000  AJ2700  HÖGANÄS SS    25m  1:11.78 
               

 
Heat 2 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
41  Hugo Bjäredal-Hjort  2000  AV5900  HS    25m  1:25.46 
437  Douglas Romare  2001  AD0301  TRELLEBORG    25m  1:21.49 
368  Sebastian Mickelsson  2001  AM0501  SK TRITON    25m  1:20.59 
426  Richard Tegger  2000  AY2700  MKK    25m  1:19.27 
321  Kevin Fransson  1999  AU7599  SPIGGARNA    50m  1:20.39 
217  Elliot Jönsson  2001  AO9701  SK LÖDDE    25m  1:20.94 
62  Joel Härstedt  2001  AU6301  HS    25m  1:22.97 
241  Nicodemos Abraha  2000  AU0500  POSEIDON    25m  1:29.26 

 
Heat 3 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
199  Casper Svärd  2001  AC0101  LANDSKRONA    25m  1:18.56 
171  Oliver Larsson  2001  AU1301  LANDSKRONA    25m  1:11.76 
294  Michael Birkeberg  2000  AJ0700  SK RAN    25m  1:10.49 
349  Andreas Wilson  1999  AC9799  SÖSDALA SS    25m  1:09.65 
292  Emil Bergman  2001  AE7501  SK RAN    25m  1:10.34 
267  Linus Ljunghusen  2000  AT6900  POSEIDON    25m  1:11.50 
155  Dzevad Celikovic  2001  AH8901  LANDSKRONA    25m  1:13.20 
375  Oscar Palmqvist  2000  AF9300  SK TRITON    25m  1:19.06 

 
Heat 4 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
409  Arvid Johansson  1998  AW5998  MKK    25m  1:08.65 
303  Leonardo Nilsson  2000  AS6900  SK RAN    25m  1:08.21 
79  Hampus Malm  1999  AN1599  HS    25m  1:07.63 
304  Primus Olsson  2000  AV7100  SK RAN    25m  1:07.25 
445  Martin Lundström  1993  AE0193  SK TRITON    50m  1:07.27 
102  Filip Tanaskovic  2000  AL3100  HS    25m  1:07.76 
248  Pascal Björkman  2001  AF6701  POSEIDON    25m  1:08.39 
262  William Latak  1999  AH4399  POSEIDON    25m  1:09.04 

 
Heat 5 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
53  Gustaf Hansson  2001  AD5101  HS    25m  1:06.14 
299  Marcus Karlin-Reteike  1999  AS3599  SK RAN    25m  1:05.51 
80  Samuel Moor  1998  AV9398  HS    25m  1:04.66 
305  Daniel Olsson-Shirazi  1997  AV9197  SK RAN    25m  1:03.96 
45  Andreas Edman  1999  AS6599  HS    25m  1:04.65 
300  Philip Karlin-Reteike  1999  AS2599  SK RAN    25m  1:04.94 
112  Erik Juliusson  1998  AQ2798  HÖGANÄS SS    25m  1:05.70 
260  Oscar Johansson  2000  AH4500  POSEIDON    25m  1:06.77 

 
Heat 6 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
182  Ali Raeisi  1998  AM8598  LANDSKRONA    25m  1:03.40 
289  Max Andersson  1996  AC6196  SK RAN    25m  1:02.88 
418  Sten Ludvigsson  1998  AO9998  MKK    50m  1:02.27 
258  Sigge Ivarsson  1999  AL4199  POSEIDON    25m  1:01.88 
156  Salim Celikovic  1998  AR5198  LANDSKRONA    25m  1:02.06 
276  Edvin Paul  1998  AD3798  POSEIDON    25m  1:02.88 
331  Erik Boos  1999  AD1399  SK SYDSIM    50m  1:03.07 
231  Tobias Ranevi  1999  AK7999  SK LÖDDE    25m  1:03.91 

 
Heat 7 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
167  Oskar Hoff  1998  AH0198  LANDSKRONA    25m  1:01.09 
93  Oskar Rasmusson  1999  AK2799  HS    25m  1:00.87 
71  Gustav Kroon  1998  AM6398  HS    50m  59.97 
376  Oskar Skarin  1999  AD0999  SK TRITON    25m  59.70 
279  Simon Pettersson  1998  AH7198  POSEIDON    25m  59.86 
213  Alexander Hedre  1999  AJ9799  SK LÖDDE    25m  1:00.37 
342  Jimmy Lu  1997  AO7997  SK SYDSIM    50m  1:01.09 
129  Alexander Dahlén  1999  AI4399  SS IDEN    25m  1:01.39 

 
Heat 8 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
118  Jacob Witt  1997  AC8797  HÖGANÄS SS    50m  59.33 
256  Petter Hansson  1995  AA4995  POSEIDON    25m  59.02 
181  Tim Petersson  1999  AB9799  LANDSKRONA    25m  58.90 
37  Gustav Arvidsson  1998  AP2798  HS    25m  58.43 
192  Victor Schagerlöf  1998  AM4398  LANDSKRONA    25m  58.86 
383  Joseph Lindqvist  1996  AJ7196  TYRINGE SS    25m  58.93 
290  Richard Berg  1998  AH5598  SK RAN    25m  59.31 
389  Axel Lloyd  1999  AE4599  TRELLEBORG    25m  59.68 

 
Heat 9 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
16  Leon Qin  1999    CAN SWIM    50m  58.32 
422  Anton Persson  1994  AM7394  MKK    25m  58.04 
310  Artin Shahsavar  1999  AV8399  SK RAN    25m  57.79 
421  Johan Nilsson  1994  AW9794  MKK    25m  57.54 
297  Ali Hariri  1996  AK7196  SK RAN    25m  57.76 
280  Luke Postema  1995  AS6195  POSEIDON    25m  57.94 
328  Jonas Andersson  1996  AE2396  SK SYDSIM    50m  58.04 
143  Jonatan Wede  1988  AB7388  SS IDEN    50m  58.37 

 
Heat 10 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
110  Ian Fernström  1995  AQ2795  HÖGANÄS SS    50m  56.96 
286  Marko Vasilijevic  1999  AH1999  POSEIDON    25m  56.62 
17  Cameron Mccabe  1998    CAN SWIM    50m  56.54 
341  Cruiz Llupa  1997  AG9397  SK SYDSIM    50m  56.50 
414  William Lindblom  1998  AN7798  MKK    25m  56.53 
70  Stefan Kojic  1998  AO2598  HS    25m  56.56 
Fredrik Nerving  1997    KVIK    50m  56.77 
76  Karl Lindekrantz  1999  AN0599  HS    25m  57.54 

 
Heat 11 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
301  Marcus Kindberg  1993  AI6993  SK RAN    50m  56.38 
429  Philip Tran  1999  AC8999  MKK    25m  56.14 
Marc Bach Nielsen  1994    KVIK    50m  55.64 
253  Hugo Cedervall  1997  AA0197  POSEIDON    50m  55.59 
116  Eric Schollin  1997  AF2597  HÖGANÄS SS    25m  55.61 
67  Magnus Karlsborn  1998  AJ3398  HS    25m  55.74 
254  Julius Ekstrand  1998  AJ9798  POSEIDON    25m  56.30 
390  Victor Lloyd  1996  AH8796  TRELLEBORG    50m  56.42 

 
Heat 12 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
193  David Schön Svensson  1993  AD8993  LANDSKRONA    25m  55.45 
243  Sebastian Bergenzaun  1991  AP5391  POSEIDON    25m  55.21 
158  Filip Christensson  1991  AG5791  LANDSKRONA    25m  55.05 
395  Filip Bivesand  1997  AH6597  MKK    25m  54.85 
Johannes Mariegaard  1997    KVIK    50m  54.96 
306  Lenny Persson  1977  AA2577  SK RAN    50m  55.13 
394  Marcus Andersson Arvidsson  1996  AF8996  MKK    50m  55.27 
21  Alexander Trudeau  1997    CAN SWIM    50m  55.48 

 
Heat 13 (15) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
108  Olle Williamsson  1998  AH4198  HS    25m  54.34 
198  Hampus Svensson  1999  AE5199  LANDSKRONA    25m  53.84 
22  Christian Arseneau  1996    CAN SWIM    50m  53.80 
36  Alexander Almeida Sundell  1997  AH3597  HS    25m  53.34 
136  Fredrik Hansen  1992  AR0192  SS IDEN    50m  53.69 
Rasmus Härstedt  1994    KVIK    50m  53.84 
354  Cebastian Christensen  1998  AE7798  SK TRITON    25m  53.98 
157  Alfred Christensson  1998  AH0398  LANDSKRONA    25m  54.40 

 
Heat 14 (15) (13 - 14 år) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
365  Samuel Kvist  2000  AB0700  SK TRITON    25m  1:02.22 
84  Hampus Olsson  2000  AH7700  HS    25m  1:00.73 
246  Victor Bergstrand  2000  AI8100  POSEIDON    25m  57.88 
162  Emil Hassling  2000  AC1900  LANDSKRONA    25m  55.42 
240  Gustav Östlund  2000  AH1100  SK LÖDDE    25m  56.92 
439  Mattias Rydqvist  2000  AB7500  TRELLEBORG    25m  1:00.70 
372  Nicolas Nolén  2000  AG4500  SK TRITON    25m  1:01.46 
379  Felix Wetterborg  2001  AC6101  SK TRITON    25m  1:03.71 

 
Heat 15 (15) (15 år och äldre) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
316  Jesper Åkesson  1988  AG8788  SK RAN    50m  52.50 
424  Adam Schön-Svensson  1991  AD9791  MKK    25m  52.09 
406  Eric Hinderup  1998  AH4798  MKK    25m  51.07 
407  Jonas Holmström  1992  AH1392  MKK    25m  50.01 
237  Jacob Zeidler  1994  AB5394  SK LÖDDE    25m  51.07 
114  Mika Persson  1998  AM7798  HÖGANÄS SS    25m  51.53 
313  Mats Westergren  1994  AA0994  SK RAN    50m  52.25 
235  Oskar Strömberg  1994  AM5194  SK LÖDDE    25m  53.19 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.11  Utskriftsdatum  23 maj 2014 
Licensierad till: Landskrona Simsällskap  Utskriftstid  19:39 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner