2022-01-28   09:07:52
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland Slovenia

Program för UGP4-Eriksdalsbadet

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Pass 1 Lördag 12okt

Heatlista Gren 2
Heatlista 
 
  Tvling  UGP4 - 2013    Utskriftsdatum  12 oktober 2013   
  Tvlingsort  Stockholm    Utskriftstid  14:17   
  Arrangr  Stockholms simfrbund & SK Neptun         
  Bassng  25m         
  Tvlingsdatum  12 oktober 2013         
 
 
 
Gren 2, 100m Fjrilsim Herrar  Finaler (7) 
Heat 1 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
               
Ferenc Szabo  2000  AI0900  SMO SS    25m   
182  Nikola Despotovic  1998  AW0798  SDERTRN    25m   
104  Linus Thrn  2002  AN6102  SKK    25m   
11  Baris Can Kymen  2002  AI1302  SALTSJB    25m   
185  Erik From  1996  AW6996  SDERTRN    25m   
341  Johan Hennert  2001  AL6901  SS04    25m   
289  Jonas Malmring  2001  AO1701  SPRVGEN    25m   
               
  10               

 
Heat 2 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
240  Samuel Brodin  2000  AO3900  SPRVGEN    25m  1:46.74 
418  Victor Nilsson  2000  AL9300  VSTERS    25m  1:43.83 
198  Max Lundberg  2001  AQ8301  SDERTRN    50m  1:39.60 
107  Carl Wennerholm  2002  AH3902  SKK    50m  1:33.54 
206  Elliot Nystrm  2002  AD6902  SDERTRN    50m  1:32.33 
37  Elias Hysing  2000  AR1500  SK NEPTUN    50m  1:33.25 
234  Alexander Berglund  2000  AO4900  SPRVGEN    25m  1:37.45 
Marcus Eriksson  2000  AK8500  SMO SS    25m  1:43.69 
85  Edvin Ljungquist  2000  AR4700  SKK    50m  1:46.43 
317  10  Gustav Wahlberg  2000  AR3100  SPRVGEN    50m  1:56.41 

 
Heat 3 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
83  David Kgstrm  2002  AC9702  SKK    50m  1:28.31 
200  David Manea  1999  AQ8199  SDERTRN    25m  1:26.51 
390  Oskar Strmbeck  1999  AK1999  WISBY SS    25m  1:24.45 
33  Isak Gustafsson  2001  AA5901  SK NEPTUN    25m  1:23.26 
382  Emrik Niklasson  1998  AP9798  WISBY SS    25m  1:20.42 
25  Karl Broberg  1999  AM6399  SK NEPTUN    25m  1:20.68 
290  Adam Moummi  1999  AR9199  SPRVGEN    25m  1:23.30 
392  William Yttergren  2000  AL6700  WISBY SS    25m  1:24.93 
386  Cosmos Sharman  2000  AL4700  WISBY SS    25m  1:26.76 
417  10  Anton Laxbck  2001  AM4101  VSTERS    25m  1:31.92 

 
Heat 4 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
391  Oskar Thuresson  1999  AB2399  WISBY SS    25m  1:19.54 
420  Emil Skytt  1999  AL1599  VSTERS    25m  1:18.23 
412  William Ejlegrd  2000  AD9300  VSTERS    25m  1:17.98 
400  Rasmus Ulin  2000  AD1700  NJURUNDA    25m  1:15.25 
51  Marcus Melander  1996  AI2996  SK NEPTUN    25m  1:13.83 
406  Harald Brobacke  1999  AG6399  VSTERS    25m  1:14.04 
187  Adam Grns  1996  AD6796  SDERTRN    50m  1:15.91 
298  Erik Ottosson  1999  AM9799  SPRVGEN    50m  1:18.09 
156  Samir Noory  1999  AP4799  SDERTLJE    25m  1:19.04 
65  10  Kaspar Zalomski  2000  AK7100  SK NEPTUN    25m  1:19.77 

 
Heat 5 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
194  Viktor Jndel  1996  AV6196  SDERTRN    25m  1:13.44 
32  Patricio Gabriel  1998  AL6998  SK NEPTUN    25m  1:12.07 
55  Oliver Rehn  2001  AF5101  SK NEPTUN    25m  1:11.27 
299  Alex Peschel  1998  AM5398  SPRVGEN    25m  1:10.70 
208  Andreas Persson  1996  AK2596  SDERTRN    25m  1:09.06 
426  Jelle Kranenbarg  1996  AW0196  HRNSAND    25m  1:10.36 
181  Cristian de Andrade  1996  AT6796  SDERTRN    25m  1:10.90 
381  Linus Kahl  2001  AE1501  WISBY SS    25m  1:11.73 
57  Klaudius Schreck  2001  AN2701  SK NEPTUN    25m  1:12.14 
276  10  Alex Kaufmann  1999  AN2799  SPRVGEN    25m  1:13.78 

 
Heat 6 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
427  Pontus Lindh  1996  AU3996  HRNSAND    25m  1:08.93 
321  Kristoffer Wallenbro  1997  AN8197  SPRVGEN    25m  1:08.22 
Elias Altman  1998  AH6998  SALTSJB    25m  1:06.63 
252  Oliver Freiholtz  1997  AK5797  SPRVGEN    25m  1:06.17 
95  Lukas Peterson  1998  AG8198  SKK    50m  1:05.65 
180  Kevin Chong  1998  AE9798  SDERTRN    25m  1:05.99 
217  Marcus Stolt  1995  AQ3595  SDERTRN    25m  1:06.21 
98  Kalle Sandahl  1999  AM8799  SKK    50m  1:06.65 
24  Simon Blom  1999  AQ9199  SK NEPTUN    25m  1:08.66 
115  10  Andre Filipsson  1999  AA9799  SKURU IK    25m  1:09.01 

 
Heat 7 (7) 
 
ID  Bana  Namn  Fdd  Licens  Frening    Bassng  Tid 
 
143  Erik Brandt  1999  AD5999  SDERTLJE    25m  1:05.09 
269  David Holm-Reise  1997  AI2397  SPRVGEN    25m  1:04.11 
69  Ossian Ankarberg  1996  AX6196  SKK    25m  1:03.25 
59  William Svalander  1998  AQ6998  SK NEPTUN    25m  1:02.93 
116  Tim Filipsson  1996  AH9196  SKURU IK    25m  1:00.86 
87  Ossian Lnn  1996  AX2996  SKK    25m  1:01.29 
384  Oskar Persson  1995  AL7595  WISBY SS    25m  1:03.12 
429  Gustav Norn-Vosveldt  1996  AL0396  HRNSAND    25m  1:03.75 
396  Erik Bjrklund  1998  AA2598  NJURUNDA    25m  1:04.27 
222  10  Wilmer Tingbrand  1998  AM2998  SDERTRN    25m  1:05.43 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.22.05  Utskriftsdatum  12 oktober 2013 
Licensierad till: Simklubben Neptun  Utskriftstid  14:17 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner