Program for Open Nordic Championship and Stockholm International Paragames
Spodaj so vse prijave in startne liste po delih tekmovanja.
Lördag kl. 16.00 (Insim kl. 14.45)
Heatlista Gren 10
|
Tävling |
Stockholm Internation Paragame |
|
Utskriftsdatum |
02 november 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
16:01 |
|
|
Arrangör |
|
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
02 november 2013 |
|
|
|
|
Gren 10, 100m Free Women |
Finaler (8) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
3 |
Seunghyeon Lee |
1999 |
|
KOREA |
STIG |
50m |
|
S8 |
198 |
4 |
Olivia Ekdahl |
2002 |
|
NACKA HI |
K1 |
50m |
|
K1 |
70 |
5 |
Rebecca Löf |
2002 |
|
ÖSA |
K1 |
50m |
|
K1 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
27 |
1 |
Alexandra Stamatopoulou |
1986 |
|
GREKLAND |
STIG |
50m |
|
S3 |
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
|
196 |
3 |
Filippa Kritz |
1998 |
|
NACKA HI |
K2 |
50m |
2:36.92 |
K2 |
113 |
4 |
Ingrid Thunem |
1989 |
|
NORGE |
NM |
50m |
2:24.33 |
S5 |
192 |
5 |
Emma Danielsson |
2002 |
|
NACKA HI |
K2 |
50m |
2:35.14 |
K2 |
120 |
6 |
Maja Grahm |
1994 |
|
MASS |
STIG |
50m |
2:42.17 |
S6 |
184 |
7 |
Jennie Eskilsson |
1987 |
|
KROKOM HIF |
ST14 |
50m |
|
S14 |
188 |
8 |
Linnéa Nordström |
2002 |
|
NACKA HI |
K2 |
50m |
|
K2 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
193 |
1 |
Emma Idesjö |
1999 |
|
NACKA HI |
K2 |
50m |
2:04.84 |
K2 |
14 |
2 |
Rugile Kraujelyte |
1996 |
|
RUGILE |
STIG |
50m |
1:58.56 |
S7 |
43 |
3 |
Reka Kezdi |
1985 |
|
HUNGARY |
STIG |
50m |
1:53.50 |
S5 |
152 |
4 |
Nikola Kacik |
2001 |
|
POLEN |
STIG |
50m |
1:50.32 |
S8 |
148 |
5 |
Ida Andersson-Wulf |
0 |
|
FIFH MALMÖ |
STIG |
50m |
1:52.32 |
S6 |
76 |
6 |
Jennie Ekström |
1991 |
|
SWEDEN |
NM |
50m |
1:55.00 |
S4 |
156 |
7 |
Josefine Busk |
1997 |
|
SÖDERTÄLJE |
ST14 |
50m |
2:00.00 |
S14 |
195 |
8 |
Katrina Nässlander-Cruz |
1994 |
|
NACKA HI |
STIG |
50m |
2:09.34 |
S6 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
111 |
1 |
Heidi-Ann Skjensvold |
1997 |
|
NORGE |
NM |
50m |
1:47.22 |
S9 |
174 |
2 |
Kinga Kowalcze |
1999 |
|
WSSIRN |
STIG |
50m |
1:44.71 |
S8 |
194 |
3 |
Vanja Färdig |
1993 |
|
NACKA HI |
ST14 |
50m |
1:43.17 |
S14 |
63 |
4 |
Louise Bast |
1998 |
|
DENMARK |
NM |
50m |
1:41.16 |
S8 |
61 |
5 |
Susan Lundberg-Hansen |
1987 |
|
DENMARK |
NM14 |
50m |
1:42.05 |
S14 |
153 |
6 |
Maria Carlsson |
1983 |
|
NJURUNDA |
ST14 |
50m |
1:43.28 |
S14 |
3 |
7 |
Agnes Kramer |
1998 |
|
TRE HJÄRTA |
STIG |
50m |
1:47.15 |
S6 |
151 |
8 |
Malwina Harasim |
2001 |
|
POLEN |
STIG |
50m |
1:48.85 |
S9 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
119 |
1 |
Johanna Wennberg |
1997 |
|
MASS |
STIG |
50m |
1:38.88 |
S9 |
172 |
2 |
Johanna Hasselryd |
1982 |
|
SOLENS IF |
ST14 |
50m |
1:38.38 |
S14 |
170 |
3 |
Ylva Söderholm |
1993 |
|
SOLENS IF |
ST14 |
50m |
1:36.84 |
S14 |
171 |
4 |
Ellenor Engberg |
1982 |
|
SOLENS IF |
ST14 |
50m |
1:31.52 |
S14 |
150 |
5 |
Katarzyna Kubica |
1995 |
|
SZANSA |
STIG |
50m |
1:34.36 |
S9 |
94 |
6 |
Sandra Gunnarsdottir |
1999 |
|
ICELAND |
NM |
50m |
1:37.14 |
S13 |
62 |
7 |
Louise Winsley |
1998 |
|
DENMARK |
NM |
50m |
1:38.80 |
S8 |
54 |
8 |
Jenna Saarinen |
2001 |
|
FINLAND |
NM |
50m |
1:39.04 |
S10 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
74 |
1 |
Anni Joala |
1998 |
|
EMHSO |
ST14 |
50m |
1:29.96 |
S14 |
107 |
2 |
Ingrid Djupskås |
1989 |
|
NORGE |
NM |
50m |
1:26.57 |
S9 |
134 |
3 |
Elisabeth Egel |
2000 |
|
ESTONIA |
NM |
50m |
1:24.14 |
S11 |
166 |
4 |
Dominique Baanders |
1993 |
|
NPC |
STIG |
50m |
1:18.79 |
S9 |
169 |
5 |
Linnéa Bäckman |
1989 |
|
SOLENS IF |
ST14 |
50m |
1:21.08 |
S14 |
93 |
6 |
Thelma Björg-Björnsdottir |
1996 |
|
ICELAND |
NM |
50m |
1:25.22 |
S6 |
133 |
7 |
Anette Remmelg |
2000 |
|
ESTONIA |
NM |
50m |
1:29.00 |
S10 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
56 |
1 |
Liisa Lilja |
1992 |
|
FINLAND |
NM |
50m |
1:18.27 |
S9 |
180 |
2 |
Lisa Den Braber |
1992 |
|
NPC |
STIG |
50m |
1:17.51 |
S8 |
147 |
3 |
Malin Jönsson |
0 |
|
FIFH MALMÖ |
STIG |
50m |
1:13.71 |
S10 |
149 |
4 |
Krista Morkore |
1998 |
|
FÄRÖARNA |
NM |
50m |
1:12.20 |
S10 |
77 |
5 |
Maja Reichard |
1991 |
|
SWEDEN |
NM |
50m |
1:12.65 |
S11 |
110 |
6 |
Rona Hjelmstad |
1993 |
|
NORGE |
NM14 |
50m |
1:14.87 |
S14 |
108 |
7 |
Ragna Forså |
1998 |
|
NORGE |
NM |
50m |
1:18.04 |
S13 |
112 |
8 |
Marte Heggertveit |
1999 |
|
NORGE |
NM |
50m |
1:18.36 |
S9 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
Funktionsnedsättning |
|
167 |
1 |
Manon Vermarien |
1997 |
|
NPC |
STIG |
50m |
1:09.66 |
S10 |
29 |
2 |
Amalie Winther |
1995 |
|
DENMARK |
NM |
50m |
1:08.92 |
S8 |
96 |
3 |
Kolbrun Alda-Stefansdottir |
1997 |
|
ICELAND |
NM14 |
50m |
1:05.91 |
S14 |
41 |
4 |
Bianca Pap |
2000 |
|
HUNGARY |
STIG |
50m |
1:04.00 |
S10 |
75 |
5 |
Pernilla Lindberg |
1994 |
|
SWEDEN |
NM14 |
50m |
1:04.05 |
S14 |
78 |
6 |
Lina Watz |
1996 |
|
SWEDEN |
NM |
50m |
1:06.27 |
S10 |
39 |
7 |
Sos Luka |
2001 |
|
HUNGARY |
STIG |
50m |
1:09.50 |
S10 |
95 |
8 |
Anita Osk-Hrafnsdottir |
1994 |
|
ICELAND |
NM14 |
50m |
1:11.85 |
S14 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 |
Utskriftsdatum |
02 november 2013 |
Licensierad till: Spårvägens Simförening |
Utskriftstid |
16:01 |
|