Program for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Below are all entry- and startlists shown by session.
Sunday Morning
Seedede heat Løb 37
|
Stævne navn |
Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) |
|
Udskriftsdato |
24 maj 2009 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:23 |
|
|
Arrangør |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
Løb 37, 100m Breaststroke Women |
Finaler (9) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
339 |
1 |
Amalia Bøttcher Nielsen |
1998 |
9898AK |
KORSØR |
|
25m |
|
483 |
2 |
Lea Mohr |
1998 |
|
PREETZER |
|
25m |
|
267 |
3 |
Sebine Møller |
1999 |
|
A6 |
|
25m |
|
480 |
4 |
Kaja Kristin Fünderich |
1998 |
|
PREETZER |
|
25m |
|
337 |
5 |
Cecilie Mattebjerg |
1998 |
9812AM |
KORSØR |
|
25m |
|
331 |
6 |
Cæcilie Schade Cantby |
1998 |
9844AH |
KORSØR |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
250 |
1 |
Sandra Danielsen |
1998 |
9854AI |
A6 |
|
25m |
2:28.17 |
261 |
2 |
Emilie Viemose Larsen |
2000 |
0064AB |
A6 |
|
25m |
2:26.07 |
315 |
3 |
Emily Kay |
1999 |
9938AH |
GI40HERMES |
|
25m |
2:18.65 |
308 |
4 |
Ida-Maria Esbensen |
1999 |
9954AK |
GI40HERMES |
|
25m |
2:21.44 |
275 |
5 |
My Weitling |
2000 |
0032AA |
A6 |
|
25m |
2:26.75 |
338 |
6 |
Karoline Navntoft |
1998 |
9824AP |
KORSØR |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
347 |
1 |
Petrine Brandt Hansen |
1999 |
9984AF |
NAKSKOV |
|
25m |
2:17.22 |
673 |
2 |
Monique Petzold |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
2:09.48 |
307 |
3 |
Elisabeth Faber |
1999 |
9964AK |
GI40HERMES |
|
25m |
2:04.98 |
692 |
4 |
Viktoria Trommer |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
2:06.50 |
300 |
5 |
Christine A. Thomsen |
1998 |
9828AJ |
GI40HERMES |
|
25m |
2:16.21 |
257 |
6 |
Astrid Kesner |
2000 |
0008AB |
A6 |
|
25m |
2:18.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
302 |
1 |
Rikke Dehn |
1999 |
9978AE |
GI40HERMES |
|
25m |
2:03.09 |
102 |
2 |
Asta Therese Jepsen |
1998 |
9802AJ |
HERLEV |
|
25m |
1:58.83 |
65 |
3 |
Stine Ahlert |
1999 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:56.10 |
393 |
4 |
Theresa Matzat |
1998 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
1:58.05 |
258 |
5 |
Alberte Kjærsgaard |
2001 |
0102AA |
A6 |
|
25m |
2:02.40 |
668 |
6 |
Lisa Kapr |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
2:03.99 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
358 |
1 |
Hanna Jönsson |
1998 |
AB8498 |
OSBY SS |
|
25m |
1:52.90 |
360 |
2 |
Miranda Orajärvi |
1998 |
AF7898 |
OSBY SS |
|
25m |
1:51.03 |
666 |
3 |
Laura Windisch |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:50.90 |
306 |
4 |
Sara Koefod Steffensen |
1999 |
9916AE |
GI40HERMES |
|
25m |
1:51.00 |
356 |
5 |
Ada Bergström Tronsmoen |
1998 |
AE4898 |
OSBY SS |
|
25m |
1:52.22 |
649 |
6 |
Alexandra Penzold |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:55.23 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
161 |
1 |
Jennifer Biel |
1998 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
1:49.00 |
274 |
2 |
Maia Stripp |
1998 |
9802AI |
A6 |
|
25m |
1:47.26 |
660 |
3 |
Jenny Sattler |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:45.12 |
687 |
4 |
Theresa Lindner |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:45.22 |
470 |
5 |
Anna Boutrup |
1998 |
9856AJ |
BIRKERØD |
|
25m |
1:48.23 |
448 |
6 |
Shanna Armstrong |
1998 |
9894AG |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:49.31 |
|
|
Heat 7 (9) (9 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
675 |
1 |
Nicole Schmid |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:59.98 |
651 |
2 |
Carolin Klebert |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:57.51 |
385 |
3 |
Linnéa Sjödahl |
2000 |
AC7600 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:53.93 |
690 |
4 |
Vanessa Städter |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:56.27 |
67 |
5 |
Michelle Förster |
2000 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:58.70 |
662 |
6 |
Julia Bromnitz |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
2:00.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
691 |
1 |
Victoria Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:45.33 |
68 |
2 |
Nicola Dähn |
1999 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:40.95 |
62 |
3 |
Frauke Seidel |
1999 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:35.44 |
683 |
4 |
Sophie Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:40.54 |
657 |
5 |
Franziska Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:42.38 |
247 |
6 |
Malene Bang |
1999 |
9976AD |
A6 |
|
25m |
1:50.82 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
477 |
1 |
Kristin Blach Petersen |
1998 |
9878AB |
BIRKERØD |
|
25m |
1:40.38 |
155 |
2 |
Alina Stephan |
1998 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
1:38.50 |
60 |
3 |
Kim Losensky |
1998 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:31.86 |
495 |
4 |
Alicia Pohl |
1998 |
210808 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:36.21 |
265 |
5 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
A6 |
|
25m |
1:39.03 |
472 |
6 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
1:42.06 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
|