Program for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Below are all entry- and startlists shown by session.
Saturday Morning
Seedede heat Løb 13
|
Stævne navn |
Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) |
|
Udskriftsdato |
22 maj 2009 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
18:37 |
|
|
Arrangør |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
Løb 13, 25m Freestyle Women |
Indledende (25) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
339 |
2 |
Amalia Bøttcher Nielsen |
1998 |
9898AK |
KORSØR |
|
25m |
|
256 |
3 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
A6 |
|
25m |
|
278 |
4 |
Sarah Wohlert |
1998 |
9862AJ |
A6 |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
707 |
2 |
Caroline Lindquist |
2001 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
|
475 |
3 |
Thereza Maria Neesgaard |
1999 |
9946AI |
BIRKERØD |
|
25m |
|
101 |
4 |
Freja Hjelmsø |
1999 |
9958AH |
HERLEV |
|
25m |
|
711 |
5 |
Rigmor Breintoft |
1998 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
330 |
1 |
Mathilde Zaggai |
1998 |
9862AF |
MK 31 |
|
25m |
|
249 |
2 |
Marie Carmel |
2000 |
0028AE |
A6 |
|
25m |
|
445 |
3 |
Cecilie Forsberg Adolfsen |
1998 |
9856AI |
VIBORG |
|
25m |
|
251 |
4 |
Sofie Grøndal |
1999 |
|
A6 |
|
25m |
|
712 |
5 |
Line Bæk Thulin |
2000 |
|
WEST SWIM |
|
25m |
|
292 |
6 |
Liselotte Baxter |
1998 |
9854AH |
ERRITSØ |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
267 |
1 |
Sebine Møller |
1999 |
|
A6 |
|
25m |
|
333 |
2 |
Janne Brun Christensen |
2000 |
0086AA |
KORSØR |
|
25m |
|
382 |
3 |
Louise Ebbesen |
2001 |
|
KRONOBERG |
|
25m |
35.63 |
701 |
4 |
Merle Maurer |
2002 |
|
BREMERHAV |
|
25m |
36.78 |
268 |
5 |
Kamilla Neve |
2000 |
0082AE |
A6 |
|
25m |
|
355 |
6 |
Gizem Øzkan |
1998 |
9828AN |
ODDER |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
81 |
1 |
Mareike Jürs |
1999 |
236178 |
AHRENSBURG |
|
25m |
30.13 |
280 |
2 |
Maja Østergaard |
1998 |
9808AJ |
A6 |
|
25m |
29.76 |
257 |
3 |
Astrid Kesner |
2000 |
0008AB |
A6 |
|
25m |
28.55 |
482 |
4 |
Johanna Mohr |
2000 |
|
PREETZER |
|
25m |
29.32 |
266 |
5 |
Mira Mass |
2000 |
0012AA |
A6 |
|
25m |
29.96 |
481 |
6 |
Charlotte Gross |
1998 |
|
PREETZER |
|
25m |
35.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
702 |
1 |
Rieke Lühr |
2001 |
|
BREMERHAV |
|
25m |
26.63 |
706 |
2 |
Svenja Rau |
2000 |
|
BREMERHAV |
|
25m |
25.41 |
252 |
3 |
Fie Hansen |
1999 |
9924AC |
A6 |
|
25m |
25.01 |
662 |
4 |
Julia Bromnitz |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
25.32 |
699 |
5 |
Merle Kühn |
2001 |
|
BREMERHAV |
|
25m |
25.54 |
99 |
6 |
Celine Brock |
2000 |
0038AA |
HERLEV |
|
25m |
27.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
698 |
1 |
Leena Kühn |
2000 |
|
BREMERHAV |
|
25m |
24.78 |
659 |
2 |
Jasmin Wittig |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
23.99 |
651 |
3 |
Carolin Klebert |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
23.84 |
171 |
4 |
Janine Wilhelm |
1999 |
|
HARBURG |
|
25m |
23.94 |
275 |
5 |
My Weitling |
2000 |
0032AA |
A6 |
|
25m |
24.44 |
459 |
6 |
Simone Lauridsen |
1999 |
9952AG |
WEST SWIM |
|
25m |
24.85 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
283 |
1 |
Annemette Schmidt |
1999 |
|
BOV |
|
25m |
23.74 |
479 |
2 |
Sina-Sophie Cetkowski |
1998 |
|
PREETZER |
|
25m |
23.43 |
444 |
3 |
Franziska Haftmann |
1998 |
|
BADNENDORF |
|
25m |
23.00 |
392 |
4 |
Tessa Herbst |
1999 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
23.31 |
451 |
5 |
Malene K. Jørgensen |
1998 |
9818AQ |
ST ESBJERG |
|
25m |
23.50 |
282 |
6 |
Clara Heil |
1998 |
9814AG |
BOV |
|
25m |
23.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
684 |
1 |
Stella Brinster |
2001 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
22.84 |
704 |
2 |
Janne Reichstein |
1999 |
|
BREMERHAV |
|
25m |
22.48 |
675 |
3 |
Nicole Schmid |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
22.28 |
454 |
4 |
Louise Frandsen |
1999 |
9924AA |
WEST SWIM |
|
25m |
22.43 |
649 |
5 |
Alexandra Penzold |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
22.71 |
117 |
6 |
Sara Kjær |
1998 |
|
Klepp |
|
25m |
22.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
447 |
1 |
Laura Dargen |
2000 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
22.00 |
705 |
2 |
Michelle-Chantal Büsing |
2000 |
|
BREMERHAV |
|
25m |
21.67 |
686 |
3 |
Theresa Freytag |
2001 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
21.34 |
285 |
4 |
Heather-Marie Borchardt |
2000 |
|
CSV BERLIN |
|
25m |
21.46 |
393 |
5 |
Theresa Matzat |
1998 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
21.68 |
337 |
6 |
Cecilie Mattebjerg |
1998 |
9812AM |
KORSØR |
|
25m |
22.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
154 |
1 |
Sarah Seifert |
2000 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
21.00 |
462 |
2 |
Ella Turin |
1998 |
9834AG |
WEST SWIM |
|
25m |
20.86 |
669 |
3 |
Luca Isa Gorzolla |
2001 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
20.76 |
390 |
4 |
Selina Urban |
1999 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
20.78 |
492 |
5 |
Henriette Lorenz |
2000 |
231426 |
PSVSCHWER |
|
25m |
20.89 |
385 |
6 |
Linnéa Sjödahl |
2000 |
AC7600 |
KRONOBERG |
|
25m |
21.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
432 |
1 |
Nele Wöstenberg |
2000 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
20.62 |
674 |
2 |
Nadine Westermann |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
20.39 |
380 |
3 |
Felicia Arningsmark |
1998 |
AJ7498 |
KRONOBERG |
|
25m |
20.27 |
491 |
4 |
Gina Elisa Koop |
2000 |
256647 |
PSVSCHWER |
|
25m |
20.34 |
119 |
5 |
Hansine Olsen |
1998 |
|
Klepp |
|
25m |
20.41 |
679 |
6 |
Sarah Schumann |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
20.66 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
274 |
1 |
Maia Stripp |
1998 |
9802AI |
A6 |
|
25m |
20.11 |
689 |
2 |
Vanessa Kreusel |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
20.03 |
150 |
3 |
Greta Markurt |
1999 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
20.00 |
305 |
4 |
Nina Leisted Bertelsen |
2000 |
0076AD |
GI40HERMES |
|
25m |
20.00 |
98 |
5 |
Maja Leth Bang |
1999 |
9942AI |
HERLEV |
|
25m |
20.10 |
384 |
6 |
Julia Jensen |
1999 |
AK1699 |
KRONOBERG |
|
25m |
20.17 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
302 |
1 |
Rikke Dehn |
1999 |
9978AE |
GI40HERMES |
|
25m |
20.00 |
685 |
2 |
Susann Epperlein |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
19.96 |
87 |
3 |
Johanna Walz |
1998 |
185175 |
AHRENSBURG |
|
25m |
19.91 |
480 |
4 |
Kaja Kristin Fünderich |
1998 |
|
PREETZER |
|
25m |
19.91 |
157 |
5 |
Charlotte Wendtlandt |
1999 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
19.99 |
320 |
6 |
Laura Magnolia Randrup |
1999 |
9978AJ |
GI40HERMES |
|
25m |
20.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
398 |
1 |
Victoria Ruhmland |
1998 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
19.75 |
692 |
2 |
Viktoria Trommer |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
19.63 |
263 |
3 |
Natalie Løwe Legin |
1998 |
|
A6 |
|
25m |
19.56 |
156 |
4 |
Frederike Weber |
2000 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
19.60 |
483 |
5 |
Lea Mohr |
1998 |
|
PREETZER |
|
25m |
19.73 |
102 |
6 |
Asta Therese Jepsen |
1998 |
9802AJ |
HERLEV |
|
25m |
19.80 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
498 |
1 |
Charlotta Schwarz |
1998 |
210802 |
PSVSCHWER |
|
25m |
19.38 |
687 |
2 |
Theresa Lindner |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
19.12 |
327 |
3 |
Deidre Ø. Hansen |
1999 |
9978AB |
MK 31 |
|
25m |
19.00 |
402 |
4 |
Lisa Marie Bahl |
1999 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
19.03 |
303 |
5 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
GI40HERMES |
|
25m |
19.30 |
184 |
6 |
Luisa Pipgras |
1998 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
19.50 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
147 |
1 |
Rosa- Marie Eckert |
1998 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
19.00 |
668 |
2 |
Lisa Kapr |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
18.99 |
59 |
3 |
Jasmin Troschier |
1998 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
18.83 |
63 |
4 |
Stefanie Franke |
1998 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
18.92 |
151 |
5 |
Alicia Nickel |
2000 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
19.00 |
467 |
6 |
Gitte Sørensen Gosvig |
1999 |
9962AA |
ALLERØD |
|
25m |
19.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
165 |
1 |
Stefanie Jorga |
1999 |
|
HARBURG |
|
25m |
18.80 |
314 |
2 |
Clara Kall |
1999 |
9996AE |
GI40HERMES |
|
25m |
18.65 |
70 |
3 |
Celine Förster |
2000 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
18.60 |
180 |
4 |
Dana Wehlert |
1998 |
|
HARBURG |
|
25m |
18.61 |
681 |
5 |
Sissi Lebeck |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
18.67 |
71 |
6 |
Emily Haff |
1999 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
18.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
658 |
1 |
Fränzi Heinrich |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
18.55 |
690 |
2 |
Vanessa Städter |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
18.48 |
431 |
3 |
Silvana Bodenstein |
1999 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
18.21 |
697 |
4 |
Kyra Boxberger |
1998 |
|
BREMERHAV |
|
25m |
18.24 |
185 |
5 |
Sophie Ritter |
1999 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
18.50 |
494 |
6 |
Anne Müller |
1998 |
243695 |
PSVSCHWER |
|
25m |
18.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
332 |
1 |
Clara Schade Cantby |
2000 |
0042AC |
KORSØR |
|
25m |
18.16 |
667 |
2 |
Lilly-Sophie Gross |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
18.05 |
311 |
3 |
Merle Christensen |
1998 |
9872AK |
GI40HERMES |
|
25m |
18.00 |
148 |
4 |
Catherine Labahn |
1998 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
18.00 |
300 |
5 |
Christine A. Thomsen |
1998 |
9828AJ |
GI40HERMES |
|
25m |
18.11 |
500 |
6 |
Uljana Zhdanova |
1998 |
256649 |
PSVSCHWER |
|
25m |
18.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
409 |
1 |
Ida Persson |
1999 |
AA2699 |
SÖSDALA SS |
|
25m |
18.00 |
323 |
2 |
Phoebe Linde Atkins |
2000 |
0058AA |
MK 31 |
|
25m |
17.95 |
650 |
3 |
Anna Melech |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
17.79 |
265 |
4 |
Isabel Mass |
1998 |
9848AA |
A6 |
|
25m |
17.90 |
660 |
5 |
Jenny Sattler |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
17.96 |
172 |
6 |
Sophie Buttchereit |
1998 |
|
HARBURG |
|
25m |
18.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
254 |
1 |
Henriette Hemmingsen |
1998 |
9858AA |
A6 |
|
25m |
17.67 |
683 |
2 |
Sophie Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
17.55 |
77 |
3 |
Alina Czorny |
1998 |
217670 |
AHRENSBURG |
|
25m |
17.50 |
360 |
4 |
Miranda Orajärvi |
1998 |
AF7898 |
OSBY SS |
|
25m |
17.55 |
338 |
5 |
Karoline Navntoft |
1998 |
9824AP |
KORSØR |
|
25m |
17.60 |
670 |
6 |
Marlene Schmidt |
2000 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
17.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
391 |
1 |
Susanne Reeg |
1998 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
16.92 |
183 |
2 |
Romy Nahrstedt |
1998 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
15.90 |
179 |
3 |
Maike Fiebelkorn |
1998 |
|
HARBURG |
|
25m |
14.95 |
655 |
4 |
Elisabeth Grösel |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
15.49 |
325 |
5 |
Alberte Sara Cornelius |
1998 |
9836AF |
MK 31 |
|
25m |
16.00 |
464 |
6 |
Jasmin Koefoed Jacobsen |
1998 |
9834AA |
WEST SWIM |
|
25m |
17.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
657 |
1 |
Franziska Fischer |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
16.77 |
485 |
2 |
Wiebke Dethloff |
1998 |
219387 |
PSVSCHWER |
|
25m |
15.50 |
474 |
3 |
Emilia Lüders |
1998 |
9898AB |
BIRKERØD |
|
25m |
14.50 |
489 |
4 |
Nele Klein |
1998 |
191872 |
PSVSCHWER |
|
25m |
15.23 |
477 |
5 |
Kristin Blach Petersen |
1998 |
9878AB |
BIRKERØD |
|
25m |
16.00 |
488 |
6 |
Elaine Haberer |
1999 |
209169 |
PSVSCHWER |
|
25m |
17.21 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
326 |
1 |
Maria Grandt |
1998 |
9806AF |
MK 31 |
|
25m |
16.61 |
495 |
2 |
Alicia Pohl |
1998 |
210808 |
PSVSCHWER |
|
25m |
15.50 |
472 |
3 |
Caroline Erichsen |
1998 |
9814AC |
BIRKERØD |
|
25m |
14.00 |
125 |
4 |
Georgia Kadoglou |
1998 |
|
TORPEDO |
|
25m |
15.20 |
379 |
5 |
Lova Andersson |
2000 |
AA3600 |
KRONOBERG |
|
25m |
15.97 |
328 |
6 |
Tenna Jensen |
1998 |
9828AH |
MK 31 |
|
25m |
16.93 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
|