Program for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Below are all entry- and startlists shown by session.
Friday Morning
Seedede heat Løb 6
|
Stævne navn |
Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) |
|
Udskriftsdato |
24 maj 2009 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
07:43 |
|
|
Arrangør |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
Løb 6, 100m Medley Men |
Finaler (13) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
336 |
2 |
Rasmus Madsen |
1997 |
9765AH |
KORSØR |
|
25m |
|
253 |
3 |
Magnus Hansen |
1997 |
|
A6 |
|
25m |
|
105 |
4 |
Mads Møller |
1998 |
9875AH |
HERLEV |
|
25m |
|
269 |
5 |
Kristoffer Neve |
1998 |
9853AK |
A6 |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
164 |
1 |
Malwin Wermbter |
1998 |
|
HARBURG |
|
25m |
2:03.63 |
273 |
2 |
Frederik Skovgaard |
1999 |
9905AB |
A6 |
|
25m |
2:01.52 |
313 |
3 |
Mathias Holdrup |
1999 |
9991AF |
GI40HERMES |
|
25m |
2:00.00 |
317 |
4 |
Emil D. Nielsen |
1999 |
9911AF |
GI40HERMES |
|
25m |
2:00.00 |
349 |
5 |
Frederik Bruun Nielsen |
1999 |
9907AF |
NAKSKOV |
|
25m |
2:03.15 |
163 |
6 |
Philipp Ort |
1997 |
|
HARBURG |
|
25m |
2:05.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
677 |
1 |
Philipp Albert |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:55.80 |
297 |
2 |
Kasper Leisted Bertelsen |
1997 |
9703AM |
GI40HERMES |
|
25m |
1:51.54 |
255 |
3 |
Joachim Hermansen |
1998 |
|
A6 |
|
25m |
1:48.98 |
352 |
4 |
Jonathan Kristensen |
1998 |
9845AF |
ODDER |
|
25m |
1:49.07 |
400 |
5 |
Pascal Engel |
1997 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
1:54.63 |
295 |
6 |
Mads Munk Sørensen |
1999 |
9973AG |
GI40HERMES |
|
25m |
2:00.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
476 |
1 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
25m |
1:46.78 |
359 |
2 |
Oscar Melin |
1997 |
AG0997 |
OSBY SS |
|
25m |
1:45.71 |
663 |
3 |
Konrad Schubert |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:43.93 |
397 |
4 |
Tobias Köppe |
1997 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
1:45.30 |
348 |
5 |
Mads Holm |
1998 |
9837AC |
NAKSKOV |
|
25m |
1:46.26 |
357 |
6 |
Sverre van Brink |
1998 |
AJ6798 |
OSBY SS |
|
25m |
1:48.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
167 |
1 |
Jasper Pendorf |
1997 |
|
HARBURG |
|
25m |
1:43.53 |
78 |
2 |
Luca-Kilian Franke |
1998 |
217673 |
AHRENSBURG |
|
25m |
1:43.29 |
443 |
3 |
Timon Escher |
1998 |
|
BADNENDORF |
|
25m |
1:41.00 |
248 |
4 |
Mikkel Bang |
1997 |
|
A6 |
|
25m |
1:42.20 |
497 |
5 |
Erik Ruge |
1998 |
215021 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:43.31 |
652 |
6 |
Cedric Weis |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:43.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
318 |
1 |
Alexander Olsen |
1998 |
9855AE |
GI40HERMES |
|
25m |
1:39.83 |
381 |
2 |
Jonathan Behrmann |
1997 |
AG4197 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:39.35 |
671 |
3 |
Matthias Bach |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:37.94 |
450 |
4 |
Kristian Hermiz |
1998 |
9803AF |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:37.94 |
293 |
5 |
Nikolaj Borup |
1997 |
9743AI |
ERRITSØ |
|
25m |
1:39.42 |
468 |
6 |
Asbjørn Laksafoss Sparre |
1998 |
9897AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:40.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
665 |
1 |
Lasse Iffland |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:35.58 |
396 |
2 |
Tobias Eichhorn |
1999 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
1:35.00 |
74 |
3 |
Alexander Kalisch |
1997 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:34.06 |
460 |
4 |
Jonas Gade Nielsen |
1998 |
9857AD |
WEST SWIM |
|
25m |
1:34.93 |
361 |
5 |
Lucas Persson |
1997 |
AC6797 |
OSBY SS |
|
25m |
1:35.32 |
375 |
6 |
Erik Edfast |
1997 |
AF7597 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:37.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
499 |
1 |
Max Sziburies |
1998 |
224740 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:32.94 |
259 |
2 |
Victor Kjærsgaard |
1998 |
9861AF |
A6 |
|
25m |
1:32.61 |
435 |
3 |
Steffen Deutsch |
1998 |
|
SCHWERIN |
|
25m |
1:32.44 |
146 |
4 |
Arne Behnfeldt |
1998 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
1:32.50 |
388 |
5 |
Franz Nilkes |
1997 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
1:32.90 |
455 |
6 |
Nicolai Grene |
1998 |
9885AE |
WEST SWIM |
|
25m |
1:33.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
56 |
1 |
Johann-Ludwig Herzog |
1999 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:32.27 |
383 |
2 |
Filip Grimberg |
1998 |
AL0198 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:31.51 |
403 |
3 |
Lars Donath |
1998 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
1:31.08 |
149 |
4 |
Yannic Lange |
1997 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
1:31.15 |
104 |
5 |
Thomas Uttrup Ludwig |
1998 |
9825AC |
HERLEV |
|
25m |
1:32.04 |
55 |
6 |
Arne Pultke |
1999 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:32.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
405 |
1 |
Lucas Hachmann |
1997 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
1:30.00 |
484 |
2 |
Benjamin Bürger |
1998 |
191865 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:29.78 |
399 |
3 |
Janne Lahrssen |
1997 |
|
BLAU-WEISS |
|
25m |
1:28.56 |
170 |
4 |
Till Wichmann |
1997 |
|
HARBURG |
|
25m |
1:29.44 |
72 |
5 |
Julian Wolf |
1997 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:30.00 |
73 |
6 |
Magnus Hirschfeld |
1997 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:31.00 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
493 |
1 |
Walter Lorenz |
1997 |
209155 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:25.53 |
473 |
2 |
Kristian Seehuusen Juhl |
1997 |
9797AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:24.43 |
153 |
3 |
Leo Schmidt |
1997 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
1:22.50 |
100 |
4 |
Lasse Brock |
1997 |
9717AB |
HERLEV |
|
25m |
1:23.99 |
672 |
5 |
Maxim Davydytchev |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:25.00 |
478 |
6 |
Asger A. Schäfer |
1997 |
9787AD |
BIRKERØD |
|
25m |
1:26.50 |
|
|
Heat 12 (13) (11 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
490 |
1 |
Marvin Kollrich |
1998 |
215020 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:29.53 |
678 |
2 |
Philipp Dressel-Putz |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:28.50 |
463 |
3 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
9807AA |
WEST SWIM |
|
25m |
1:19.61 |
260 |
4 |
Sebastian Langhorn |
1998 |
9801AA |
A6 |
|
25m |
1:25.83 |
461 |
5 |
Simon Lundby Pedersen |
1998 |
9813AB |
WEST SWIM |
|
25m |
1:28.53 |
401 |
6 |
Niklas Bätge |
1998 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
1:29.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
279 |
1 |
Andreas Mårtensson |
1997 |
9751AE |
A6 |
|
25m |
1:22.01 |
486 |
2 |
Jasper Elias Frenz |
1997 |
209156 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:20.45 |
496 |
3 |
Lars-Christian Rehse |
1997 |
166829 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:17.29 |
487 |
4 |
Lars Andre Großmann |
1997 |
178776 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:19.90 |
310 |
5 |
Victor Bødker |
1997 |
9731AB |
GI40HERMES |
|
25m |
1:21.47 |
372 |
6 |
Simon Juhl Schmidt |
1997 |
9743AD |
RØDDING |
|
25m |
1:22.33 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
|