Program for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Seedede heat Løb 4
|
Stævne navn |
Vattenfall Swim Cup 2009 (VV) |
|
Udskriftsdato |
24 maj 2009 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
07:43 |
|
|
Arrangør |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
Løb 4, 200m Freestyle Men |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
273 |
1 |
Frederik Skovgaard |
1999 |
9905AB |
A6 |
|
25m |
|
313 |
2 |
Mathias Holdrup |
1999 |
9991AF |
GI40HERMES |
|
25m |
4:30.00 |
664 |
3 |
Lasse Eckert |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
3:40.15 |
297 |
4 |
Kasper Leisted Bertelsen |
1997 |
9703AM |
GI40HERMES |
|
25m |
3:45.00 |
264 |
5 |
Anders G. Madsen |
2000 |
0045AC |
A6 |
|
25m |
|
383 |
6 |
Filip Grimberg |
1998 |
AL0198 |
KRONOBERG |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
163 |
1 |
Philipp Ort |
1997 |
|
HARBURG |
|
25m |
3:35.39 |
442 |
2 |
Maximilian Kaiser |
1998 |
|
BADNENDORF |
|
25m |
3:33.00 |
676 |
3 |
Peter Blum |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
3:32.08 |
105 |
4 |
Mads Møller |
1998 |
9875AH |
HERLEV |
|
25m |
3:32.25 |
309 |
5 |
Frederik Ahm |
1997 |
9737AH |
GI40HERMES |
|
25m |
3:35.00 |
677 |
6 |
Philipp Albert |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
3:40.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
663 |
1 |
Konrad Schubert |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
3:21.88 |
55 |
2 |
Arne Pultke |
1999 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
3:21.00 |
262 |
3 |
Kevin Løwe Legin |
1998 |
|
A6 |
|
25m |
3:19.06 |
396 |
4 |
Tobias Eichhorn |
1999 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
3:20.00 |
476 |
5 |
Frederik Dalhøj Paulsen |
1998 |
9833AK |
BIRKERØD |
|
25m |
3:21.63 |
324 |
6 |
Vincent Brøndum |
1997 |
9763AG |
MK 31 |
|
25m |
3:24.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
359 |
1 |
Oscar Melin |
1997 |
AG0997 |
OSBY SS |
|
25m |
3:09.64 |
441 |
2 |
Joshua Petersen |
1997 |
223303 |
TURAMELDOR |
|
25m |
3:03.78 |
166 |
3 |
Alexander Kleinwächter |
1997 |
|
HARBURG |
|
25m |
2:57.24 |
381 |
4 |
Jonathan Behrmann |
1997 |
AG4197 |
KRONOBERG |
|
25m |
2:58.35 |
293 |
5 |
Nikolaj Borup |
1997 |
9743AI |
ERRITSØ |
|
25m |
3:06.75 |
397 |
6 |
Tobias Köppe |
1997 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
3:17.71 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
322 |
1 |
Jesper Frost Thomsen |
1997 |
9723AE |
GI40HERMES |
|
25m |
2:47.97 |
405 |
2 |
Lucas Hachmann |
1997 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
2:44.50 |
310 |
3 |
Victor Bødker |
1997 |
9731AB |
GI40HERMES |
|
25m |
2:39.51 |
329 |
4 |
Isak Lichi |
1997 |
9791AG |
MK 31 |
|
25m |
2:42.23 |
351 |
5 |
Thomas Søby Jensen |
1997 |
9719AL |
ODDER |
|
25m |
2:47.07 |
177 |
6 |
Lennart Stuhr |
1997 |
|
HARBURG |
|
25m |
2:56.70 |
|
|
Heat 6 (7) (11 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
176 |
1 |
Nils Schaudien |
1998 |
|
HARBURG |
|
25m |
3:09.80 |
490 |
2 |
Marvin Kollrich |
1998 |
215020 |
PSVSCHWER |
|
25m |
2:52.91 |
178 |
3 |
Henning Janssen |
1998 |
|
HARBURG |
|
25m |
2:35.41 |
678 |
4 |
Philipp Dressel-Putz |
1998 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
2:41.07 |
401 |
5 |
Niklas Bätge |
1998 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
2:57.38 |
652 |
6 |
Cedric Weis |
1999 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
3:11.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
88 |
1 |
Frederik Knudsen |
1997 |
9743AH |
GRINDSTED |
|
25m |
2:37.41 |
469 |
2 |
Jacob Weberg |
1997 |
9791AC |
ALLERØD |
|
25m |
2:35.78 |
487 |
3 |
Lars Andre Großmann |
1997 |
178776 |
PSVSCHWER |
|
25m |
2:30.23 |
672 |
4 |
Maxim Davydytchev |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
2:33.54 |
387 |
5 |
Onni Vuorinen |
1997 |
97A053 |
TURKU |
|
25m |
2:36.07 |
473 |
6 |
Kristian Seehuusen Juhl |
1997 |
9797AD |
BIRKERØD |
|
25m |
2:38.26 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
|