Startliste for Vattenfall Swim Cup 2009 Morning VV
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Løb 3, 200m Freestyle Women |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
1 | 472 | Erichsen Caroline | 1998 | BIRKERØD | 9814AC | 25 m | 2:34.84 | |
2 | 179 | Fiebelkorn Maike | 1998 | HARBURG | 25 m | 2:39.93 | ||
3 | 655 | Grösel Elisabeth | 1998 | WESTSACHSE | 25 m | 2:46.49 | ||
4 | 331 | Cantby Cæcilie Schade | 1998 | KORSØR | 9844AH | 25 m | 2:47.30 | |
5 | 477 | Petersen Kristin Blach | 1998 | BIRKERØD | 9878AB | 25 m | 2:49.15 | |
6 | 464 | Jacobsen Jasmin Koefoed | 1998 | WEST SWIM | 9834AA | 25 m | 2:52.27 | |
7 | 470 | Boutrup Anna | 1998 | BIRKERØD | 9856AJ | 25 m | 2:54.46 | |
8 | 325 | Cornelius Alberte Sara | 1998 | MK 31 | 9836AF | 25 m | 2:56.81 | |
9 | 657 | Fischer Franziska | 1999 | WESTSACHSE | 25 m | 2:57.44 | ||
10 | 356 | Tronsmoen Ada Bergström | 1998 | OSBY SS | AE4898 | 25 m | 2:57.80 | |
11 | 326 | Grandt Maria | 1998 | MK 31 | 9806AF | 25 m | 3:00.00 | |
12 | 683 | Fischer Sophie | 1999 | WESTSACHSE | 25 m | 3:04.20 | ||
13 | 165 | Jorga Stefanie | 1999 | HARBURG | 25 m | 3:04.92 | ||
14 | 379 | Andersson Lova | 2000 | KRONOBERG | AA3600 | 25 m | 3:07.09 | |
15 | 148 | Labahn Catherine | 1998 | KÖPENICKER | 25 m | 3:09.00 | ||
16 | 402 | Bahl Lisa Marie | 1999 | EIDELSTEDT | 25 m | 3:10.08 | ||
17 | 328 | Jensen Tenna | 1998 | MK 31 | 9828AH | 25 m | 3:12.34 | |
18 | 314 | Kall Clara | 1999 | GI40HERMES | 9996AE | 25 m | 3:13.51 | |
19 | 670 | Schmidt Marlene | 2000 | WESTSACHSE | 25 m | 3:15.88 | ||
20 | 448 | Armstrong Shanna | 1998 | ST ESBJERG | 9894AG | 25 m | 3:17.00 | |
21 | 263 | Legin Natalie Løwe | 1998 | A6 | 25 m | 3:20.43 | ||
22 | 172 | Buttchereit Sophie | 1998 | HARBURG | 25 m | 3:21.70 | ||
23 | 690 | Städter Vanessa | 2000 | WESTSACHSE | 25 m | 3:29.96 | ||
24 | 668 | Kapr Lisa | 2000 | WESTSACHSE | 25 m | 3:32.32 | ||
25 | 658 | Heinrich Fränzi | 2000 | WESTSACHSE | 25 m | 3:32.67 | ||
26 | 681 | Lebeck Sissi | 1998 | WESTSACHSE | 25 m | 3:38.10 | ||
27 | 445 | Adolfsen Cecilie Forsberg | 1998 | VIBORG | 9856AI | 25 m | 3:39.13 | |
28 | 692 | Trommer Viktoria | 2000 | WESTSACHSE | 25 m | 3:40.65 | ||
29 | 679 | Schumann Sarah | 2000 | WESTSACHSE | 25 m | 3:46.08 | ||
30 | 323 | Atkins Phoebe Linde | 2000 | MK 31 | 0058AA | 25 m | 3:47.62 | |
31 | 292 | Baxter Liselotte | 1998 | ERRITSØ | 9854AH | 25 m | 3:49.43 | |
32 | 305 | Bertelsen Nina Leisted | 2000 | GI40HERMES | 0076AD | 25 m | 4:00.00 | |
33 | 447 | Dargen Laura | 2000 | EIDELSTEDT | 25 m | 4:00.00 | ||
34 | 303 | Maagøe Emma | 1999 | GI40HERMES | 9996AH | 25 m | 4:20.00 | |
35 | 300 | Thomsen Christine A. | 1998 | GI40HERMES | 9828AJ | 25 m | 4:30.00 | |
36 | 321 | Sigurdardottir Erla Björk | 1999 | GI40HERMES | 9926AH | 25 m | 5:00.00 | |
37 | 330 | Zaggai Mathilde | 1998 | MK 31 | 9862AF | 25 m | ||
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |