Program för ALFRED NOBEL CUP & UGP4 2013
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 4
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
07:48 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (7) |
Sponsor: Ma Fastigheter |
|
Heat 1 (7) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
62 |
1 |
Sam Thai |
1999 |
AU9999 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
64 |
2 |
Henrik Tran |
2004 |
AC0704 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
92 |
3 |
Benjamin Edenvik |
2003 |
AD1703 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:00.17 |
184 |
4 |
Jesper Andersson |
2004 |
AD5504 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
|
35 |
5 |
Edvin Heikinniemi |
2003 |
AH0503 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
182 |
6 |
William Wallin |
2002 |
AP0702 |
OXELÖSUND |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
76 |
1 |
Alexander Hörnquist |
2001 |
AE3101 |
FILIPSTAD |
|
25m |
1:53.58 |
45 |
2 |
Alex Ly |
2003 |
AE6103 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:50.75 |
51 |
3 |
Elias Paulson |
2000 |
AS0900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:48.91 |
210 |
4 |
Markus Engström |
2001 |
AN5701 |
ÖSA |
|
50m |
1:50.34 |
237 |
5 |
Anton Wallin |
2000 |
AM7700 |
ÖSA |
|
50m |
1:51.21 |
63 |
6 |
Ricky Ton |
2000 |
AS9700 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:58.42 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
153 |
1 |
Samuel Vestin |
2002 |
AJ2502 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:45.39 |
109 |
2 |
Viktor Lübeck |
2002 |
AG9302 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:42.98 |
136 |
3 |
Per Jansson |
1999 |
AT2999 |
KARLSTAD |
|
50m |
1:35.71 |
180 |
4 |
Felix Stocker |
2002 |
AN9302 |
OXELÖSUND |
|
50m |
1:36.77 |
110 |
5 |
Philip Löfbom |
2003 |
AC0903 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:43.47 |
27 |
6 |
Adam Fröjdfeldt |
1999 |
AT1999 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:47.82 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
164 |
1 |
Emil Kernen |
2002 |
AC7702 |
KATRINEHOL |
|
50m |
1:30.62 |
131 |
2 |
Linus Andersson |
2001 |
AP4301 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:29.41 |
34 |
3 |
Arvid Heikinniemi |
2001 |
AL6301 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:28.38 |
138 |
4 |
Uros Jovancic |
2000 |
AS3300 |
KARLSTAD |
|
25m |
1:29.05 |
16 |
5 |
Carl Bidebo |
2000 |
AN9900 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:30.24 |
283 |
6 |
Emerick Trieton |
1999 |
AQ4799 |
POLISEN |
|
50m |
1:31.49 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
224 |
1 |
Jesper Lindberg |
1999 |
AU4399 |
ÖSA |
|
25m |
1:24.27 |
191 |
2 |
Ivo Kuijpers |
1999 |
AG6199 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:22.30 |
38 |
3 |
Eldin Kadic |
1999 |
AG5199 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:13.94 |
105 |
4 |
Jonas Karlsson-Thell |
1998 |
AG7398 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:17.57 |
219 |
5 |
Nils König |
1998 |
AN3798 |
ÖSA |
|
25m |
1:23.43 |
89 |
6 |
Igor Blagojevic |
2000 |
AG5700 |
KARLSKO SF |
|
25m |
1:25.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
196 |
1 |
Ludvig Nyrén |
1997 |
AO5797 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:12.20 |
18 |
2 |
Stefan Biscevic |
1998 |
AM8398 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:11.14 |
212 |
3 |
Eric Gustafsson |
1996 |
AU0996 |
ÖSA |
|
25m |
1:09.58 |
197 |
4 |
Carl Rogne |
1996 |
AC9796 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:10.51 |
17 |
5 |
Marko Biscevic |
1998 |
AM7398 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:11.97 |
190 |
6 |
Anton Klasson |
1998 |
AK0398 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
1:12.50 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
282 |
1 |
Marcus Svensson |
1997 |
AP8997 |
POLISEN |
|
25m |
1:08.28 |
206 |
2 |
Simon Bergquist |
1996 |
AI8996 |
ÖSA |
|
25m |
1:06.40 |
234 |
3 |
Anton Schough |
1998 |
AR7998 |
ÖSA |
|
25m |
1:03.65 |
225 |
4 |
Isak Meding |
1998 |
AP2198 |
ÖSA |
|
25m |
1:04.60 |
230 |
5 |
Erik Nyström |
1996 |
AC6596 |
ÖSA |
|
25m |
1:07.63 |
42 |
6 |
Karl Lindoff |
1998 |
AT1598 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:08.97 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
Licensierad till: Karlskoga Simförening |
Utskriftstid |
07:48 |
|