Program för ALFRED NOBEL CUP & UGP4 2013
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 1
|
Tävling |
Ungdoms GP 4 Alfred Nobel Cup |
|
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Karlskoga |
|
Utskriftstid |
07:48 |
|
|
Arrangör |
Karlskoga Simförening |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
12 oktober 2013 |
|
|
|
|
Gren 1, 200m Frisim Damer |
Finaler (11) |
Sponsor: Jan Mekan i Svartå AB |
|
Heat 1 (11) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
272 |
2 |
Julia Grill |
2002 |
AL4602 |
POLISEN |
|
25m |
|
19 |
3 |
Emma Björk |
2002 |
AZ0402 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
84 |
4 |
Stina Andersson |
2002 |
AG2202 |
KARLSKO SF |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
214 |
1 |
Ebba Gustafsson Wernersson |
1999 |
BF6899 |
ÖSA |
|
25m |
|
25 |
2 |
Tilde Eklind |
1999 |
BH1699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
235 |
3 |
Jennifer Titus |
2002 |
AG5402 |
ÖSA |
|
25m |
|
94 |
4 |
Matilda Ek |
2002 |
AG5202 |
KARLSKO SF |
|
25m |
|
53 |
5 |
Johanna Pettersson |
2003 |
AL9803 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
57 |
1 |
Ida Saikkonen Thelin |
2002 |
AZ2402 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:27.48 |
28 |
2 |
Ida Fundberg |
2002 |
AB6202 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:18.51 |
33 |
3 |
Frida Hammar |
2002 |
AM0601 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:13.45 |
2 |
4 |
Matilda Kristiansson |
2001 |
AP4401 |
ARVIKA SS |
|
25m |
3:15.33 |
32 |
5 |
Maja Gustafsson |
2001 |
AM8401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
3:26.98 |
7 |
6 |
Majken Pettersson |
2001 |
BG6201 |
ARVIKA SS |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
207 |
1 |
Michelle Cen |
2000 |
BM3200 |
ÖSA |
|
50m |
3:11.18 |
13 |
2 |
Linnéa Englund |
2003 |
AI5403 |
DEJE SS |
|
25m |
3:06.29 |
152 |
3 |
Julia Wahlund |
1999 |
BB8699 |
KARLSTAD |
|
50m |
3:05.57 |
211 |
4 |
Terese Engström |
1999 |
BF1899 |
ÖSA |
|
25m |
3:05.91 |
170 |
5 |
Matilda Jungstedt |
2001 |
AY5401 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
3:06.99 |
23 |
6 |
Laura Chan |
2000 |
BC5200 |
ESKILSTUNA |
|
50m |
3:11.37 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
3 |
1 |
Miranda Kristiansson |
2001 |
AP6401 |
ARVIKA SS |
|
25m |
3:01.23 |
14 |
2 |
Moa Johansson |
1999 |
BL5299 |
DEJE SS |
|
50m |
2:59.86 |
1 |
3 |
Clara Hedling |
2001 |
AP9201 |
ARVIKA SS |
|
25m |
2:59.40 |
218 |
4 |
Minna Johansson |
2000 |
AB5200 |
ÖSA |
|
25m |
2:59.59 |
261 |
5 |
Felicia Lindahl |
2001 |
AG3801 |
SOLSTA |
|
50m |
3:00.90 |
232 |
6 |
Sandra Rääf |
2000 |
AW8200 |
ÖSA |
|
50m |
3:03.07 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
49 |
1 |
Emelie Moroni |
2001 |
BD3401 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:55.01 |
96 |
2 |
Linn Granlund |
2001 |
AM3801 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:52.66 |
43 |
3 |
Katarina Lindoff |
2000 |
AY7800 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:49.05 |
270 |
4 |
Jessica Gauffin |
1999 |
BH2499 |
POLISEN |
|
50m |
2:49.79 |
183 |
5 |
Caroline Andersson |
2001 |
AV4601 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:53.04 |
108 |
6 |
Sanna Lekberg |
2001 |
AM4201 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:58.60 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
227 |
1 |
Clara Momats |
2000 |
AG9800 |
ÖSA |
|
25m |
2:48.78 |
166 |
2 |
Julia Budde |
1999 |
AT7699 |
KÖPINGS SS |
|
50m |
2:44.32 |
81 |
3 |
Ebba Wiklund |
2000 |
AD2200 |
FILIPSTAD |
|
25m |
2:43.41 |
216 |
4 |
Ellen Hallberg |
1998 |
AS0898 |
ÖSA |
|
25m |
2:43.88 |
46 |
5 |
Johanna Ly |
2000 |
AK6600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:46.37 |
37 |
6 |
Jenny Isakssen |
2000 |
AV8600 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:49.03 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
113 |
1 |
Agnes Rydh-Dufva |
2002 |
AM9202 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:39.46 |
215 |
2 |
Amanda Göthlin |
1998 |
AU4498 |
ÖSA |
|
25m |
2:37.37 |
189 |
3 |
Therese Johansson |
1999 |
AB7499 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:29.43 |
165 |
4 |
Sofia Bjälevik |
1999 |
AT8299 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
2:30.18 |
187 |
5 |
Emelie Johansson |
2000 |
AV7400 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:38.73 |
93 |
6 |
Emilia Eerola |
1999 |
BE1499 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:42.49 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
133 |
1 |
Elvira Eklund-Ramböl |
1997 |
AV5497 |
KARLSTAD |
|
25m |
2:26.02 |
176 |
2 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NYKÖPING |
|
25m |
2:23.76 |
47 |
3 |
Elin Löfving |
1997 |
AD5297 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:23.17 |
213 |
4 |
Linn Gustafsson |
1998 |
AI9898 |
ÖSA |
|
50m |
2:23.43 |
30 |
5 |
Linnea Fundberg |
1999 |
AK5699 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:25.08 |
194 |
6 |
Julia Mulikova |
1998 |
AH9898 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:26.34 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
6 |
1 |
Johanna Nilsson |
1996 |
BP4896 |
ARVIKA SS |
|
25m |
2:20.85 |
276 |
2 |
Ida Jaraquemada |
1996 |
AT2896 |
POLISEN |
|
25m |
2:20.15 |
277 |
3 |
Danute Kacinskas |
1998 |
BO7698 |
POLISEN |
|
25m |
2:19.95 |
77 |
4 |
Ive Johansson |
1998 |
AG9898 |
FILIPSTAD |
|
25m |
2:20.07 |
101 |
5 |
Elin Håkansson |
1997 |
BL4697 |
KARLSKO SF |
|
25m |
2:20.19 |
60 |
6 |
Moa Sundholm |
1997 |
AU7697 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:22.14 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
198 |
1 |
Elin Thörner |
1998 |
AI2298 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:18.67 |
264 |
2 |
Rebecka Bergström |
1997 |
AH1297 |
POLISEN |
|
50m |
2:16.63 |
26 |
3 |
Ebba Engström |
1995 |
AZ7495 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:14.14 |
80 |
4 |
Amanda Persson |
1996 |
AA5296 |
FILIPSTAD |
|
25m |
2:14.83 |
188 |
5 |
Petra Johansson |
1997 |
AF3897 |
SÄFFLE SS |
|
25m |
2:18.46 |
50 |
6 |
Nelly Neuman |
1996 |
BC9296 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
2:19.03 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 |
Utskriftsdatum |
12 oktober 2013 |
Licensierad till: Karlskoga Simförening |
Utskriftstid |
07:48 |
|