Program för Sydpoolen Knatte Cup 2013
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördagen den 5/10 Kl. 09.00 (Insim kl. 08.00)
Heatlista Gren 7
|
Tävling |
Sydpoolen Knatte Cup 2013 |
|
Utskriftsdatum |
05 oktober 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Södertälje |
|
Utskriftstid |
08:12 |
|
|
Arrangör |
Södertälje Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
05 oktober 2013 |
|
|
|
|
Gren 7, 50m Ryggsim Pojkar |
Finaler (17) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
59 |
2 |
Daniel Parsa |
2003 |
AL8503 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
|
113 |
3 |
Hugo Liljeberg |
2004 |
AH9304 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
177 |
4 |
David Gullers-Henry |
2002 |
AR3902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
112 |
5 |
Dino Lidberg Dimos |
2004 |
AH2504 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
216 |
6 |
Gustaf Svensson |
2003 |
AL4103 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
|
174 |
7 |
Jacob Berhanu Birke |
2002 |
AS9102 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
171 |
1 |
Ludvig Persson |
2004 |
AD9304 |
NYKÖPING |
|
25m |
|
143 |
2 |
Rasmus Österholm |
2004 |
AH7504 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
79 |
3 |
Oliver Albinzon |
2005 |
AC3105 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
141 |
4 |
Gabriel Wächter |
2005 |
AC7105 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
73 |
5 |
John Zetterqvist |
2004 |
AH6504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
|
357 |
6 |
Anton Dahlberg |
2004 |
AB9704 |
ÖSMO SS |
|
25m |
|
156 |
7 |
Gentian Canhasi |
2002 |
AM8302 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
|
95 |
8 |
Theo Djuphammar |
2005 |
AC6105 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
295 |
1 |
Saba Rashidi |
2001 |
AU7301 |
VÄSBY SS |
|
25m |
|
40 |
2 |
Esaias Hedin |
2002 |
AQ6302 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
|
444 |
3 |
Pierre Andersson |
2004 |
AG3104 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
|
331 |
4 |
Muhammad Saad-Nawaz |
2001 |
AV6501 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
372 |
5 |
Henry Plavans |
2005 |
AB6105 |
ÖSMO SS |
|
25m |
|
173 |
6 |
Lucas Wendborg |
2004 |
AH1104 |
NYKÖPING |
|
25m |
|
211 |
7 |
Max Lord |
2004 |
AH1504 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
|
11 |
8 |
Adam Langley |
2002 |
AS5302 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
41 |
1 |
Samuel Hedin |
2002 |
AQ8502 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
|
85 |
2 |
Hampus Bengtsson |
2005 |
AC2105 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
13 |
3 |
Calle Samelsson |
2003 |
AJ4503 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
|
58 |
4 |
Marcus Nykvist |
2004 |
AB1504 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
|
118 |
5 |
Morris Martin |
2004 |
AH0504 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
120 |
6 |
Morgan Martinsson |
2001 |
AN1701 |
SK NEPTUN |
|
25m |
|
192 |
7 |
Jonathan Pålsson |
2002 |
AR5902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
|
63 |
8 |
Joakim Skeri |
2002 |
AQ7302 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
166 |
1 |
Max Bernhardsson |
2004 |
AH6304 |
NYKÖPING |
|
25m |
|
8 |
2 |
Max Eriksson |
2003 |
AG0703 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:09.21 |
15 |
3 |
Ted Wiker |
2004 |
AE1304 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:08.45 |
125 |
4 |
Rasmus Rehn |
2003 |
AI3903 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:04.13 |
23 |
5 |
Markus Annas |
2004 |
AF1704 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:04.30 |
361 |
6 |
Oscar Johnsson |
2004 |
AB4904 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:09.02 |
356 |
7 |
Max Claesson |
2004 |
AB1904 |
ÖSMO SS |
|
25m |
|
321 |
8 |
Jonatan Hellström |
2003 |
AN6503 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
12 |
1 |
Arvid Nilsson |
2003 |
AG2703 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
59.91 |
275 |
2 |
Liam Juhl |
2002 |
AM7502 |
VÄSBY SS |
|
25m |
58.51 |
200 |
3 |
Erik Anckarling |
2004 |
AG4104 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
58.35 |
340 |
4 |
Emil Jagt |
2003 |
AJ8103 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
57.80 |
223 |
5 |
Emil Berg |
2003 |
AK4903 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
58.19 |
116 |
6 |
Hugo Lundströmer |
2003 |
AI8903 |
SK NEPTUN |
|
25m |
58.38 |
324 |
7 |
William Johansson |
2003 |
AH3703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
58.93 |
242 |
8 |
Rafael Pyötsyä |
2003 |
AL2103 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
1:00.17 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
205 |
1 |
Samuel Edebrink |
2002 |
AF9902 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
57.07 |
231 |
2 |
Jacob Lange |
2002 |
AR5702 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
56.17 |
62 |
3 |
Jannis Siotis |
2003 |
AL3303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
55.48 |
121 |
4 |
Malte Norberg |
2003 |
AI7903 |
SK NEPTUN |
|
25m |
55.10 |
22 |
5 |
Gustav Annas |
2003 |
AL0303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
55.34 |
107 |
6 |
Mark Jonsson |
2003 |
AI0903 |
SK NEPTUN |
|
25m |
55.97 |
274 |
7 |
August Jorme |
2002 |
AI7102 |
VÄSBY SS |
|
25m |
56.33 |
127 |
8 |
Albin Seidevall |
2003 |
AI2903 |
SK NEPTUN |
|
25m |
57.27 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
418 |
1 |
Otto Lundberg |
2003 |
|
SKK |
|
25m |
54.47 |
212 |
2 |
Artur Romin |
2003 |
AJ0303 |
STRÄNGNÄS |
|
25m |
53.67 |
48 |
3 |
Viktor Korpi |
2001 |
AJ4501 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
53.04 |
235 |
4 |
Erik Lööw |
2003 |
AH1303 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
52.63 |
104 |
5 |
Erik Johansson |
2002 |
AL6302 |
SK NEPTUN |
|
25m |
52.68 |
315 |
6 |
Tom Dijkhuizen |
2003 |
AH5703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
53.62 |
243 |
7 |
Casper Runfjäll |
2002 |
AJ7102 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
53.77 |
262 |
8 |
Erik Bergman |
2004 |
AC1104 |
VÄSBY SS |
|
25m |
55.05 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
87 |
1 |
Alexander Varon Boldyrev |
2003 |
AI5903 |
SK NEPTUN |
|
25m |
52.21 |
426 |
2 |
Elias Skeppstedt |
2003 |
|
SKK |
|
25m |
51.61 |
36 |
3 |
Pontus Gunnarsson Jonsson |
2003 |
AF3303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
50.99 |
168 |
4 |
Erik Fredriksson |
2002 |
AL7902 |
NYKÖPING |
|
25m |
50.89 |
421 |
5 |
Filip Nilsson |
2003 |
AI7103 |
SKK |
|
25m |
50.92 |
341 |
6 |
Isak Jederström |
2002 |
AD0502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
51.41 |
56 |
7 |
Sid Lundgren |
2003 |
AF2303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
52.12 |
4 |
8 |
Gustav Johannesson |
2001 |
AS6701 |
DANDERYD |
|
25m |
52.41 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
267 |
1 |
Rikard Fabel |
2003 |
AE5903 |
VÄSBY SS |
|
25m |
50.45 |
266 |
2 |
Gabriel Derantz |
2003 |
AE4503 |
VÄSBY SS |
|
25m |
50.24 |
161 |
3 |
Simon Sjöberg |
2003 |
AF8103 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
49.98 |
61 |
4 |
Tobias Rydberg |
2002 |
AH8502 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
49.78 |
433 |
5 |
Erik Westman |
2003 |
AG6903 |
SKK |
|
25m |
49.96 |
388 |
6 |
Olle Cederberg |
2002 |
AD5902 |
HELLAS SK |
|
25m |
50.18 |
16 |
7 |
Anton Adelöw |
2001 |
AI5901 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
50.39 |
1 |
8 |
Oskar Arvidsson |
2002 |
AN5902 |
DANDERYD |
|
25m |
50.45 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
178 |
1 |
Martin Hallbäck |
2001 |
AP8101 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
49.31 |
428 |
2 |
Isak Tell |
2002 |
AL4302 |
SKK |
|
25m |
47.79 |
352 |
3 |
Liam Björklund |
2003 |
AB6503 |
ÖSMO SS |
|
25m |
47.44 |
384 |
4 |
Eric Malmquist |
2003 |
AC1703 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
46.77 |
93 |
5 |
Dexter Dalsgaard |
2001 |
AS0501 |
SK NEPTUN |
|
25m |
46.82 |
198 |
6 |
Linus Öberg |
2003 |
AK1703 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
47.67 |
136 |
7 |
Niclas Varon Boldyrev |
2002 |
AN6902 |
SK NEPTUN |
|
25m |
49.17 |
347 |
8 |
Hampus Wikner |
2002 |
AD3502 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
49.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
427 |
1 |
Walter Sundling |
2004 |
|
SKK |
|
25m |
46.32 |
336 |
2 |
Oliver Beijming |
2001 |
AT1301 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
46.06 |
240 |
3 |
Theo Oerther |
2003 |
AF0503 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
45.71 |
271 |
4 |
Eric Hansson |
2002 |
AD0302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
45.44 |
312 |
5 |
Linus Björk |
2002 |
AB6902 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
45.55 |
6 |
6 |
Douglas Reuterskiöld |
2002 |
AM1302 |
DANDERYD |
|
25m |
45.98 |
101 |
7 |
Leo Herrmann |
2002 |
AN0902 |
SK NEPTUN |
|
25m |
46.17 |
163 |
8 |
Rasmus Skyving |
2003 |
AB2703 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
46.74 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
250 |
1 |
Henry Tossavainen |
2001 |
AE0901 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
44.34 |
191 |
2 |
Aaron O´Malley |
2002 |
AI3902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
44.29 |
424 |
3 |
Julian Ryott |
2003 |
AG5903 |
SKK |
|
25m |
43.89 |
110 |
4 |
Troy Kroonder |
2003 |
AG8903 |
SK NEPTUN |
|
25m |
43.82 |
408 |
5 |
Sebastian Gadler |
2002 |
AO4302 |
SKK |
|
25m |
43.89 |
228 |
6 |
Sebastian Jaramillo-Lopez |
2002 |
AJ7302 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
43.92 |
80 |
7 |
Felix Andersson |
2002 |
AC4502 |
SK NEPTUN |
|
50m |
44.32 |
175 |
8 |
William Bernhardsson |
2002 |
AI4702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
45.18 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
311 |
1 |
Vilgot Berglund |
2003 |
AH6703 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
43.77 |
333 |
2 |
Lucas Sterling |
2004 |
AC6704 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
43.63 |
338 |
3 |
Simon Imhäuser |
2002 |
AD6102 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
43.35 |
412 |
4 |
Elias Kamstedt |
2001 |
|
SKK |
|
25m |
42.79 |
385 |
5 |
Jesper Sandberg |
2001 |
AB4701 |
SK STRÄNGN |
|
50m |
43.16 |
268 |
6 |
Dag Unevik |
2001 |
AI5501 |
VÄSBY SS |
|
25m |
43.39 |
447 |
7 |
Robert Hellberg |
2001 |
|
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
43.71 |
298 |
8 |
Theodor Sköld |
2001 |
AJ1701 |
VÄSBY SS |
|
25m |
43.78 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
184 |
1 |
Ludvig Jansson |
2002 |
AI0902 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
42.48 |
423 |
2 |
Otto Reithner |
2003 |
AE4303 |
SKK |
|
25m |
42.26 |
365 |
3 |
Mattias Kvist |
2003 |
AB5503 |
ÖSMO SS |
|
25m |
41.82 |
190 |
4 |
Herman Nilsson |
2002 |
AH7702 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
41.45 |
50 |
5 |
Markus Larsson |
2002 |
AD5702 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
41.76 |
258 |
6 |
Ludvig Ahlström |
2002 |
AK8302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
41.83 |
237 |
7 |
Axel Moureau |
2001 |
AL7901 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
42.35 |
265 |
8 |
Isac Böschen |
2002 |
AF3102 |
VÄSBY SS |
|
50m |
42.74 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
278 |
1 |
William Lernå |
2002 |
AF4102 |
VÄSBY SS |
|
25m |
41.07 |
283 |
2 |
William Mattsson |
2004 |
AA1104 |
VÄSBY SS |
|
25m |
40.45 |
289 |
3 |
Marcus Packwood |
2002 |
AD2302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
40.08 |
189 |
4 |
Jonas Malmring |
2001 |
AO1701 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
39.75 |
52 |
5 |
Per Levander |
2002 |
AD8702 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
39.97 |
290 |
6 |
Arian Parsa |
2002 |
AD3302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
40.43 |
105 |
7 |
Sebastian Johansson |
2003 |
AD0903 |
SK NEPTUN |
|
25m |
41.05 |
296 |
8 |
Noah Rengart |
2002 |
AD1302 |
VÄSBY SS |
|
25m |
41.39 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
326 |
1 |
Anton Laxbäck |
2001 |
AM4101 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
39.12 |
313 |
2 |
Johan Brewitz |
2001 |
AH2101 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
37.27 |
224 |
3 |
David Erovic |
2001 |
AE9701 |
SÖDERTÄLJE |
|
25m |
36.66 |
34 |
4 |
Simon Fröde |
2003 |
AB0303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
35.65 |
369 |
5 |
Anton Mylläri |
2001 |
AB9501 |
ÖSMO SS |
|
25m |
36.05 |
431 |
6 |
Carl Wennerholm |
2002 |
AH3902 |
SKK |
|
25m |
37.12 |
38 |
7 |
Rasmus Hanson |
2003 |
AB1303 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
38.98 |
413 |
8 |
David Kågström |
2002 |
AC9702 |
SKK |
|
25m |
39.48 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 |
Utskriftsdatum |
05 oktober 2013 |
Licensierad till: Södertälje Simsällskap |
Utskriftstid |
08:12 |
|