Program för Vattenfall Swim Cup 2009 Morning CVU
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Seedede heat Løb 33
|
Stævne navn |
Vattenfall Swim Cup 2009 (CVU) |
|
Udskriftsdato |
23 maj 2009 |
|
|
Stævne by |
Esbjerg |
|
Udskriftstidspunkt |
09:04 |
|
|
Arrangør |
West Swim Esbjerg |
|
|
|
|
Løb 33, 100m Freestyle Women |
Finaler (25) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
488 |
2 |
Liv Elsen |
1996 |
|
PREETZER |
|
25m |
|
286 |
3 |
Sara Jonsson |
1997 |
AG8497 |
KRONOBERG |
|
25m |
|
145 |
4 |
Rebecca Thoby |
1996 |
|
A6 |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
272 |
2 |
Michell G. Carlsen |
1996 |
9672AV |
PINGVINEN |
|
25m |
|
430 |
3 |
Nicoline Møller Urhøj |
1996 |
9628AT |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:50.90 |
238 |
4 |
Maiken Samsø Jørgensen |
1996 |
9694AU |
ODDER |
|
25m |
1:54.01 |
273 |
5 |
Natasja G. Carlsen |
1996 |
9652AV |
PINGVINEN |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
394 |
1 |
Constanze Skoeries |
1997 |
|
UETERSEN |
|
25m |
1:47.05 |
490 |
2 |
Jule Reuss |
1997 |
|
PREETZER |
|
25m |
1:42.78 |
49 |
3 |
Nanna Pedersen |
1996 |
9674AV |
HOBRO |
|
25m |
1:39.26 |
245 |
4 |
Ebba Elander |
1997 |
AE1697 |
OSBY SS |
|
25m |
1:39.34 |
178 |
5 |
Victoria Laursen |
1997 |
9714AO |
GI40HERMES |
|
25m |
1:44.60 |
428 |
6 |
Julie Schmidt |
1997 |
9786AR |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:48.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
393 |
1 |
Anna-Lena Krause |
1997 |
|
UETERSEN |
|
25m |
1:37.81 |
141 |
2 |
Ida Olsson |
1996 |
|
A6 |
|
25m |
1:36.32 |
149 |
3 |
Louisa Ellen Mathies |
1996 |
9678AV |
BOV |
|
25m |
1:35.57 |
271 |
4 |
Pernille Hupfeld |
1997 |
9776AL |
PINGVINEN |
|
25m |
1:35.62 |
280 |
5 |
Sofia Barnesjö |
1997 |
AV6697 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:36.72 |
186 |
6 |
Sarah Brylov |
1997 |
9742AH |
MK 31 |
|
25m |
1:37.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
392 |
1 |
Lea Sophie Ladiges |
1996 |
|
UETERSEN |
|
25m |
1:33.13 |
246 |
2 |
Linnea Lundqvist |
1997 |
AE2697 |
OSBY SS |
|
25m |
1:32.44 |
148 |
3 |
Litten Fleggaard |
1997 |
9742AN |
BOV |
|
25m |
1:32.22 |
270 |
4 |
Nikoline Findinge |
1996 |
9668AR |
PINGVINEN |
|
25m |
1:32.36 |
163 |
5 |
Tatiana Amurugam |
1996 |
|
ERRITSØ |
|
25m |
1:33.07 |
391 |
6 |
Janina Badorrek |
1996 |
|
UETERSEN |
|
25m |
1:33.91 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
287 |
1 |
Emilia Stanczyk |
1996 |
BG1296 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:31.91 |
388 |
2 |
Helen Stubbe |
1997 |
|
SVR HALLE |
|
25m |
1:31.80 |
456 |
3 |
Anna W. Bryde Hansen |
1997 |
9786AH |
BIRKERØD |
|
25m |
1:30.72 |
229 |
4 |
Ida Garau |
1996 |
9696AM |
ODDER |
|
25m |
1:31.23 |
255 |
5 |
Celilia Højbjerg |
1997 |
9716AK |
SKIVE |
|
25m |
1:31.90 |
311 |
6 |
Sarah Girrleit |
1997 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
1:32.12 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
239 |
1 |
Anna Luna Lind |
1996 |
9628AU |
ODDER |
|
25m |
1:30.10 |
400 |
2 |
Freya Thießen |
1996 |
232593 |
TURAMELDOR |
|
25m |
1:29.38 |
147 |
3 |
Rikke Maria Christensen |
1996 |
9614AW |
BOV |
|
25m |
1:29.12 |
151 |
4 |
Simone Seberg Pedersen |
1997 |
9722AQ |
BOV |
|
25m |
1:29.34 |
21 |
5 |
Cedra Horstink |
1996 |
9605634 |
DE_WALL |
|
25m |
1:29.42 |
489 |
6 |
Toni Katharina Herre |
1996 |
|
PREETZER |
|
25m |
1:30.22 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
386 |
1 |
Annika Maciag |
1997 |
|
SVR HALLE |
|
25m |
1:29.00 |
185 |
2 |
Asta Berglund |
1997 |
9792AK |
MK 31 |
|
25m |
1:28.15 |
184 |
3 |
Regitze Andersen |
1996 |
9628AG |
MK 31 |
|
25m |
1:27.47 |
458 |
4 |
Sophie E. Modeweg-Hansen |
1997 |
|
BIRKERØD |
|
25m |
1:28.11 |
125 |
5 |
Finja Fehlhaber |
1996 |
|
HARBURG |
|
25m |
1:28.50 |
225 |
6 |
Celina Simonsen |
1997 |
9766AO |
NAKSKOV |
|
25m |
1:29.05 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
318 |
1 |
Katharina Ehmke |
1996 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
1:26.36 |
264 |
2 |
Frida Ekstrand |
1996 |
BB5296 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:26.09 |
528 |
3 |
Lena Meisner |
1996 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:25.57 |
539 |
4 |
Vivienne-Stella Schneider |
1996 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:25.78 |
288 |
5 |
Claudia Nagy |
1996 |
AK0696 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:26.25 |
126 |
6 |
Isabelle Schlobach |
1996 |
|
HARBURG |
|
25m |
1:26.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
104 |
1 |
Xenia Fritzsche |
1997 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:25.00 |
188 |
2 |
Clara Petersen |
1996 |
9638AN |
MK 31 |
|
25m |
1:24.67 |
187 |
3 |
Anja Hansen |
1997 |
9714AD |
MK 31 |
|
25m |
1:24.38 |
401 |
4 |
Svenja Timm |
1996 |
232597 |
TURAMELDOR |
|
25m |
1:24.62 |
375 |
5 |
Luise Brinster |
1997 |
172714 |
WESTSACHSE |
|
25m |
1:24.89 |
307 |
6 |
Diana Burger |
1997 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
1:25.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
531 |
1 |
Luise Donat |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:23.72 |
103 |
2 |
Claudia Radtke |
1997 |
|
FRANKFURT |
|
25m |
1:23.60 |
174 |
3 |
Martha Othmar Haskiel |
1997 |
9774AO |
GI40HERMES |
|
25m |
1:22.94 |
373 |
4 |
Michelle Wolf |
1997 |
182751 |
WESTSACHSE |
|
25m |
1:23.01 |
29 |
5 |
Marlene Eklund Kjær |
1996 |
9616AP |
GRINDSTED |
|
25m |
1:23.61 |
39 |
6 |
Anna Gade |
1996 |
9634AF |
HERLEV |
|
25m |
1:23.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
261 |
1 |
Klara Andersson |
1997 |
AH7897 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:22.53 |
420 |
2 |
Nejla Dzafic |
1997 |
9704AL |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:21.42 |
421 |
3 |
Selina Dzafic |
1997 |
9792AL |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:20.77 |
111 |
4 |
Svenja Lipke |
1996 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
1:21.19 |
419 |
5 |
Adna Dzafic |
1997 |
9714AL |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:22.43 |
310 |
6 |
Sabrina Brzezinski |
1997 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
1:22.81 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
201 |
1 |
Nicoline Paulsen |
1996 |
9654AA |
KORSØR |
|
25m |
1:19.83 |
165 |
2 |
Anne Henriksen |
1996 |
9614AJ |
ERRITSØ |
|
25m |
1:19.45 |
422 |
3 |
Jacqueline L. Jensen |
1997 |
9708AC |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:18.99 |
505 |
4 |
Leonie Holzhausen |
1996 |
209152 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:19.37 |
268 |
5 |
Sofie Brøndum Bossen |
1996 |
9694AB |
PINGVINEN |
|
25m |
1:19.64 |
269 |
6 |
Mai Hansen |
1996 |
9648AR |
PINGVINEN |
|
25m |
1:20.31 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
533 |
1 |
Michaela Ebert |
1997 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:18.38 |
476 |
2 |
Nicoline M. Riisberg |
1997 |
9794AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:18.17 |
252 |
3 |
Mika Lund |
1996 |
9674AO |
RØDDING |
|
25m |
1:17.51 |
169 |
4 |
Bodil Bartroff |
1996 |
9676AD |
GI40HERMES |
|
25m |
1:17.64 |
170 |
5 |
Julie Nygaard Christensen |
1996 |
9614AP |
GI40HERMES |
|
25m |
1:18.30 |
154 |
6 |
Silje Koberg Søgård |
1997 |
9778AP |
BOV |
|
25m |
1:18.87 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
158 |
1 |
Mette Brendstrup Petersen |
1996 |
9642AO |
BOV |
|
25m |
1:17.43 |
177 |
2 |
Thea Holm Kristiansen |
1997 |
9726AF |
GI40HERMES |
|
25m |
1:17.35 |
426 |
3 |
Eline Krarup |
1996 |
9696AJ |
ST ESBJERG |
|
25m |
1:17.05 |
513 |
4 |
Vanessa Cassandra Schuste |
1997 |
221242 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:17.20 |
48 |
5 |
Maja Jensen |
1997 |
9718AK |
HOBRO |
|
25m |
1:17.38 |
139 |
6 |
Signe Iwersen |
1996 |
9676AK |
A6 |
|
25m |
1:17.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
283 |
1 |
Alice Jansson |
1997 |
BA7697 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:16.55 |
314 |
2 |
Lena Kuck |
1997 |
|
EIDELSTEDT |
|
25m |
1:15.71 |
260 |
3 |
Frida Folkestad |
1996 |
AY2696 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:15.47 |
462 |
4 |
Louise Vangstrup |
1997 |
9738AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:15.63 |
508 |
5 |
Friederike Sophie Lübbert |
1997 |
215024 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:16.49 |
253 |
6 |
Emma Matzen |
1996 |
9618AU |
RØDDING |
|
25m |
1:16.88 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
467 |
1 |
Louise Sørensen Gosvig |
1997 |
9784AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:15.01 |
495 |
2 |
Ilka Jürgensen |
1996 |
|
NIEBÜLL |
|
25m |
1:14.95 |
449 |
3 |
Siw Lykke |
1996 |
9614AG |
WEST SWIM |
|
25m |
1:14.77 |
523 |
4 |
Ina Scholz |
1996 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:14.81 |
265 |
5 |
Filippa Edfast |
1996 |
AY8496 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:15.01 |
262 |
6 |
Ebba Persson |
1997 |
AF4497 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:15.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
44 |
1 |
Siham Saud |
1997 |
9712AF |
HERLEV |
|
25m |
1:14.63 |
112 |
2 |
Sarah Timmann |
1997 |
|
HAMBURGER |
|
25m |
1:14.07 |
561 |
3 |
Saara-Mari Muurinen |
1996 |
|
TURKU |
|
25m |
1:13.80 |
285 |
4 |
Ida Jensen |
1996 |
AY3896 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:13.91 |
233 |
5 |
Line Helbo |
1996 |
9614AK |
ODDER |
|
25m |
1:14.10 |
527 |
6 |
Josepha Glück |
1996 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:14.77 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
534 |
1 |
Michele Obermann |
1996 |
|
WESTSACHSE |
|
25m |
1:13.07 |
150 |
2 |
Signe Ø. Nielsen |
1996 |
|
BOV |
|
25m |
1:12.87 |
558 |
3 |
Birgit Karppinen |
1997 |
|
TURKU |
|
25m |
1:12.70 |
573 |
4 |
Veronika Smirnova |
1996 |
|
TURKU |
|
25m |
1:12.75 |
23 |
5 |
Carlijn Viering |
1997 |
9701142 |
DE_WALL |
|
25m |
1:12.94 |
460 |
6 |
Caroline Oxholm |
1997 |
9788AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:13.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
374 |
1 |
Sally Lindner |
1997 |
172719 |
WESTSACHSE |
|
25m |
1:12.55 |
308 |
2 |
Jasmin Keck |
1996 |
|
HALLE-NEU |
|
25m |
1:12.26 |
447 |
3 |
Nanna Kristensen |
1996 |
9604AG |
WEST SWIM |
|
25m |
1:11.98 |
98 |
4 |
Lina Opätz |
1996 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
1:12.00 |
94 |
5 |
Lea Dietze |
1997 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
1:12.50 |
479 |
6 |
Katarina Vogel |
1997 |
9742AB |
ALLERØD |
|
25m |
1:12.59 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
161 |
1 |
Merve Köse |
1996 |
|
CSV BERLIN |
|
25m |
1:11.66 |
459 |
2 |
Sara Fogh Myrup |
1997 |
9798AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:11.23 |
442 |
3 |
Mia Egholm Andersen |
1996 |
9608AJ |
WEST SWIM |
|
25m |
1:10.84 |
566 |
4 |
Liisa Rannikko |
1996 |
|
TURKU |
|
25m |
1:11.10 |
437 |
5 |
Jannie Brink |
1996 |
9606AJ |
HSK |
|
25m |
1:11.65 |
555 |
6 |
Erika Bergström |
1996 |
|
TURKU |
|
25m |
1:11.90 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
475 |
1 |
Emilie Riisberg |
1996 |
9608AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:10.44 |
554 |
2 |
Anu Bergström |
1996 |
|
TURKU |
|
25m |
1:09.90 |
197 |
3 |
Caroline Brostrup Jensen |
1997 |
9732AB |
KORSØR |
|
25m |
1:09.25 |
211 |
4 |
Paulina Haczkiewicz |
1997 |
|
MKS ROKITA |
|
25m |
1:09.65 |
553 |
5 |
Sonja Armio |
1996 |
|
TURKU |
|
25m |
1:10.10 |
41 |
6 |
Leona Kenskov |
1996 |
9666AM |
HERLEV |
|
25m |
1:10.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
266 |
1 |
Nellie Järvinen |
1996 |
AA1896 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:08.66 |
469 |
2 |
Stephanie Hansen |
1996 |
9622AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:08.27 |
292 |
3 |
Johanna Johnsson |
1997 |
AA6297 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:07.64 |
512 |
4 |
Nele Salow |
1997 |
178772 |
PSVSCHWER |
|
25m |
1:07.90 |
95 |
5 |
Julia Hartwig |
1996 |
|
KÖPENICKER |
|
25m |
1:08.50 |
468 |
6 |
Isabella Wedel Hansen |
1996 |
9678AH |
ALLERØD |
|
25m |
1:08.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
562 |
1 |
Laura Mäki |
1997 |
|
TURKU |
|
25m |
1:06.20 |
209 |
2 |
Katarzyna Zieba |
1997 |
|
MKS ROKITA |
|
25m |
1:05.85 |
473 |
3 |
Mette Haagen Larsen |
1997 |
9798AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:04.70 |
472 |
4 |
Maj Howardsen |
1997 |
9798AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:05.09 |
464 |
5 |
Lise-Lotte Larsen Bentin |
1997 |
9724AA |
ALLERØD |
|
25m |
1:05.96 |
457 |
6 |
Martha Meilstrup |
1997 |
9778AF |
BIRKERØD |
|
25m |
1:07.14 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Fødselsår |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
293 |
1 |
Helén Lange |
1996 |
AN1296 |
KRONOBERG |
|
25m |
1:06.27 |
565 |
2 |
Janna Ovaska |
1996 |
|
TURKU |
|
25m |
1:05.00 |
140 |
3 |
Frederikke Matthiassen |
1996 |
9676AB |
A6 |
|
25m |
1:01.36 |
570 |
4 |
Essi Schrey |
1996 |
|
TURKU |
|
25m |
1:01.60 |
248 |
5 |
Nelly Sand |
1996 |
AD7896 |
OSBY SS |
|
25m |
1:05.96 |
43 |
6 |
Emma Fugl Rasmussen |
1996 |
9698AF |
HERLEV |
|
25m |
1:08.24 |
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.17.02 |
Licens til West Swim Esbjerg |
|