Program för Öviksracet 2013
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Lördag den 7/12 tävlingsstart 09.30 Insim 08.00
Heatlista Gren 10
|
Tävling |
Öviksracet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
07 december 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Örnsköldsvik |
|
Utskriftstid |
08:52 |
|
|
Arrangör |
Örnsköldsviks Allmänna Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
07 december 2013 |
|
|
|
|
Gren 10, 100m Bröstsim Herrar |
Finaler (9) |
Sponsor: Elite Hotell |
A4-papper sponsras av Kontorsvaruhuset |
|
Heat 1 (9) |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
240 |
2 |
Oliver Cobian |
2003 |
AP1103 |
UMEÅ SS |
|
25m |
|
101 |
3 |
Theo Ylipää |
2004 |
AB0704 |
LULEÅ SS |
|
25m |
|
139 |
4 |
Kevin Stenman |
2003 |
AK2503 |
SANDVIK |
|
25m |
|
|
5 |
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
255 |
1 |
Henrik Lidström |
2003 |
AP0303 |
UMEÅ SS |
|
25m |
|
252 |
2 |
Alexander Israelsson |
2001 |
AV7101 |
UMEÅ SS |
|
25m |
2:31.08 |
260 |
3 |
Sakarias Lingesten |
2000 |
AX6300 |
UMEÅ SS |
|
25m |
2:18.22 |
156 |
4 |
Sam Lundgren |
2003 |
AJ2903 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
2:19.22 |
106 |
5 |
Petter Lidén |
2003 |
AI4503 |
NJURUNDA |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
150 |
1 |
Elias Johansson |
2003 |
AA8903 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
2:15.56 |
273 |
2 |
Nils Sahlin |
2003 |
AN4303 |
UMEÅ SS |
|
25m |
2:14.05 |
127 |
3 |
Kristoffer Eneroth |
2002 |
AE2702 |
SANDVIK |
|
25m |
2:12.14 |
34 |
4 |
Alfred Wikström |
2001 |
AS4701 |
BUREÅ SS |
|
25m |
2:13.82 |
267 |
5 |
Samuel Norlin |
2002 |
AO3702 |
UMEÅ SS |
|
25m |
2:14.90 |
351 |
6 |
Johan Matzen |
2002 |
AG0702 |
SK ÄGIR |
|
25m |
2:16.59 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
108 |
1 |
Vide Lundblad |
2003 |
AD4303 |
NJURUNDA |
|
25m |
2:07.47 |
241 |
2 |
Emil Evander |
2004 |
AG0504 |
UMEÅ SS |
|
25m |
2:06.54 |
319 |
3 |
Bartosz Michno |
2000 |
AU7100 |
Ö-VIKS ASS |
|
25m |
1:58.77 |
109 |
4 |
David Näslund |
2001 |
AC2901 |
NJURUNDA |
|
25m |
2:00.08 |
144 |
5 |
Hubert Eriksson |
2004 |
AA3104 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
2:07.32 |
296 |
6 |
Ståle Danemyr |
2002 |
AO0302 |
Ö-VIKS ASS |
|
50m |
2:07.90 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
78 |
1 |
Hannes Wikström |
2003 |
AD0303 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:52.52 |
215 |
2 |
Ludwig Svedin |
2004 |
AD7104 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:47.73 |
262 |
3 |
Felix Luthman |
2004 |
AB4104 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:44.14 |
124 |
4 |
Marios Johansson |
2001 |
AA2901 |
PITEÅ SIM |
|
25m |
1:45.48 |
208 |
5 |
Markus Näsman |
2003 |
AD6103 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:48.59 |
248 |
6 |
Linus Hallgren |
2003 |
AE2703 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:55.84 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
257 |
1 |
Edvin Lind |
2000 |
AN7700 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:39.79 |
31 |
2 |
John Wallin |
1999 |
AI3599 |
BUREÅ SS |
|
25m |
1:38.45 |
330 |
3 |
Klas Törmä |
1999 |
AS5999 |
Ö-VIKS ASS |
|
25m |
1:35.92 |
285 |
4 |
William Mattsson |
2004 |
AA1104 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:37.59 |
113 |
5 |
Anton Svalberg |
2001 |
AD3101 |
NJURUNDA |
|
25m |
1:39.25 |
30 |
6 |
Isak Olsson |
2002 |
AC1302 |
BUREÅ SS |
|
25m |
1:40.26 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
40 |
1 |
Joel Lindgren |
1999 |
AB5599 |
BURTRÄSK |
|
25m |
1:32.49 |
323 |
2 |
Viktor Norberg |
1999 |
AT6999 |
Ö-VIKS ASS |
|
25m |
1:32.19 |
334 |
3 |
Emil Westin |
1999 |
AW1599 |
Ö-VIKS ASS |
|
25m |
1:31.03 |
280 |
4 |
Pontus Wiklund |
1997 |
AV0997 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:31.07 |
33 |
5 |
Arvid Vikström |
1999 |
AI4599 |
BUREÅ SS |
|
25m |
1:32.39 |
121 |
6 |
Oliver Flodström |
1999 |
AJ5999 |
PITEÅ SIM |
|
25m |
1:35.68 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
360 |
1 |
Alexander Sandin |
2000 |
AD4900 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:28.00 |
201 |
2 |
Tor Nicolaisen |
1999 |
AF8999 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:23.12 |
39 |
3 |
Anton Lindgren |
1996 |
AE4396 |
BURTRÄSK |
|
25m |
1:20.09 |
122 |
4 |
Konstantinos Johansson |
1998 |
AB1998 |
PITEÅ SIM |
|
25m |
1:22.94 |
198 |
5 |
Bruno Martinsson |
2000 |
AP5500 |
SUNDSVALL |
|
25m |
1:25.56 |
143 |
6 |
Filip Dahnelius |
1998 |
AW0198 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
1:30.92 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
238 |
1 |
Johan Bonnedahl |
1997 |
AQ1597 |
UMEÅ SS |
|
25m |
1:18.97 |
371 |
2 |
Marcus Åsberg |
1996 |
AH4396 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:09.07 |
339 |
3 |
Niklas Block |
1995 |
AB3395 |
SK ÄGIR |
|
25m |
1:07.94 |
151 |
4 |
Benjamin Lindberg |
1995 |
AJ6195 |
SKELLEFTEÅ |
|
25m |
1:08.92 |
76 |
5 |
Joel Westerlind |
1996 |
AD2796 |
HÄRNÖSAND |
|
25m |
1:11.04 |
21 |
6 |
Elias Bystedt |
1995 |
AQ3995 |
BUREÅ SS |
|
25m |
1:19.56 |
Skapad av WinGrodan 1.22.06 |
Utskriftsdatum |
07 december 2013 |
Licensierad till: Örnsköldsviks Allmänna SS |
Utskriftstid |
08:52 |
|