Program för Stockholm Summer Games 2013
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Gren 107, 200m Frisim Herrar |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
1 | 316 | Angelo Larsson Steven | 1998 | TROLLHÄTTA | AG2798 | 25 m | 2:04.36 | |
2 | 457 | Olden Larsen Morten | 1998 | TS&LK | 50 m | 2:07.23 | ||
3 | 3 | Madsen Jesper | 1986 | Skjetten | 50 m | 2:08.00 | ||
4 | 239 | Lind Alexander | 1997 | SK NEPTUN | AI0397 | 50 m | 2:10.08 | |
5 | 264 | Filipsson Tim | 1996 | SKURU IK | AH9196 | 50 m | 2:11.96 | |
6 | 129 | Akulenko Artur | 1998 | ASK | 50 m | 2:12.16 | ||
7 | 506 | Karlsen Brage | 1995 | Alta SK | 50 m | 2:13.07 | ||
8 | 63 | Andersen Mats | 2000 | Porsgrunn | 50 m | 2:14.27 | ||
9 | 171 | Vindenes Josten | 1996 | Vestkant | 50 m | 2:15.37 | ||
10 | 459 | Söderlund Erlend | 1997 | TS&LK | 50 m | 2:16.50 | ||
11 | 263 | Filipsson Andre | 1999 | SKURU IK | AA9799 | 50 m | 2:16.73 | |
12 | 331 | Rudqvist Samuel | 1999 | TROLLHÄTTA | AA7799 | 25 m | 2:16.76 | |
13 | 451 | Lænd Peder | 1999 | Namsos SK | 50 m | 2:17.33 | ||
14 | 456 | Volden Kristian | 1998 | TS&LK | 50 m | 2:18.15 | ||
15 | 398 | Swahn Daniel | 1995 | VÄSBY SS | AW7995 | 50 m | 2:18.79 | |
16 | 128 | Pöiklik Edvin | 2000 | ASK | 50 m | 2:19.11 | ||
17 | 256 | Bergström Didrik | 1998 | SKURU IK | AV5798 | 50 m | 2:19.40 | |
18 | 7 | Bratli Birger | 1998 | Skjetten | 50 m | 2:19.75 | ||
19 | 122 | Sorokin Robin Alexander | 1999 | ASK | 50 m | 2:21.00 | ||
20 | 270 | Johnsson Christopher | 1998 | SKURU IK | AG2198 | 50 m | 2:21.02 | |
21 | 304 | Oosterveld Timo | 1998 | STRÄNGNÄS | AC5398 | 25 m | 2:21.64 | |
22 | 458 | Andersson Henning | 1997 | TS&LK | 50 m | 2:22.45 | ||
23 | 229 | Forsberg Meinhart Walter | 1999 | SK NEPTUN | AQ0399 | 50 m | 2:23.78 | |
24 | 245 | Rehn Oliver | 2001 | SK NEPTUN | AF5101 | 25 m | 2:23.96 | |
25 | 430 | Schreck Klaudius | 2001 | SK NEPTUN | an2701 | 50 m | 2:24.00 | |
26 | 15 | Kleven Øystein | 1981 | Narvik SK | 25 m | 2:24.79 | ||
27 | 461 | Ystenes Björn Erik | 1995 | TS&LK | 50 m | 2:25.28 | ||
28 | 143 | Adamson Kristjan | 2000 | SHARK | 50 m | 2:26.37 | ||
29 | 431 | Zalomski Kaspar | 2000 | SK NEPTUN | AK7100 | 50 m | 2:26.72 | |
30 | 83 | Fellman Jonas | 1999 | IFÅ | 99B052 | 25 m | 2:26.86 | |
31 | 14 | Jensen Christoffer Rune | 2001 | Narvik SK | 25 m | 2:29.15 | ||
32 | 466 | Moe Simon | 2001 | TS&LK | 50 m | 2:29.78 | ||
33 | 142 | Salomon Alexander | 1998 | SHARK | 50 m | 2:30.06 | ||
34 | 462 | Loeng Kristoffer | 2001 | TS&LK | 50 m | 2:30.26 | ||
35 | 23 | Wenham Adam Ismael | 1997 | Tromsø SK | 50 m | 2:30.83 | ||
36 | 360 | Frylmark Karl | 1999 | VÄSBY SS | AK6599 | 25 m | 2:31.01 | |
37 | 68 | Johansen Thomas | 1999 | Vestbyen | 50 m | 2:32.19 | ||
38 | 508 | Thomassen Karl Andre | 1999 | Alta SK | 50 m | 2:32.21 | ||
39 | 72 | Refseth Ådne Viken | 1997 | Vestbyen | 50 m | 2:32.65 | ||
40 | 463 | Barstad Jonas F | 2000 | TS&LK | 50 m | 2:32.90 | ||
41 | 460 | Juul Wolfgang Eilert | 2000 | TS&LK | 50 m | 2:32.96 | ||
42 | 12 | Kleimola Ossi | 2001 | KoU | 50 m | 2:33.94 | ||
43 | 405 | Unevik Dag | 2001 | VÄSBY SS | AI5501 | 25 m | 2:35.86 | |
44 | 397 | Sundberg Max | 1999 | VÄSBY SS | AS5399 | 50 m | 2:36.35 | |
45 | 67 | Ansnes Erlend | 1997 | Vestbyen | 50 m | 2:38.36 | ||
46 | 465 | Pettersen Magne | 1999 | TS&LK | 50 m | 2:38.50 | ||
47 | 82 | Eriksson Eddie | 1999 | IFÅ | 99B051 | 25 m | 2:38.90 | |
48 | 147 | Tsalov Kirill | 2003 | SHARK | 50 m | 2:39.62 | ||
49 | 69 | Moldsvor Martin | 1998 | Vestbyen | 50 m | 2:40.05 | ||
50 | 152 | Salomon Georg | 2002 | SHARK | 50 m | 2:40.05 | ||
51 | 368 | Hörlin Tobias | 2000 | VÄSBY SS | AN3300 | 25 m | 2:40.28 | |
52 | 150 | Vompa Mark Tomi | 2003 | SHARK | 50 m | 2:42.03 | ||
53 | 144 | Mäekivi Sander | 2002 | SHARK | 50 m | 2:43.30 | ||
54 | 464 | Dahle Öfsti Christian | 2001 | TS&LK | 50 m | 2:46.00 | ||
55 | 210 | Andrén Christopher | 2000 | SK ÄGIR | AK0100 | 25 m | 2:46.21 | |
56 | 151 | Aabrams Ken Thor | 2002 | SHARK | 50 m | 2:50.13 | ||
57 | 236 | Johansson Oscar | 2000 | SK NEPTUN | AN1500 | 25 m | 2:50.80 | |
58 | 75 | Örbog Iver | 1999 | Vestbyen | 50 m | 2:51.57 | ||
59 | 215 | Ekroth Dante | 2001 | SK ÄGIR | AC9501 | 25 m | 2:55.95 | |
60 | 70 | Olderö Marcus | 1999 | Vestbyen | 50 m | 2:57.80 | ||
61 | 403 | Tittelbach Adrian | 2001 | VÄSBY SS | AI2901 | 25 m | 2:59.91 | |
62 | 216 | Lundgren Simon | 2001 | SK ÄGIR | AL0501 | 25 m | 3:00.97 | |
63 | 376 | Lernå William | 2002 | VÄSBY SS | AF4102 | 50 m | 3:03.87 | |
64 | 249 | Xia Daniel | 2001 | SK NEPTUN | AJ3901 | 25 m | 3:23.31 | |
65 | 502 | Jessen Arild | 2000 | Alta SK | 50 m | 3:27.69 | ||
66 | 351 | Böschen Isac | 2002 | VÄSBY SS | AF3102 | 50 m | 3:28.68 | |
67 | 176 | Ekstrand Arnold | 2001 | HUDIKSVALL | AT3901 | 50 m | ||
68 | 179 | Silen Albin | 2003 | HUDIKSVALL | AM2103 | 50 m | ||
69 | 223 | Andersson Felix | 2002 | SK NEPTUN | AC4502 | 50 m | ||
70 | 234 | Johansson Erik | 2002 | SK NEPTUN | AL6302 | 50 m | ||
71 | 237 | Johansson Sebastian | 2003 | SK NEPTUN | AD0903 | 50 m | ||
72 | 269 | Hysing Elias | 2000 | SKURU IK | AR1500 | 50 m | ||
73 | 308 | Westerlund Andreas | 1996 | STRÄNGNÄS | AV0396 | 50 m | ||
74 | 318 | Eriksson Jesper | 1999 | TROLLHÄTTA | AO5799 | 50 m | ||
75 | 339 | Andersson Gustaf | 2002 | VÄSBY SS | AC2302 | 50 m | ||
76 | 361 | Frylmark Oscar | 2001 | VÄSBY SS | AI3501 | 50 m | ||
77 | 388 | Packwood Marcus | 2002 | VÄSBY SS | AD2302 | 50 m | ||
78 | 389 | Parsa Arian | 2002 | VÄSBY SS | AD3302 | 50 m | ||
79 | 489 | Blom Simon | 1999 | SK NEPTUN | AQ9199 | 50 m | 2:22.84 | EFT |
Skapad av WinGrodan 1.20.00 | Utskriftsdatum | 03 juli 2013 |
Licensierad till: Stockholmspolisens IF | Utskriftstid | 19:29 |