Startliste for Novo Nordisk Swim Cup 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 27
|
Stævne navn |
Novo Nordisk Swim Cup 2013 |
|
Udskriftsdato |
03 november 2013 |
|
|
Stævne by |
Kalundborg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:53 |
|
|
Arrangør |
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
02 november 2013 |
|
|
|
|
Løb 27, 200m Frisvømning Damer |
Finaler (11) |
Sponsor: Novo Nordisk |
|
Heat 1 (11) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
312 |
2 |
Selma Kobberø |
2004 |
0466AH |
ROSKILDE |
|
25m |
|
212 |
3 |
Lilli Andersen |
2003 |
|
KALUNDBORG |
|
25m |
|
318 |
4 |
Celina Mehr |
2003 |
0378AL |
ROSKILDE |
|
25m |
|
347 |
5 |
Ida Frandsen |
1999 |
9948AY |
TVS IF |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
285 |
1 |
Sofie Guijarro Petersen |
2001 |
|
ODSHERRED |
|
25m |
|
124 |
2 |
Kaya Rolin |
2003 |
0316AC |
GLADSAXE |
|
25m |
3:56.38 |
106 |
3 |
Frederikke Marie Hansen |
2003 |
0358AH |
GLADSAXE |
|
25m |
3:37.50 |
230 |
4 |
Frida Jørgensen |
2001 |
0174AV |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:41.39 |
229 |
5 |
Alma Jørgensen |
2004 |
0412AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
4:05.00 |
227 |
6 |
Caroline Holm |
2004 |
0432AE |
KALUNDBORG |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
107 |
1 |
Nikoline Damm Asser Hanse |
2003 |
0362AI |
GLADSAXE |
|
25m |
3:35.67 |
108 |
2 |
Line Holm |
2003 |
0398AH |
GLADSAXE |
|
25m |
3:29.47 |
125 |
3 |
Therese Kjøller Rudbeck |
2003 |
|
GLADSAXE |
|
25m |
3:28.66 |
315 |
4 |
Silke Larsen |
2003 |
0358AI |
ROSKILDE |
|
25m |
3:28.66 |
126 |
5 |
Amalie Schou |
2003 |
0394AC |
GLADSAXE |
|
25m |
3:33.05 |
128 |
6 |
Julie Becker Sondrup |
2003 |
0392AL |
GLADSAXE |
|
25m |
3:36.70 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
336 |
1 |
Camille Svarre |
2003 |
0328AN |
ROSKILDE |
|
25m |
3:22.15 |
382 |
2 |
Line With Nielsen |
2002 |
0214AW |
HERLUFSHOL |
|
25m |
3:17.57 |
96 |
3 |
Cathrine Duedahl-Olesen |
2003 |
0334AG |
GLADSAXE |
|
25m |
3:14.67 |
392 |
4 |
Anna Louise Elmgreen |
2001 |
0176AK |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:14.91 |
103 |
5 |
Esther Else Grubert |
2003 |
0374AG |
GLADSAXE |
|
25m |
3:21.17 |
252 |
6 |
Nicoline Strandberg |
2002 |
0248AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:28.61 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
280 |
1 |
Cathrine Olsen |
1999 |
9942BB |
ODSHERRED |
|
25m |
3:10.59 |
365 |
2 |
Nikoline Laura Rasmussen |
2000 |
0004BA |
TVS IF |
|
25m |
3:05.84 |
99 |
3 |
Luna Granborg |
2002 |
0282AQ |
GLADSAXE |
|
25m |
3:03.48 |
115 |
4 |
Michelle Mortensen |
2002 |
0274AH |
GLADSAXE |
|
25m |
3:03.62 |
118 |
5 |
Amalie Windfeld Pedersen |
2002 |
0252AH |
GLADSAXE |
|
50m |
3:09.25 |
243 |
6 |
Astrid Marie Olsson |
1999 |
9902BC |
KALUNDBORG |
|
25m |
3:11.64 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
123 |
1 |
Mia Rindshøj |
2003 |
0306AC |
GLADSAXE |
|
25m |
2:58.87 |
113 |
2 |
Victoria Leth |
2002 |
0236AO |
GLADSAXE |
|
25m |
2:56.69 |
349 |
3 |
Therese Jetsmark Geiker |
2001 |
0162AD |
TVS IF |
|
25m |
2:51.01 |
325 |
4 |
Annasofie Engtorp Olesen |
1997 |
9762AW |
ROSKILDE |
|
50m |
2:53.92 |
341 |
5 |
Emma Beyer |
2000 |
0006AG |
TVS IF |
|
25m |
2:58.36 |
394 |
6 |
Nicoline Huusfelt |
2000 |
0052AI |
FR.VÆRK |
|
25m |
3:01.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
170 |
1 |
Emilie Sørensen |
2001 |
0154AF |
GLADSAXE |
|
25m |
2:50.59 |
314 |
2 |
Kaya Fjeldsted Kristensen |
2002 |
0232AJ |
ROSKILDE |
|
25m |
2:49.02 |
162 |
3 |
Kristina Louise Molberg |
2000 |
0016AX |
GLADSAXE |
|
25m |
2:46.49 |
110 |
4 |
Nicoline Ingemann-Peterse |
2002 |
0232AM |
GLADSAXE |
|
25m |
2:47.44 |
111 |
5 |
Rebecca Lawætz |
2002 |
0298AI |
GLADSAXE |
|
25m |
2:49.20 |
155 |
6 |
Mia B. Schrøder Jensen |
2001 |
0106AN |
GLADSAXE |
|
25m |
2:50.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
179 |
1 |
Anika Bryde |
2000 |
0082BC |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:41.69 |
438 |
2 |
Helena Brandt Jensen |
2000 |
0014AU |
LYNGBY |
|
25m |
2:37.25 |
193 |
3 |
Johanne Karstensen |
1999 |
9998AG |
HERLUFSHOL |
|
25m |
2:34.02 |
200 |
4 |
Line Pedersen |
2001 |
0198AQ |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:37.14 |
149 |
5 |
Clara Malling Frederiksen |
2001 |
0188AG |
GLADSAXE |
|
25m |
2:40.37 |
424 |
6 |
Sarah Daly |
2001 |
0138AX |
LYNGBY |
|
25m |
2:44.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
240 |
1 |
Annika Møller-Kristensen |
2000 |
0044AJ |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:29.94 |
275 |
2 |
Sandie Lorentzen |
1997 |
9728AR |
ODSHERRED |
|
25m |
2:26.61 |
465 |
3 |
Cassandra Thimmer |
1999 |
9914AW |
LYNGBY |
|
25m |
2:26.23 |
158 |
4 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
25m |
2:26.35 |
245 |
5 |
Cecilie N. Petersen |
1998 |
9842AU |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:27.09 |
415 |
6 |
Cassandra Hammershøj |
2001 |
0174AK |
LYNGBY |
|
25m |
2:32.98 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
246 |
1 |
Julie Rask |
1999 |
9956AK |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:24.89 |
413 |
2 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
25m |
2:22.55 |
350 |
3 |
Amalie Gotthard |
1999 |
9928AC |
TVS IF |
|
25m |
2:18.36 |
232 |
4 |
Nicole Kristensen |
1999 |
9954AY |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:19.96 |
414 |
5 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
2:24.49 |
241 |
6 |
Louise Nicolaisen |
1998 |
9884AQ |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:25.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
169 |
1 |
Marie-Louise Stentved |
2000 |
0024AJ |
GLADSAXE |
|
50m |
2:17.37 |
228 |
2 |
Laura Holm Junge |
1998 |
9838AD |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:16.82 |
242 |
3 |
Emma F. Nystrøm |
1996 |
9614AZ |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:11.62 |
256 |
4 |
Sofie Witthøft |
1997 |
9794AG |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:16.22 |
201 |
5 |
Ida Petersen |
1998 |
9866AH |
HERLUFSHOL |
|
50m |
2:16.92 |
468 |
6 |
Rebecca Lind-Ellefsen |
1998 |
9892AM |
KALUNDBORG |
|
25m |
2:18.00 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 |
Udskriftsdato |
03 november 2013 |
Licens til Kalundborg SK |
Udskriftstidspunkt |
08:53 |
|