Ohjelma SM- ja nuorten SM-uinnit
Alla löytyy osallistujaluetteloita ja lähtölistoja jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Laji 51, 100m Perhosuinti Naiset Aikuinen |
Sponsori: WPOP |
ME: Dana VOLLMER (1987) 55.98 2012-07-29 |
EE: Sarah SJÖSTRÖM (1993) 56.06 2009-07-27 |
SE: Emilia Pikkarainen (1992) 58.68 2013-03-29 |
Nuorten SE: Emilia Pikkarainen (1992) 59.39 2009-06-28 |
# | Nimi | Synt | Seura | Luokka | Allas | Alkup. | Ilm.aika | Tila |
1 | Soininen Petra | 1992 | Cetus | 25 m | 59.92 | 1:01.92 | ||
2 | Karjalainen Heidi | 1991 | Cetus | 25 m | 1:00.26 | 1:02.26 | ||
3 | Seppälä Hanna-Maria | 1984 | Cetus | 25 m | 1:00.76 | 1:02.76 | ||
4 | Norismaa Nea | 1995 | JoUS | 50 m | 1:03.00 | 1:03.00 | ||
5 | Kurki Laura | 1994 | HSS | 50 m | 1:03.05 | 1:03.05 | ||
6 | Hyppönen Elisabet | 1996 | UiTa | 50 m | 1:03.38 | 1:03.38 | ||
7 | Kaakkolammi Riina | 1994 | UiTa | 50 m | 1:03.88 | 1:03.88 | ||
8 | Laihorinne Linda | 1984 | OU | 25 m | 1:02.12 | 1:04.12 | ||
9 | Sartela Noora | 1991 | SWIM | 50 m | 1:04.68 | 1:04.68 | ||
10 | Tollander Yvonne | 1997 | SiHy | 50 m | 1:04.90 | 1:04.90 | ||
11 | Alitalo Anni | 1991 | Cetus | 50 m | 1:05.02 | 1:05.02 | ||
12 | Luukkanen Carita | 1996 | VuUS | 50 m | 1:05.15 | 1:05.15 | ||
13 | Rinne Nea | 1995 | Cetus | 50 m | 1:05.46 | 1:05.46 | ||
14 | Vekkeli Vaula | 1996 | LaUS | 50 m | 1:05.55 | 1:05.55 | ||
15 | Suihkonen Amanda | 1995 | Octopus | 50 m | 1:05.65 | 1:05.65 | ||
16 | Puttonen Inka-Liisa | 1995 | MiUS | 50 m | 1:05.76 | 1:05.76 | ||
17 | Turunen Tiia | 1998 | LrU | 50 m | 1:06.19 | 1:06.19 | ||
18 | Villa Ida | 1993 | UiTa | 25 m | 1:04.26 | 1:06.26 | ||
19 | Ponomareva Alisa | 1991 | VUS-VSS | 25 m | 1:04.29 | 1:06.29 | ||
20 | Holm Natalia | 1995 | RaisU | 25 m | 1:04.36 | 1:06.36 | ||
21 | Palonen Oona | 1995 | SiHy | 25 m | 1:04.48 | 1:06.48 | ||
22 | Kallström Mirva | 1999 | Cetus | 25 m | 1:04.56 | 1:06.56 | ||
23 | Ruohoniemi Tanja | 1995 | VuUS | 50 m | 1:06.61 | 1:06.61 | ||
24 | Granesäter Erica | 1984 | IFÅ | 50 m | 1:06.88 | 1:06.88 | ||
25 | Väyrynen Sanni | 1996 | Cetus | 50 m | 1:06.94 | 1:06.94 | ||
26 | Huhtamo Henni | 1997 | UiTa | 50 m | 1:07.00 | 1:07.00 | ||
27 | Räihä Sanna-Riikka | 1998 | OU | 50 m | 1:07.08 | 1:07.08 | ||
28 | Slotte Linda-Marie | 1994 | ÅSK | 25 m | 1:05.27 | 1:07.27 | ||
29 | Turunen Neea | 1996 | LrU | 25 m | 1:05.28 | 1:07.28 | ||
30 | Nenonen Sohvi | 1999 | Cetus | 50 m | 1:07.39 | 1:07.39 | ||
31 | Riiho Fanni | 1995 | UiTa | 25 m | 1:05.45 | 1:07.45 | ||
32 | Niemi Sini | 1993 | TorUS | 50 m | 1:07.61 | 1:07.61 | ||
33 | Hirvelä Anni | 1995 | VanVe | 25 m | 1:06.06 | 1:08.06 | ||
34 | Pihkamäki Marianne | 1996 | RiUS | 50 m | 1:08.09 | 1:08.09 | ||
35 | Haanpää Ella-Noora | 1998 | RaUS | 50 m | 1:08.15 | 1:08.15 | ||
36 | Upanne Lotta | 1998 | MiUS | 50 m | 1:08.18 | 1:08.18 | ||
37 | Sundqvist Jenni | 1994 | HSS | 50 m | 1:08.50 | 1:08.50 | ||
38 | Åvist Claudia | 1997 | SiHy | 50 m | 1:08.73 | 1:08.73 | ||
39 | Aaltonen Inka | 1999 | UiTa | 50 m | 1:08.78 | 1:08.78 | ||
40 | Hurskainen Miia | 1992 | AUi | 50 m | 1:08.81 | 1:08.81 | ||
41 | Tahvanainen Ida | 1997 | UiTa | 50 m | 1:08.92 | 1:08.92 | ||
42 | Lindbohm Saara | 1996 | HSS | 50 m | 1:09.07 | 1:09.07 | ||
43 | Lumio Alma | 1999 | UiTa | 50 m | 1:09.41 | 1:09.41 | ||
44 | Lahtinen Emilia | 1996 | UiTa | 50 m | 1:09.52 | 1:09.52 | ||
45 | Kivimäki Saima | 1997 | LrU | 50 m | 1:09.54 | 1:09.54 | ||
46 | Mokicheva Alena | 1996 | LaUS | 25 m | 1:07.56 | 1:09.56 | ||
47 | Ruti Saara | 1997 | NumKis | 25 m | 1:07.79 | 1:09.79 | ||
48 | Iivari Viivi | 1997 | SCN | 50 m | 1:09.87 | 1:09.87 | ||
49 | Strengell Riina | 1997 | Cetus | 50 m | 1:09.89 | 1:09.89 | ||
50 | Suoranta Merina | 1999 | ÅSK | 50 m | 1:09.91 | 1:09.91 | ||
51 | Pelkonen Niina | 1997 | OuLo | 25 m | 1:08.06 | 1:10.06 | ||
52 | Spångberg Adelia | 1999 | Cetus | 50 m | 1:10.07 | 1:10.07 | ||
53 | Vuorinen Johanna | 1996 | Cetus | 25 m | 1:08.24 | 1:10.24 | ||
54 | Långström Emma | 1997 | HSS | 50 m | 1:10.25 | 1:10.25 | ||
55 | Lampi Jenni | 2000 | SWIM | 50 m | 1:10.35 | 1:10.35 | ||
56 | Huhtanen Suvi | 1999 | UiTa | 50 m | 1:10.46 | 1:10.46 | ||
57 | Männikkö Emma | 1998 | UiTa | 50 m | 1:10.48 | 1:10.48 | ||
58 | Karppinen Janette | 1996 | OuLo | 50 m | 1:10.75 | 1:10.75 | ||
59 | Lahtinen Erika | 1998 | UiTa | 50 m | 1:10.76 | 1:10.76 | ||
60 | Puhtimäki Salla | 1998 | VeUS | 50 m | 1:10.79 | 1:10.79 | ||
61 | Lappalainen Erika | 1996 | SWIM | 50 m | 1:10.84 | 1:10.84 | ||
62 | Jacobson Wilma | 2000 | HSS | 25 m | 1:08.93 | 1:10.93 | ||
63 | Hammar Heini | 1999 | UiTa | 25 m | 1:09.22 | 1:11.22 | ||
64 | Mehtonen Ronja | 1999 | SalU | 25 m | 1:09.45 | 1:11.45 | ||
65 | Pihkamäki Katariina | 1998 | RiUS | 50 m | 1:11.50 | 1:11.50 | ||
Tekijä: WinGrodan 1.22.00 | Tulostuspäivämäärä | 28 kesäkuu 2013 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto | Tulostusaika | 15:50 |