Startliste for Danske Ã…rgangsmestersskaber grp 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 1
|
Stævne navn |
Danske ÅrgangsMesterskab grp 2 |
|
Udskriftsdato |
21 juni 2013 |
|
|
Stævne by |
Holstebro |
|
Udskriftstidspunkt |
17:23 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
50m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 juni 2013 |
|
|
|
|
Løb 1, 400m Frisvømning Herrer |
Finaler (16) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
351 |
2 |
Andreas Gram Peters |
2001 |
0173AI |
HELSINGE |
|
50m |
5:21.76 |
252 |
3 |
Jens Riisgaard |
2000 |
0029AB |
SILKEBORG |
|
50m |
5:20.34 |
43 |
4 |
Mads Bjørn Andersen |
2001 |
0143AL |
GENTOFTE |
|
50m |
5:19.23 |
316 |
5 |
Mathias Bagger Nielsen |
2000 |
0021AO |
SØNDERBORG |
|
50m |
5:19.49 |
380 |
6 |
Jakob Grene |
2001 |
0133AC |
ESBJERG |
|
50m |
5:20.67 |
356 |
7 |
Niklas T. Kristiansen |
2000 |
0059AF |
AALBORG |
|
50m |
5:22.23 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
249 |
1 |
Mike Boldsen |
2000 |
0039AJ |
SILKEBORG |
|
50m |
5:18.37 |
273 |
2 |
Carl-Christian Tversted |
2000 |
0073AI |
SØLLERØD |
|
50m |
5:17.54 |
297 |
3 |
Mike Johansen |
2001 |
0159AC |
KVIK |
|
50m |
5:16.20 |
438 |
4 |
Janus Halbirk |
2000 |
0009AJ |
TRITON V |
|
50m |
5:14.69 |
66 |
5 |
Frederik Presskorn |
2000 |
0061AB |
GLADSAXE |
|
50m |
5:15.46 |
86 |
6 |
William Schwab |
2000 |
0049AE |
HELSINGØR |
|
50m |
5:17.36 |
270 |
7 |
Johan Vitus Tversted |
2000 |
0063AI |
SØLLERØD |
|
50m |
5:17.84 |
446 |
8 |
Mathias Sønderby |
2000 |
0033AH |
TRITON V |
|
50m |
5:18.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
301 |
1 |
Lucas Alexander Meng |
2000 |
0003AC |
KVIK |
|
50m |
5:14.31 |
366 |
2 |
Mads L. Werther |
2000 |
0045AF |
AALBORG |
|
50m |
5:11.73 |
344 |
3 |
Alexander Dahl |
2000 |
0021AJ |
THISTED |
|
50m |
5:11.48 |
217 |
4 |
Anders Nielsen |
2001 |
0123AF |
RINGSTED |
|
50m |
5:11.02 |
184 |
5 |
Oskar Lindholm |
2001 |
0153AF |
LYSENG |
|
50m |
5:11.31 |
115 |
6 |
Karl-Emil Späth |
2000 |
0017AF |
HORSENS |
|
50m |
5:11.68 |
62 |
7 |
Lasse Maigaard |
2000 |
0023AB |
GLADSAXE |
|
50m |
5:12.63 |
336 |
8 |
Niels Paulli Sparholt |
2000 |
0027AF |
TRITON B |
|
50m |
5:14.45 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
264 |
1 |
Christoffer H. Andersen |
2002 |
0285AH |
SØLLERØD |
|
50m |
5:10.78 |
370 |
2 |
Mads Tornow Rasmussen |
2000 |
0073AD |
SLANGERUP |
|
50m |
5:10.62 |
382 |
3 |
Oliver Mølby |
2001 |
0153AJ |
ESBJERG |
|
50m |
5:10.26 |
167 |
4 |
Arthur Dalén Ellegaard |
2001 |
0197AE |
LYNGBY |
|
50m |
5:09.74 |
381 |
5 |
Jakob Mose |
2000 |
0029AF |
ESBJERG |
|
50m |
5:09.91 |
235 |
6 |
Tobias Stavngaard |
2000 |
0019AC |
ALLERØD |
|
50m |
5:10.34 |
152 |
7 |
Kasper Jørgensen |
2000 |
0027AJ |
KOLDING |
|
50m |
5:10.71 |
165 |
8 |
William Textor Broch |
2001 |
0157AD |
LYNGBY |
|
50m |
5:10.96 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
303 |
1 |
Jakob Strunge Nissen |
2002 |
0291AC |
KVIK |
|
50m |
5:08.95 |
338 |
2 |
Daniel Berg Wenk |
2000 |
0099AB |
TRITON B |
|
50m |
5:08.02 |
124 |
3 |
Mads Haugård Hansen |
2000 |
0059AH |
HVIDOVRE |
|
50m |
5:07.52 |
28 |
4 |
Nicolaj Løth Andersen |
2001 |
0173AC |
BJERRE HER |
|
50m |
5:06.79 |
207 |
5 |
Rasmus Grønnegaard |
2000 |
0027AB |
RINGE |
|
50m |
5:07.11 |
168 |
6 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
0093AE |
LYNGBY |
|
50m |
5:07.88 |
151 |
7 |
Andreas Jørgensen |
2000 |
0057AI |
KOLDING |
|
50m |
5:08.41 |
143 |
8 |
Jacob Holm |
2000 |
0011AE |
KØGE |
|
50m |
5:09.67 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
215 |
1 |
Victor Grandjean |
2001 |
0107AF |
RINGSTED |
|
50m |
5:05.63 |
312 |
2 |
Ferdinand Wahl |
2000 |
0089AB |
KVIK |
|
50m |
5:05.30 |
426 |
3 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
0071AC |
STT |
|
50m |
5:04.91 |
246 |
4 |
Oliver Schiellerup |
2000 |
0015AA |
BIRKERØD |
|
50m |
5:03.86 |
443 |
5 |
Jakob Juul |
2000 |
0015AK |
TRITON V |
|
50m |
5:04.27 |
194 |
6 |
Thomas Frederiksen |
2000 |
0089AG |
ODDER |
|
50m |
5:05.24 |
141 |
7 |
Thor B. Hansen |
2000 |
0097AA |
KØGE |
|
50m |
5:05.32 |
216 |
8 |
Mads Jensen |
2001 |
0105AF |
RINGSTED |
|
50m |
5:06.40 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
60 |
1 |
William Lehn-Schiøler |
2000 |
0073AF |
GLADSAXE |
|
50m |
5:03.62 |
153 |
2 |
Matthias Mikkelsen |
2000 |
0029AM |
KOLDING |
|
50m |
5:02.97 |
169 |
3 |
Johan Feld Sørensen |
1999 |
9979AJ |
LYNGBY |
|
50m |
5:02.02 |
237 |
4 |
Alexander Eggers |
1999 |
9967AD |
BIRKERØD |
|
50m |
5:00.55 |
233 |
5 |
Mads Thorenfeldt Poulsen |
1999 |
9965AD |
ALLERØD |
|
50m |
5:01.20 |
257 |
6 |
Johan Reimer |
2000 |
0015AH |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
5:02.33 |
447 |
7 |
Mads Sørensen |
2001 |
0139AF |
TRITON V |
|
50m |
5:03.59 |
298 |
8 |
Jonas M. Jørgensen |
2001 |
0193AA |
KVIK |
|
50m |
5:03.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
164 |
1 |
Kristoffer Buus Langkilde |
1999 |
9923AI |
LYNGBY |
|
50m |
4:59.89 |
255 |
2 |
David Hjort |
2000 |
0009AI |
SKOVBAKKEN |
|
50m |
4:59.73 |
191 |
3 |
Christian Rasmussen |
2000 |
0039AB |
OSLF |
|
50m |
4:58.67 |
359 |
4 |
Morten Due Nielsen |
1999 |
9995AF |
AALBORG |
|
50m |
4:58.42 |
16 |
5 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
9969AJ |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:58.49 |
282 |
6 |
Mathias Kær |
1999 |
9947AN |
STRUER |
|
50m |
4:59.24 |
200 |
7 |
Simon Juul Henriksen |
2001 |
0161AG |
OSK |
|
50m |
4:59.75 |
232 |
8 |
Kasper Jeppsson |
1999 |
9961AG |
ALLERØD |
|
50m |
4:59.92 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
427 |
1 |
Daniel Sørensen |
1999 |
9901AD |
STT |
|
50m |
4:57.93 |
45 |
2 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
0035AK |
GENTOFTE |
|
50m |
4:57.33 |
20 |
3 |
Mads Munk Sørensen |
1999 |
9973AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:56.88 |
434 |
4 |
Victor Christensen |
1999 |
9915AS |
HSK |
|
50m |
4:56.52 |
75 |
5 |
Frederik Oxenvad |
1999 |
9949AR |
HSK |
|
50m |
4:56.76 |
76 |
6 |
Kasper Petersen |
2000 |
0049AB |
HSK |
|
50m |
4:56.98 |
52 |
7 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
0001AC |
GENTOFTE |
|
50m |
4:57.40 |
417 |
8 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
9969AF |
VI39 |
|
50m |
4:58.29 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
186 |
1 |
Troels D. Essendrop |
1999 |
9935AI |
NYBORG |
|
50m |
4:56.29 |
187 |
2 |
Tais Andkjær Kristensen |
1999 |
9987AB |
NYBORG |
|
50m |
4:55.41 |
73 |
3 |
Thomas Christiansen |
1999 |
9957AO |
HSK |
|
50m |
4:55.20 |
250 |
4 |
Jacob F. Frederiksen |
1999 |
9951AN |
SILKEBORG |
|
50m |
4:54.67 |
116 |
5 |
Magnus Bækgaard Andersen |
2001 |
0101AF |
HØRSHOLM |
|
50m |
4:54.99 |
331 |
6 |
Johan Joensen |
2000 |
0005AB |
TRITON B |
|
50m |
4:55.34 |
195 |
7 |
Nikolaj Isdahl |
1999 |
9957AF |
ODDER |
|
50m |
4:55.62 |
120 |
8 |
Jakob Kolberg |
2000 |
0057AH |
HØRSHOLM |
|
50m |
4:56.44 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
150 |
1 |
Frederick K. Madsen |
1999 |
9927AM |
IKAST |
|
50m |
4:53.96 |
203 |
2 |
Thorstein Godske Pedersen |
2000 |
0043AN |
OSK |
|
50m |
4:52.09 |
310 |
3 |
Simon Krøyer Svendsen |
1999 |
9961AA |
KVIK |
|
50m |
4:51.48 |
96 |
4 |
Thomas Thingstrup Mehlsen |
1999 |
9949AK |
HERNING |
|
50m |
4:51.37 |
192 |
5 |
Mads Sørensen |
2000 |
0097AC |
OSLF |
|
50m |
4:51.39 |
308 |
6 |
Lukas Storm |
1999 |
9977AA |
KVIK |
|
50m |
4:51.80 |
266 |
7 |
Pierre Høgenhaug |
1999 |
9939AJ |
SØLLERØD |
|
50m |
4:53.56 |
155 |
8 |
Rasmus Ulka Nielsen |
1999 |
9995AN |
KOLDING |
|
50m |
4:54.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
358 |
1 |
Lars Lyhne |
1999 |
9909AI |
AALBORG |
|
50m |
4:50.77 |
5 |
2 |
Jonas Hørslev Sørensen |
1999 |
9939AD |
AGF |
|
50m |
4:49.47 |
432 |
3 |
Christopher Kiss |
1999 |
9935AJ |
HERLEV |
|
50m |
4:47.68 |
231 |
4 |
Emil Engels Henriksen |
1999 |
9937AD |
ALLERØD |
|
50m |
4:45.43 |
390 |
5 |
Jacob Funch Jørgensen |
1999 |
9951AG |
TUNE |
|
50m |
4:47.24 |
19 |
6 |
Emil D. Nielsen |
1999 |
9911AF |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:48.62 |
357 |
7 |
Andreas K Larsen |
1999 |
9949AL |
AALBORG |
|
50m |
4:49.96 |
131 |
8 |
Oliver H. Andersen |
1999 |
9971AA |
KALUNDBORG |
|
50m |
4:50.79 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
350 |
1 |
Matthias Spring Granhøj |
1999 |
9947AD |
HELSINGE |
|
50m |
4:44.10 |
343 |
2 |
Marcus Boesen |
1999 |
9923AL |
THISTED |
|
50m |
4:41.38 |
397 |
3 |
Markus Bøjsen |
1999 |
9987AE |
HOLBÆK |
|
50m |
4:40.12 |
17 |
4 |
Andreas Vestergaard |
1999 |
9997AG |
HOVEDSTAD |
|
50m |
4:39.39 |
263 |
5 |
Christian Andersen |
1999 |
9913AH |
SØLLERØD |
|
50m |
4:39.76 |
285 |
6 |
Gustav Westerlin Larsen |
1999 |
9993AJ |
SVENDBORG |
|
50m |
4:40.14 |
47 |
7 |
Frederik O. Møller |
1999 |
9935AC |
GENTOFTE |
|
50m |
4:41.41 |
51 |
8 |
Jakob Sixten Soja |
1999 |
9943AA |
GENTOFTE |
|
50m |
4:45.42 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
55 |
1 |
Asbjørn Lau Everland |
1999 |
9983AD |
GLADSAXE |
|
50m |
4:37.55 |
72 |
2 |
Magnus Stender Berg |
1999 |
9939AF |
HSK |
|
50m |
4:36.01 |
4 |
3 |
August Stamp Kirkeby |
1999 |
9929AM |
AGF |
|
50m |
4:34.20 |
318 |
4 |
Marius Rasmussen |
1999 |
9937AL |
SK-SYD |
|
50m |
4:32.54 |
161 |
5 |
Carl Fabiansen |
1999 |
9937AJ |
LYNGBY |
|
50m |
4:32.57 |
209 |
6 |
Oliver Broholm |
1999 |
9987AD |
RINGE |
|
50m |
4:35.45 |
300 |
7 |
Frederik Liljedahl |
1999 |
9941AF |
KVIK |
|
50m |
4:36.74 |
95 |
8 |
Sebastian Lodahl |
1999 |
9973AJ |
HERNING |
|
50m |
4:38.75 |
|
|
Heat 15 (16) (13 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
420 |
1 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
VI39 |
|
50m |
4:46.70 |
387 |
2 |
Mathias Yu Fagerberg |
2000 |
0069AI |
ISHØJ |
|
50m |
4:37.19 |
439 |
3 |
Andreas Hansen |
2000 |
0089AH |
TRITON V |
|
50m |
4:35.91 |
313 |
4 |
Gustav Yde |
2000 |
0093AA |
S 68 |
|
50m |
4:34.72 |
247 |
5 |
Sebastian Tullberg |
2000 |
0073AC |
BIRKERØD |
|
50m |
4:35.74 |
269 |
6 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
50m |
4:36.91 |
144 |
7 |
Benjamin Ørnebjerg Larsen |
2000 |
0087AC |
KØGE |
|
50m |
4:44.05 |
251 |
8 |
Markus Kjeldsen |
2000 |
0059AB |
SILKEBORG |
|
50m |
4:50.41 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
38 |
1 |
Frederik Lundgaard |
1999 |
9965AE |
FR.SUND |
|
50m |
4:27.27 |
408 |
2 |
Marius Møldrup |
1999 |
9977AI |
MK 31 |
|
50m |
4:26.96 |
375 |
3 |
Casper Eickhardt |
1999 |
9921AJ |
ESBJERG |
|
50m |
4:23.62 |
122 |
4 |
Mikkel-Emil Rosenbom |
1999 |
9903AB |
HØRSHOLM |
|
50m |
4:20.67 |
413 |
5 |
Johan Bragason |
1999 |
9959AB |
VI39 |
|
50m |
4:22.74 |
425 |
6 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
9921AF |
STT |
|
50m |
4:26.11 |
229 |
7 |
Anton Borring Andersen |
1999 |
9919AD |
ALLERØD |
|
50m |
4:27.12 |
317 |
8 |
Jonas Gram-Lange |
1999 |
9971AD |
SK-SYD |
|
50m |
4:30.12 |
Oprettet af WinGrodan 1.22.00 |
Udskriftsdato |
21 juni 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
17:23 |
|