2019-05-20   04:53:46
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för DM/JDM Skåne

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 37
Heatlista 
 
  Tävling  DM/JDM    Utskriftsdatum  09 juni 2013   
  Tävlingsort  Burlöv    Utskriftstid  15:06   
  Arrangör  Simklubben Sydsim & Skånesim         
  Bassäng  50m         
  Tävlingsdatum  07 juni 2013         
 
 
 
Gren 37, 50m Fjärilsim Herrar  Finaler (6) 
Heat 1 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
241  Jimmy Lu  1997  AO7997  SK SYDSIM    25m  30.40 
345  Istvan Kereszy  1995  BC1795  SK TRITON    50m  30.02 
206  Max Johansson  1994  AM4594  VELLINGE-N    25m  30.12 
               
               
               

 
Heat 2 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
18  Oskar Hoff  1998  AH0198  LANDSKRONA    25m  29.91 
252  Axel Flodfält  1995  AT0395  YSTADS SS    25m  29.64 
224  Eric Schollin  1997  AF2597  HÖGANÄS SS    50m  29.55 
234  Marcos Cerutti  1997  AG2797  SK SYDSIM    50m  29.57 
340  Jonas Hansson  1996  AA3196  KARLSHAMN    50m  29.73 
272  Isak Larsson  2000  AF4900  SJÖBO SS    25m  29.98 
               

 
Heat 3 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
242  Mihail Simis  1998  AK2798  SK SYDSIM    50m  29.28 
275  Oscar Olsson  1999  AK2199  SJÖBO SS    25m  29.11 
211  Adam Rohde  1993  AV6593  VELLINGE-N    50m  28.50 
216  Ian Fernström  1995  AQ2795  HÖGANÄS SS    50m  28.39 
209  Gustav Nyrenstedt  1992  AD6992  VELLINGE-N    50m  28.49 
341  Jesper Olsson  1998  AJ2798  SS IDEN    25m  29.09 
231  Ted Troell  1994  AB3594  SIM ENGELH    25m  29.23 
300  Gabriel Rydén  1995  AF5795  ÄNGELHOLM    25m  29.44 

 
Heat 4 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
75  Simon Karlsson  1997  AK4397  MKK    50m  28.04 
173  Olle Williamsson  1998  AH4198  HS    25m  27.96 
105  Hugo Cedervall  1997  AA0197  POSEIDON    25m  27.83 
297  Joel Knutsson  1997  AK5197  ÄNGELHOLM    25m  27.58 
147  Cruiz Llupa  1997  AG9397  HS    25m  27.78 
326  Jonatan Wede  1988  AB7388  SS IDEN    50m  27.84 
333  Marcus Krøyer Svendsen  1997  9787AB  KVIK    50m  27.97 
336  Frederik Nerving  1997  9771AP  KVIK    50m  28.30 

 
Heat 5 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
296  Viktor Kertes  1996  AP5196  ÄNGELHOLM    25m  27.34 
259  Hampus Olsson  1991  AE2191  YSTADS SS    25m  27.18 
293  Emil Davidsson  1990  AS0190  ÄNGELHOLM    25m  26.92 
149  Emil Möller  1994  AJ5994  HS    50m  26.76 
49  Erik Åkesson  1990  AT4190  SK LÖDDE    50m  26.89 
260  Joachim Olsson  1995  AC4795  YSTADS SS    25m  27.07 
133  Filip Dolk  1996  AG5996  HS    25m  27.18 
127  Alexander Almeida Sundell  1997  AH3597  HS    25m  27.46 

 
Heat 6 (6) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
73  Jonas Holmström  1992  AH1392  MKK    50m  26.54 
48  Jacob Zeidler  1994  AB5394  SK LÖDDE    25m  26.09 
16  Alfred Christensson  1998  AH0398  LANDSKRONA    25m  25.96 
165  Fabian Steen  1996  AH9596  HS    25m  25.43 
323  Marcus Svensson  1992  AJ3192  SS IDEN    25m  25.84 
223  Mika Persson  1998  AM7798  HÖGANÄS SS    50m  26.04 
130  Niklas Andersson  1992  AL3992  HS    50m  26.26 
71  Eric Hinderup  1998  AH4798  MKK    50m  26.61 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.21.01  Utskriftsdatum  09 juni 2013 
Licensierad till: Simklubben Sydsim  Utskriftstid  15:06 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner