Program för Neptuniaden
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 53
|
Tävling |
Neptuniaden |
|
Utskriftsdatum |
19 maj 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Stockholm |
|
Utskriftstid |
08:03 |
|
|
Arrangör |
Simklubben Neptun |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
18 maj 2013 |
|
|
|
|
Gren 53, 100m Ryggsim Herrar |
Finaler (6) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
0 |
|
|
|
|
|
|
|
768 |
1 |
Oscar Orosco Albornos |
1998 |
AV5398 |
POLISEN |
|
50m |
|
782 |
2 |
Ilja Bondarev |
1999 |
AQ1599 |
POLISEN |
|
25m |
1:28.26 |
532 |
3 |
Martin Engstrand |
1999 |
AJ5199 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:24.96 |
601 |
4 |
Daniel Nöu |
1999 |
AE9999 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:23.11 |
681 |
5 |
Kian Moradi |
1999 |
AG9399 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:23.49 |
163 |
6 |
Filipp Lernbo |
1998 |
AX7198 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:25.36 |
124 |
7 |
Simon Blom |
1999 |
AQ9199 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:29.36 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
582 |
0 |
Sebastian Holmerin |
1998 |
AJ4998 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:21.73 |
866 |
1 |
Vilho Mäenpää |
1998 |
|
AUi |
|
50m |
1:20.04 |
81 |
2 |
Emil Bengtsson |
1999 |
AT1599 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:18.74 |
649 |
3 |
Sebastian Sverker |
1998 |
AB7798 |
UPSALA S |
|
25m |
1:18.29 |
869 |
4 |
Eetu Ahjosaari |
1999 |
|
AUi |
|
50m |
1:17.78 |
142 |
5 |
Patricio Gabriel |
1998 |
AL6998 |
SK NEPTUN |
|
50m |
1:18.16 |
644 |
6 |
Simon Lundblad |
1999 |
AS8999 |
UPSALA S |
|
25m |
1:18.52 |
776 |
7 |
Kevin Ballchand |
1999 |
AI6199 |
POLISEN |
|
25m |
1:19.53 |
602 |
8 |
Erik Olsson Sande |
1999 |
AE8999 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:20.55 |
358 |
9 |
Borislav Simic |
1998 |
AR2798 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:23.01 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
125 |
0 |
Karl Broberg |
1999 |
AM6399 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:17.70 |
86 |
1 |
Viktor Fridsjö |
1998 |
AO4798 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:17.61 |
638 |
2 |
Axel Henriksson |
1999 |
AA3799 |
UPSALA S |
|
25m |
1:17.50 |
230 |
3 |
Simon Gipperth |
1998 |
AF1798 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:16.68 |
443 |
4 |
Sebastian Tellgren |
1998 |
AI5198 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:15.57 |
568 |
5 |
Olle Österman |
1998 |
AQ2198 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:15.70 |
496 |
6 |
Emil Wikell |
1999 |
AK5799 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:17.02 |
828 |
7 |
Dennis Wilkman |
1998 |
AE6198 |
POLISEN |
|
25m |
1:17.55 |
23 |
8 |
Adam Ekblom |
1998 |
AT3398 |
DANDERYD |
|
25m |
1:17.62 |
98 |
9 |
Fredrik Olsson |
1999 |
AI2399 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:17.76 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
685 |
0 |
Niklas Nyblom |
1999 |
AK2999 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:15.13 |
583 |
1 |
Edwin Häger |
1999 |
AQ9999 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:14.54 |
90 |
2 |
William Josefsson-Rudberg |
1998 |
AA7998 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:13.89 |
695 |
3 |
Max Sundberg |
1999 |
AS5399 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:13.46 |
27 |
4 |
Joel Hambraeus |
1998 |
AL8198 |
DANDERYD |
|
25m |
1:13.02 |
91 |
5 |
Alexander Kubat |
1998 |
AJ5998 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:13.07 |
688 |
6 |
Henrik Postlind |
1998 |
AO2998 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:13.57 |
354 |
7 |
Alex Peschel |
1998 |
AM5398 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:14.47 |
232 |
8 |
Erik Forsström |
1999 |
AO9399 |
SANDVIKEN |
|
25m |
1:14.87 |
106 |
9 |
Gustav Swedenborg |
1998 |
AD7598 |
JÄRFÄLLA S |
|
50m |
1:15.29 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
569 |
0 |
Isak Alin |
1999 |
AP0799 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:12.46 |
850 |
1 |
Jonas Fellman |
1999 |
99B052 |
IFÅ |
|
25m |
1:11.67 |
337 |
2 |
Alex Kaufmann |
1999 |
AN2799 |
SPÅRVÄGEN |
|
25m |
1:11.11 |
703 |
3 |
Anton Widholm |
1999 |
AE6199 |
VÄSBY SS |
|
25m |
1:10.02 |
48 |
4 |
Karl Lindoff |
1998 |
AT1598 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:08.97 |
384 |
5 |
Axel Gudehn |
1998 |
AL4398 |
SKK |
|
25m |
1:09.72 |
105 |
6 |
Hugo Swanepoel |
1998 |
AW5198 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:10.23 |
44 |
7 |
William Brand |
1998 |
AN2198 |
ESKILSTUNA |
|
25m |
1:11.20 |
338 |
8 |
Arvid Kjellén |
1998 |
AK7198 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:11.69 |
111 |
9 |
Emil Östrand |
1998 |
AB2598 |
JÄRFÄLLA S |
|
25m |
1:12.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
446 |
0 |
Fredric Wernqvist |
1998 |
AH8398 |
SÖDERTÄLJE |
|
50m |
1:08.69 |
504 |
1 |
Hugo Eriksson |
1999 |
AB8599 |
TUREBERG |
|
25m |
1:07.59 |
359 |
2 |
Daniel Sjöblom Ahlström |
1998 |
AR0798 |
SPÅRVÄGEN |
|
50m |
1:07.47 |
614 |
3 |
Carl-Åke Willberg |
1998 |
AG1398 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:04.98 |
227 |
4 |
Elias Altman |
1998 |
AH6998 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:01.71 |
24 |
5 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
AG9599 |
DANDERYD |
|
25m |
1:04.10 |
581 |
6 |
Filip Hedman |
1998 |
AO1598 |
TÄBY SIM |
|
50m |
1:05.22 |
788 |
7 |
Martin Falk |
1999 |
AC1199 |
POLISEN |
|
25m |
1:07.55 |
270 |
8 |
Christopher Johnsson |
1998 |
AG2198 |
SKURU IK |
|
25m |
1:07.90 |
145 |
9 |
Mateo Gutierrez |
1998 |
AX3398 |
SK NEPTUN |
|
25m |
1:08.72 |
Skapad av WinGrodan 1.20.00 |
Utskriftsdatum |
19 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Neptun |
Utskriftstid |
08:03 |
|