Startliste for Øst Årgangsmesterskaber Gr. 2
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
Øst Årgang Gruppe 2 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2013 |
|
|
Stævne by |
København |
|
Udskriftstidspunkt |
09:33 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion & Hovedstadens Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2013 |
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer |
Finaler (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
71 |
2 |
Martin Vennick Haugbølle |
2001 |
0155AE |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:32.67 |
213 |
3 |
Andreas Eklundh Sørensen |
2001 |
0171AF |
HELSINGØR |
|
25m |
1:29.22 |
224 |
4 |
Rasmus Krogh Løvschal |
2000 |
0011AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:30.53 |
88 |
5 |
Owais Hamid |
2000 |
0077AP |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:34.76 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
45 |
1 |
Martin Holst |
2000 |
0087AI |
GLADSAXE |
|
25m |
1:26.90 |
113 |
2 |
Alexander Aslak Nørgaard |
2000 |
0053AE |
SØLLERØD |
|
25m |
1:25.21 |
79 |
3 |
Mads Thorenfeldt Poulsen |
1999 |
9965AD |
ALLERØD |
|
25m |
1:24.95 |
144 |
4 |
Victor Bendix Beiter |
2001 |
0113AG |
HERLEV |
|
25m |
1:25.20 |
120 |
5 |
Magnus Nygaard |
2000 |
0045AH |
SLAGELSE |
|
25m |
1:25.64 |
230 |
6 |
Mathias Vestergaard |
2001 |
0175AC |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:28.43 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
123 |
1 |
Frederik J. Neldeberg |
2000 |
0095AI |
HELSINGE |
|
25m |
1:22.44 |
17 |
2 |
Mikkel S. Hansen |
2000 |
0001AG |
TRITON B |
|
25m |
1:21.20 |
4 |
3 |
Emil Johansen |
1999 |
9935AB |
ROSKILDE |
|
25m |
1:20.51 |
15 |
4 |
Jacob Friland |
1999 |
9985AB |
TRITON B |
|
25m |
1:20.81 |
91 |
5 |
Viktor Kielstrup |
2000 |
0069AD |
HVIDOVRE |
|
25m |
1:22.25 |
163 |
6 |
Kristoffer Kortbæk |
1999 |
9905AJ |
LYNGBY |
|
25m |
1:24.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
183 |
1 |
Jakob Sixten Soja |
1999 |
9943AA |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.16 |
106 |
2 |
Christian Andersen |
1999 |
9913AH |
SØLLERØD |
|
25m |
1:19.94 |
65 |
3 |
Philip Schiøtz |
1999 |
9965AF |
HØRSHOLM |
|
25m |
1:18.15 |
108 |
4 |
Bjørn Dorph-Petersen |
1999 |
9941AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
1:18.63 |
228 |
5 |
Linus Koefoed Weiss |
1999 |
9969AJ |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:20.04 |
187 |
6 |
Frederik Weiss |
1999 |
9913AB |
GENTOFTE |
|
25m |
1:20.44 |
|
|
Heat 5 (6) (13 år og yngre) |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
289 |
1 |
Frederik Hatting Petersen |
2000 |
0071AC |
STT |
|
25m |
1:18.05 |
32 |
2 |
Mathias Yu Fagerberg |
2000 |
0069AI |
ISHØJ |
|
25m |
1:16.86 |
60 |
3 |
Rasmus Steenberg |
2000 |
0021AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:15.41 |
118 |
4 |
Marcus Mantzius Mosegaard |
2001 |
0199AA |
SLAGELSE |
|
25m |
1:16.54 |
278 |
5 |
Mikkel Salmansen |
2000 |
0043AD |
VI39 |
|
25m |
1:17.16 |
281 |
6 |
Oliver Thor Sørensen |
2000 |
0081AA |
VI39 |
|
25m |
1:18.11 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
198 |
1 |
Magnus Carstensen |
1999 |
9903AH |
RINGSTED |
|
25m |
1:17.23 |
46 |
2 |
Jonas Hyllested |
1999 |
9955AB |
GLADSAXE |
|
25m |
1:12.75 |
265 |
3 |
Marcus Dan Hansen |
1999 |
9965AB |
MK 31 |
|
25m |
1:10.64 |
58 |
4 |
Frederik Rindshøj |
1999 |
9955AN |
GLADSAXE |
|
25m |
1:12.63 |
223 |
5 |
Mathias Holdrup |
1999 |
9991AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
1:17.07 |
190 |
6 |
André Goldberg Ballerini |
1999 |
9955AI |
FR.SUND |
|
25m |
1:17.64 |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 |
Udskriftsdato |
25 maj 2013 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
09:33 |
|