Startliste for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 1
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 18
|
Stævne navn |
Vest Årgang Gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
25 maj 2013 |
|
|
Stævne by |
Nyborg |
|
Udskriftstidspunkt |
08:57 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
24 maj 2013 |
|
|
|
|
Løb 18, 100m Butterfly Herrer |
Finaler (6) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
108 |
2 |
Ludvig Lind |
1998 |
9801AC |
NORD |
|
25m |
1:11.77 |
177 |
3 |
Emil Leander Bonderup |
1998 |
9849AJ |
SMUT |
|
25m |
1:11.19 |
162 |
4 |
Rune K. Jensen |
1997 |
9701AL |
SILKEBORG |
|
25m |
1:11.76 |
28 |
5 |
Mikkel Sandberg Andersen |
1998 |
9801AR |
ESBJERG |
|
25m |
1:14.76 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
25 |
1 |
Lukas Lindstrøm |
1998 |
9869AR |
BJERRE HER |
|
25m |
1:08.77 |
13 |
2 |
Toke Cramer |
1998 |
9875AI |
AGF |
|
25m |
1:07.89 |
128 |
3 |
Anthon Løbner |
1997 |
9707AO |
LYSENG |
|
25m |
1:06.56 |
102 |
4 |
Mads D. Kristensen |
1998 |
9831AB |
LYSENG |
|
25m |
1:06.99 |
42 |
5 |
Jonas Bruun Sleiman |
1998 |
9807AD |
ESBJERG |
|
25m |
1:07.93 |
239 |
6 |
Andreas Harmuth |
1997 |
9785AM |
BOV |
|
25m |
1:09.37 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
130 |
1 |
Malthe Bøg |
1998 |
9815AC |
OSK |
|
25m |
1:06.15 |
258 |
2 |
Jacob Harboe |
1998 |
9821AS |
NEPTUN |
|
25m |
1:05.96 |
29 |
3 |
Simon Maahn Christensen |
1997 |
9759AL |
ESBJERG |
|
25m |
1:05.76 |
231 |
4 |
Sebastian Reese |
1998 |
9881AK |
AALBORG |
|
25m |
1:05.91 |
250 |
5 |
Nicklas Rasmussen |
1997 |
9799AR |
TRITON V |
|
25m |
1:06.12 |
63 |
6 |
Andreas Hermansen |
1997 |
9731AN |
HEI |
|
25m |
1:06.35 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
114 |
1 |
Anton Holten Lambert |
1997 |
9775AC |
NYBORG |
|
25m |
1:05.45 |
19 |
2 |
Johannes Kjærgaard |
1998 |
9813AR |
AGF |
|
25m |
1:05.12 |
212 |
3 |
Jens Bach |
1997 |
9789AC |
AALBORG |
|
25m |
1:03.52 |
41 |
4 |
Simon Juhl Schmidt |
1997 |
9743AD |
ESBJERG |
|
25m |
1:03.63 |
53 |
5 |
Rune Holm Skovby |
1998 |
9819AO |
HSK |
|
25m |
1:05.40 |
168 |
6 |
Lasse Dall |
1997 |
9763AR |
SKANDERBOR |
|
25m |
1:05.47 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
124 |
1 |
Jonathan Kristensen |
1998 |
9845AF |
ODDER |
|
25m |
1:02.71 |
37 |
2 |
Simon Vingolf Larsen |
1998 |
9807AA |
ESBJERG |
|
25m |
1:01.43 |
55 |
3 |
Magnus Fallesen |
1998 |
9869AB |
HERNING |
|
25m |
59.69 |
210 |
4 |
Mikkel B. Høgild |
1998 |
9855AI |
VILDBJERG |
|
25m |
1:01.20 |
40 |
5 |
Simon Lundby Pedersen |
1998 |
9813AB |
ESBJERG |
|
25m |
1:02.51 |
89 |
6 |
Jonas Gadegaard Hansen |
1998 |
9849AN |
KOLDING |
|
25m |
1:04.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
189 |
1 |
Tom Heilmann |
1997 |
9723AJ |
TEMPO |
|
25m |
1:02.06 |
57 |
2 |
Simon B. Jeppesen |
1997 |
9741AQ |
HERNING |
|
25m |
1:00.71 |
117 |
3 |
Frederik J. Sørensen |
1997 |
9755AC |
OSLF |
|
25m |
56.49 |
214 |
4 |
Nicolas Blanch |
1997 |
9779AA |
AALBORG |
|
25m |
57.99 |
82 |
5 |
Nikolaj Borup |
1997 |
9743AI |
DELTA |
|
25m |
1:01.36 |
234 |
6 |
Jannik Skov |
1997 |
9705AJ |
AALBORG |
|
25m |
1:03.25 |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 |
Udskriftsdato |
25 maj 2013 |
Licens til Nyborg Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
08:57 |
|