Program för Vårsimiaden Regionfinal - Skåne
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass 1
Heatlista Gren 12
|
Tävling |
Vårsimiaden - Regionfinal |
|
Utskriftsdatum |
04 maj 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Lund |
|
Utskriftstid |
09:26 |
|
|
Arrangör |
SK Poseidon |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
04 maj 2013 |
|
|
|
|
Gren 12, 100m Frisim Herrar |
Finaler (4) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
76 |
3 |
Tim Brinkhagen |
2001 |
AC9901 |
SK LÖDDE |
|
25m |
1:18.81 |
157 |
4 |
Edwin Marjanovic |
2001 |
AB4101 |
KARLSHAMN |
|
25m |
1:18.69 |
154 |
5 |
Johan Alderbrink |
2001 |
AO7701 |
HS |
|
25m |
1:18.81 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
202 |
2 |
Victor Åberg |
2001 |
AH2501 |
HS |
|
25m |
1:18.14 |
341 |
3 |
Joaquin Diaz |
2001 |
AH4101 |
MKK |
|
25m |
1:17.54 |
55 |
4 |
Lukas Blennow |
2001 |
AL9101 |
TRELLEBORG |
|
25m |
1:16.75 |
155 |
5 |
André Philipsson Eriksson |
2001 |
AH1501 |
HS |
|
25m |
1:16.84 |
203 |
6 |
Erik Kromnow |
2001 |
AL9701 |
KARLSKRONA |
|
25m |
1:18.13 |
359 |
7 |
Jens Christiansen |
2001 |
AJ7901 |
SK SYDSIM |
|
25m |
1:18.28 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
301 |
1 |
Pascal Björkman |
2001 |
AF6701 |
POSEIDON |
|
25m |
1:15.15 |
51 |
2 |
Christoffer Dellhede |
2001 |
AD0501 |
SS IDEN |
|
25m |
1:14.63 |
358 |
3 |
Robin Falk |
2001 |
AJ9101 |
MKK |
|
25m |
1:13.43 |
299 |
4 |
Filip Hinderup |
2001 |
AH5101 |
MKK |
|
25m |
1:11.35 |
201 |
5 |
Max Ekelund |
2001 |
AJ4101 |
ÄNGELHOLM |
|
25m |
1:12.15 |
344 |
6 |
Matija-Lazar Mirkovic |
2001 |
AG0701 |
MKK |
|
25m |
1:14.02 |
52 |
7 |
Jakob Börjesson |
2001 |
AG9901 |
SJÖBO SS |
|
25m |
1:15.07 |
153 |
8 |
Dante Vollmer |
2001 |
AH3501 |
HS |
|
25m |
1:16.00 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
152 |
1 |
Gustaf Hansson |
2001 |
AD5101 |
HS |
|
25m |
1:10.81 |
300 |
2 |
Philip Stenberg |
2001 |
AB9101 |
SK TRITON |
|
25m |
1:10.38 |
46 |
3 |
Lars Hallberg |
2001 |
AC2701 |
TRELLEB K |
|
25m |
1:08.13 |
297 |
4 |
Gustaf Palmqvist |
2001 |
AC5101 |
SK TRITON |
|
25m |
1:04.62 |
298 |
5 |
Axel Andrén |
2001 |
AD6301 |
ESLÖVS SS |
|
25m |
1:08.12 |
47 |
6 |
Max Persson |
2001 |
AE9501 |
YSTADS SS |
|
25m |
1:09.64 |
342 |
7 |
Felix Wetterborg |
2001 |
AC6101 |
SK TRITON |
|
25m |
1:10.46 |
151 |
8 |
Jakob Petersen |
2001 |
AD9901 |
SS DELFIN |
|
25m |
1:10.88 |
Skapad av WinGrodan 1.21.01 |
Utskriftsdatum |
04 maj 2013 |
Licensierad till: Simklubben Poseidon |
Utskriftstid |
09:26 |
|