Program for Vest Ã…rgangs Mesterskaber Gruppe 2
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Løb 12, 200m Rygsvømning Herrer |
# | Nr. | Navn | Født | Klub | Licens | Bassin | Anmtid | Status |
14 år |
1 | 74 | Eickhardt Casper | 1999 | ESBJERG | 9921AJ | 25 m | 2:16.93 | |
2 | 228 | Olesen Michael Terp | 1999 | STRUER | 9917AA | 25 m | 2:17.76 | |
3 | 163 | Jensen Alexander | 1999 | ODDER | 9955AO | 25 m | 2:19.65 | |
4 | 102 | Lodahl Sebastian | 1999 | HERNING | 9973AJ | 25 m | 2:23.81 | |
5 | 231 | Knoblauch Jakob | 1999 | SVENDBORG | 9991AE | 25 m | 2:24.94 | |
6 | 43 | Lyhne Lars | 1999 | AALBORG | 9909AI | 25 m | 2:25.27 | |
7 | 91 | Oxenvad Frederik | 1999 | HSK | 9949AR | 25 m | 2:26.56 | |
8 | 129 | Schmidt Sander | 1999 | HORSENS | 9949AD | 25 m | 2:30.25 | |
9 | 61 | Kirkeby August Stamp | 1999 | AGF | 9929AM | 25 m | 2:32.60 | |
10 | 155 | Essendrop Troels D. | 1999 | NYBORG | 9935AI | 25 m | 2:35.67 | |
11 | 175 | Korsgaard August | 1999 | RINGE | 9981AP | 25 m | 2:36.02 | |
12 | 179 | Lundstrøm Lasse | 1999 | RINGE | 9977AQ | 25 m | 2:36.38 | |
13 | 59 | Jensen Laurits Søborg | 1999 | AGF | 9971AR | 25 m | 2:37.26 | |
14 | 182 | Vilhelmsen Jannik S. | 1999 | RINGE | 9919AQ | 25 m | 2:39.23 |
13 år og yngre |
1 | 185 | Yde Gustav | 2000 | S 68 | 0093AA | 25 m | 2:26.58 | |
2 | 122 | Franow Simeon | 2000 | HORSENS | 0099AH | 25 m | 2:29.34 | |
3 | 67 | Udbye Rasmus | 2000 | BJERRE HER | 0007AM | 25 m | 2:30.24 | |
4 | 250 | Hansen Andreas | 2000 | TRITON V | 0089AH | 25 m | 2:30.47 | |
5 | 140 | Jørgensen Andreas | 2000 | KOLDING | 0057AI | 25 m | 2:31.50 | |
6 | 198 | Hjort David | 2000 | SKOVBAKKEN | 0009AI | 25 m | 2:33.65 | |
7 | 192 | Kjeldsen Markus | 2000 | SILKEBORG | 0059AB | 25 m | 2:35.08 | |
8 | 161 | Frederiksen Thomas | 2000 | ODDER | 0089AG | 25 m | 2:36.01 | |
9 | 219 | Lisser Jacob de | 2001 | OSK | 0119AB | 25 m | 2:37.88 | |
10 | 65 | Andersen Nicolaj Løth | 2001 | BJERRE HER | 0173AC | 25 m | 2:37.93 | |
11 | 210 | Pedersen Thorstein Godske | 2000 | OSK | 0043AN | 25 m | 2:37.94 | |
12 | 57 | Jegesi Artúr | 2002 | AGF | 0277AK | 25 m | 2:38.36 | |
13 | 180 | Desmareth Kristoffer | 2000 | RINGE | 0049AC | 25 m | 2:39.59 | |
14 | 92 | Petersen Kasper | 2000 | HSK | 0049AB | 25 m | 2:41.26 | |
15 | 211 | Andersen Jens W. S. | 2000 | OSLF | 0013AD | 25 m | 2:41.59 | |
16 | 116 | Nørfjand Rasmus | 2000 | HOLSTEBRO | 0043AP | 25 m | 2:41.64 | |
17 | 197 | Birn Magnus Boldrup | 2000 | SKOVBAKKEN | 0061AJ | 25 m | 2:42.28 | |
18 | 220 | Henriksen Simon Juul | 2001 | OSK | 0161AG | 25 m | 2:43.52 | |
19 | 114 | Christiansen Casper | 2000 | HOLSTEBRO | 0083AQ | 25 m | 2:43.79 | |
20 | 257 | Rasmussen Anders | 2001 | TRITON V | 0169AF | 25 m | 2:43.98 | |
21 | 130 | Späth Karl-Emil | 2000 | HORSENS | 0017AF | 25 m | 2:46.22 | |
22 | 224 | Jakobsen Mikkel Thagaard | 2000 | STRUER | 0007AN | 25 m | 2:47.56 | |
23 | 73 | Christensen Oliver | 2000 | ESBJERG | 0025AF | 25 m | 2:49.40 | |
24 | 144 | Mikkelsen Matthias | 2000 | KOLDING | 0029AM | 25 m | 2:50.70 | |
25 | 134 | Hansen Jonas Terpager | 2000 | IKAST | 0039AI | 25 m | 2:50.74 | |
26 | 81 | Mose Jakob | 2000 | ESBJERG | 0029AF | 25 m | 2:52.34 | |
27 | 76 | Frøsig Oliver | 2000 | ESBJERG | 0021AG | 25 m | 2:53.18 | |
28 | 50 | Rasmussen Søren P. | 2001 | AALBORG | 0121AF | 25 m | 2:53.53 | |
29 | 72 | Abel Martin H. | 2001 | ESBJERG | 0197AF | 25 m | 2:53.81 | |
30 | 71 | Vestergaard Steffen Jes | 2000 | BSK08 | 0033AF | 25 m | 2:54.08 | |
31 | 193 | Riisgaard Jens | 2000 | SILKEBORG | 0029AB | 25 m | 2:56.99 | |
32 | 112 | Nørgaard Marius | 2001 | HOBRO | 0115AC | 25 m | 3:22.70 |
Oprettet af WinGrodan 1.21.01 | Udskriftsdato | 20 maj 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion | Udskriftstidspunkt | 14:54 |