Program for Sum-Sim 2013
Below are all entry- and startlists shown by session.
Competition session
Gren 8, 200m Medley Flickor |
14 år och yngre: Ida Mattsson (1985) 2:22.34 1998 FM: Sophie Hansson 2:28.00 Helsingborg |
15 år: Louise Hansson (1996) 2:19.96 2011 FM: Marlene Pavlu Lewin 2:25.73 Skuru IK |
16 - 17 år: Lovisa Eriksson (1993) 2:19.31 2009 FM: Céline Bertrand 2:21.80 Skövde SS |
# | ID | Namn | Född | Förening | Licens | Bassäng | Anmtid | Status |
14 år och yngre |
1 | 105 | Almvret Josefine | 1999 | JÄRFÄLLA S | AA0699 | 50 m | 2:32.82 | |
2 | 296 | Wallberg Sara | 1999 | NKK | AJ2899 | 50 m | 2:33.76 | |
3 | 327 | Sandberg Ellen | 1999 | S 71 | AE9499 | 50 m | 2:34.81 | |
4 | 67 | Palmkvist Johanna | 1999 | HS | AN2899 | 50 m | 2:35.11 | |
5 | 71 | Söderberg Johanna | 1999 | HS | AE6899 | 50 m | 2:35.49 | |
6 | 257 | Magnusson Amanda | 1999 | MASS | AF9699 | 50 m | 2:35.72 | |
7 | 322 | Berggren-Nylund Rebecca | 1999 | S 71 | AI1899 | 50 m | 2:36.43 | |
8 | 582 | Segerbrand Tiffani | 1999 | SS04 | AI0699 | 50 m | 2:36.63 | |
9 | 10 | Sundberg Alice | 1999 | DANDERYD | AS1299 | 50 m | 2:38.09 | |
10 | 530 | Brunzell Hannah | 2001 | VÄSTERÅS | AP6801 | 50 m | 2:39.03 | |
11 | 205 | Brinkhagen Julia | 1999 | SK LÖDDE | AM3299 | 50 m | 2:39.23 | |
12 | 60 | Holmkvist Moa | 1999 | HS | AE5899 | 50 m | 2:39.95 | |
13 | 609 | Pettersson Ida | 1999 | POLISEN | AP2699 | 50 m | 2:39.95 | |
14 | 533 | Persson Andréa | 1999 | VÄSTERÅS | AB5899 | 50 m | 2:40.22 | |
15 | 687 | Lannhard Frida | 2000 | LUDVIKA SS | AB6800 | 50 m | 2:40.22 | |
16 | 282 | Wallenborg Caroline | 2000 | SK NEPTUN | AL3800 | 50 m | 2:40.93 | |
17 | 325 | Jönsson Victoria | 1999 | S 71 | AS7499 | 50 m | 2:41.37 | |
18 | 134 | Lindeby Ellen | 1999 | KALMAR SS | AB9699 | 50 m | 2:41.46 | |
19 | 670 | Mattsson Michaela | 1999 | SK NEPTUN | AL4899 | 50 m | 2:41.97 | |
20 | 588 | Hyllbrant Amanda | 1999 | SK STRÄNGN | AY6899 | 50 m | 2:42.83 | |
21 | 646 | Ossmyr Josefin | 1999 | TYRESÖ SS | AS0299 | 50 m | 2:43.04 | |
22 | 699 | Persson Emma | 1999 | SK LÖDDE | AM7299 | 50 m | 2:43.22 | |
23 | 89 | Liljeqvist Ida | 1999 | HÖGANÄS SS | AR4499 | 25 m | 2:28.39 | |
24 | 590 | Lendt Sandra | 2000 | TRELLEB K | AH0400 | 25 m | 2:30.03 | |
25 | 284 | Wrejde Isabelle | 1999 | SK NEPTUN | AV5299 | 25 m | 2:31.37 |
15 år |
1 | 58 | Hansson Sophie | 1998 | HS | AM1298 | 50 m | 2:26.25 | |
2 | 457 | Forés Alba | 1998 | SK TRITON | AI5298 | 50 m | 2:28.16 | |
3 | 74 | Weiler Matilda | 1998 | HS | AF0898 | 50 m | 2:29.41 | |
4 | 37 | Svärd Elin | 1998 | FALUN | AL9498 | 50 m | 2:30.05 | |
5 | 519 | Wahlund Emma | 1998 | VÄSBY SS | AB5298 | 50 m | 2:31.54 | |
6 | 527 | Berggren Lina | 1998 | VÄSTERÅS | AB7698 | 50 m | 2:31.64 | |
7 | 129 | Arvidsson Miranda | 1998 | KALMAR SS | AJ5298 | 50 m | 2:33.14 | |
8 | 550 | Jönsson Dinah | 1998 | YSTADS SS | AN6498 | 50 m | 2:34.88 | |
9 | 109 | Hanson Isabelle | 1998 | JÄRFÄLLA S | AB4298 | 50 m | 2:34.95 | |
10 | 6 | Berglund Frida | 1998 | DANDERYD | AW7298 | 50 m | 2:35.86 | |
11 | 478 | Ewerbring Julia | 1998 | TÄBY SIM | AI8298 | 50 m | 2:35.97 | |
12 | 111 | Rotstam Emma | 1998 | JÄRFÄLLA S | AF7498 | 50 m | 2:36.29 | |
13 | 29 | Gustafsson Rebecka | 1998 | SK ENA | AH4698 | 50 m | 2:36.73 | |
14 | 106 | Atran Malin | 1998 | JÄRFÄLLA S | AN7698 | 50 m | 2:36.86 | |
15 | 319 | Berglund Olivia | 1998 | SK RAN | AR9898 | 50 m | 2:37.09 | |
16 | 586 | Eriksson Lisa | 1998 | SK STRÄNGN | AN3898 | 50 m | 2:37.29 | |
17 | 35 | Lundqvist Sandra | 1998 | FALUN | AH4898 | 50 m | 2:37.31 | |
18 | 280 | Nilsson Alexandra | 1998 | SK NEPTUN | AJ5498 | 50 m | 2:41.41 | |
19 | 132 | Hong Isabella | 1998 | KALMAR SS | AK4698 | 25 m | 2:29.14 |
16 - 17 år |
1 | 509 | Hippi Jaqueline | 1996 | VÄSBY SS | AJ8496 | 50 m | 2:20.72 | |
2 | 354 | Pavlu Lewin Marlene | 1997 | SKURU IK | AH9497 | 50 m | 2:25.73 | |
3 | 124 | Pettersson Johanna | 1996 | JÖNKÖPING | AL2696 | 50 m | 2:26.88 | |
4 | 292 | Podéus Elin | 1997 | NKK | AE8297 | 50 m | 2:27.03 | |
5 | 240 | Ivarsson Alice | 1996 | MOTALA SS | AA4296 | 50 m | 2:27.13 | |
6 | 562 | Rosvall Lina | 1997 | ÄNGELHOLM | AC2897 | 50 m | 2:27.30 | |
7 | 372 | Billquist Jessica | 1996 | SPÅRVÄGEN | AV1496 | 50 m | 2:28.28 | |
8 | 520 | Wiiand Agnes | 1997 | VÄSBY SS | AM1497 | 50 m | 2:28.51 | |
9 | 156 | Avenius Isabelle | 1996 | KUNGÄLV | AX3496 | 50 m | 2:29.07 | |
10 | 507 | Bäck Emelie | 1996 | VÄSBY SS | AE4696 | 50 m | 2:29.47 | |
11 | 480 | Johansson Emelie | 1996 | TÄBY SIM | AN2496 | 50 m | 2:29.53 | |
12 | 11 | Varga Emma | 1997 | DANDERYD | AE1897 | 50 m | 2:29.84 | |
13 | 429 | Ramdén Alida | 1997 | SÖDERTÄLJE | AP0297 | 50 m | 2:29.85 | |
14 | 545 | Stillman Ebba | 1996 | VÄXJÖ SS | AH9496 | 50 m | 2:30.15 | |
15 | 501 | Håkansson Rebecca | 1996 | VELLINGE-N | AV3296 | 50 m | 2:30.30 | |
16 | 66 | Nilsson Rebecca | 1996 | HS | AH5696 | 50 m | 2:30.39 | |
17 | 165 | Linné Sara | 1997 | LANDSKRONA | AT5297 | 50 m | 2:30.90 | |
18 | 415 | Johansson Malin | 1997 | SK SYDSIM | AL0497 | 50 m | 2:31.29 | |
19 | 446 | Unnermark Vilma | 1997 | SÖDERTÖRN | AI9697 | 50 m | 2:31.52 | |
20 | 251 | Holm Ulrika | 1996 | MASS | AC1896 | 50 m | 2:31.55 | |
21 | 64 | Möller Josefine | 1996 | HS | AN5296 | 50 m | 2:31.75 | |
22 | 88 | Juliusson Klara | 1997 | HÖGANÄS SS | AH3897 | 25 m | 2:24.36 | |
23 | 123 | Nordberg Stina Victoria | 1996 | JÖNKÖPING | BV4296 | 25 m | 2:25.66 | |
24 | 535 | Wiman Clara | 1996 | VÄSTERÅS | AE8896 | 25 m | 2:26.04 | |
25 | 373 | Edin Ida | 1996 | SPÅRVÄGEN | AS8896 | 25 m | 2:26.26 |
Skapad av WinGrodan 1.22.00 | Utskriftsdatum | 23 juni 2013 |
Licensierad till: Svenska Simförbundet | Utskriftstid | 21:43 |