Program för Sollentuna simfestival 2013
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 16
|
Tävling |
Sollentuna Simfestival 2013 |
|
Utskriftsdatum |
23 mars 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Sollentuna |
|
Utskriftstid |
14:58 |
|
|
Arrangör |
Turebergs Simklubb |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
23 mars 2013 |
|
|
|
|
Gren 16, 100m Bröstsim Herrar ABCD |
Finaler (6) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
105 |
3 |
Erik Johnsson |
1997 |
AH5197 |
ÖSMO SS |
|
25m |
|
316 |
4 |
Michael Stille |
2002 |
AD7902 |
TUREBERG |
|
25m |
1:51.19 |
108 |
5 |
Filip Rickhamn |
1999 |
AB5999 |
ÖSMO SS |
|
25m |
1:56.50 |
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
312 |
1 |
Isak Nordin |
2001 |
AK3501 |
TUREBERG |
|
25m |
1:49.32 |
53 |
2 |
Victor Halldén |
2000 |
AP7300 |
DANDERYD |
|
25m |
1:41.53 |
345 |
3 |
Oscar Wahlström |
1999 |
AI0399 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:37.07 |
179 |
4 |
Joakim Uhlin |
1994 |
AN6394 |
SKURU IK |
|
25m |
1:36.10 |
93 |
5 |
Kevin Fahlström |
2000 |
AL2100 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:36.41 |
248 |
6 |
Marcus Boman |
2000 |
AE4700 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:38.53 |
77 |
7 |
Oscar Törnquist |
2000 |
AM9300 |
GUSTAVSBER |
|
25m |
1:43.60 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
10 |
1 |
Sven Jansson |
1999 |
AC6199 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:35.43 |
83 |
2 |
Stefanos Vouitovits Botis |
1997 |
AY3997 |
HELLAS SK |
|
25m |
1:31.96 |
18 |
3 |
Tim Schüler |
1996 |
AQ1996 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:29.10 |
299 |
4 |
Fredrik Annergren |
2001 |
AC8301 |
TUREBERG |
|
25m |
1:27.24 |
59 |
5 |
Stefan Varga |
2000 |
AH3500 |
DANDERYD |
|
25m |
1:28.15 |
335 |
6 |
Jesper Nyman |
1998 |
AP2598 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:31.12 |
342 |
7 |
Niklas Steinholtz |
2000 |
AK4100 |
TYRESÖ SS |
|
25m |
1:32.19 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
50 |
1 |
Adam Ekblom |
1998 |
AT3398 |
DANDERYD |
|
25m |
1:26.57 |
30 |
2 |
Felix Carlstedt |
1998 |
AU5997 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:25.71 |
54 |
3 |
Joel Hambraeus |
1998 |
AL8198 |
DANDERYD |
|
25m |
1:23.56 |
360 |
4 |
Thomas Näslund |
1997 |
AQ3797 |
SKK |
|
25m |
1:18.88 |
243 |
5 |
Isak Alin |
1999 |
AP0799 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:19.63 |
41 |
6 |
Kasper Sund |
1994 |
AP9794 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:24.57 |
356 |
7 |
Mikael Karlsson |
1998 |
AQ0198 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:26.41 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
124 |
1 |
Olof Askling |
1999 |
AM7799 |
SKK |
|
25m |
1:18.03 |
210 |
2 |
David Stalberg |
1996 |
AJ8596 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:16.09 |
39 |
3 |
Tobias Rindå |
1995 |
AB8195 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:13.64 |
157 |
4 |
Patrik Jansson |
1995 |
AV3395 |
SKURU IK |
|
25m |
1:10.85 |
51 |
5 |
Karl Gustav Gérnyi |
1999 |
AG9599 |
DANDERYD |
|
25m |
1:13.13 |
22 |
6 |
Victor Wågström |
1994 |
AY0394 |
ÅKERSBERGA |
|
25m |
1:14.02 |
190 |
7 |
Alexej Filinau |
1998 |
AL3998 |
SÖDERTÖRN |
|
25m |
1:17.58 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
32 |
1 |
Patrik Gummeson |
1988 |
AF2388 |
BOTK-RÖNN |
|
25m |
1:10.53 |
146 |
2 |
Marcus Bådholm |
1991 |
AQ8391 |
SKURU IK |
|
25m |
1:09.62 |
111 |
3 |
Fabian Bergman |
1994 |
AQ2194 |
SALTSJÖB |
|
25m |
1:07.90 |
280 |
4 |
Daniel Räisänen |
1999 |
AE0199 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:07.52 |
91 |
5 |
Adam Alstermark |
1996 |
AS9196 |
NORRTÄLJE |
|
25m |
1:07.59 |
277 |
6 |
Oskar Nilsson |
1995 |
AD6595 |
TÄBY SIM |
|
25m |
1:08.70 |
156 |
7 |
Hannes Hjärne |
1997 |
AF7797 |
SKURU IK |
|
25m |
1:10.27 |
Skapad av WinGrodan 1.21.01 |
Utskriftsdatum |
23 mars 2013 |
Licensierad till: IC Control SE |
Utskriftstid |
14:58 |
|