Startliste for DGI Landsmesterskab 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
lørdag
Seedede heat Løb 10
|
Stævne navn |
DGI Landsmesterskab 2013 |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Ikast |
|
Udskriftstidspunkt |
23:56 |
|
|
Arrangør |
DGI STÆVNEUDVALGET |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
Løb 10, 100m Brystsvømning Herrer |
Finaler (15) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
749 |
3 |
Frederik Scheffmann |
1994 |
9499AP |
DGI ROSKIL |
|
25m |
|
626 |
4 |
Brian Irmschler |
1971 |
|
DGI MIDTJY |
|
25m |
|
750 |
5 |
Andreas Weidemann Snogeda |
1998 |
|
DGI ROSKIL |
|
25m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
746 |
1 |
Martin Spur Pless |
1997 |
9725AQ |
DGI ROSKIL |
|
25m |
|
851 |
2 |
Afbud |
2001 |
|
DGI FYN |
|
25m |
2:24.51 |
871 |
3 |
Kristian Hejlesen |
2002 |
|
DGI NORDJY |
|
25m |
2:11.37 |
895 |
4 |
Christian Dunker |
2002 |
0289AL |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:09.31 |
478 |
5 |
Rasmus Lund |
1999 |
9927AA |
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:10.57 |
1110 |
6 |
Emil Frydenholm |
2002 |
|
DGI SYDVE |
|
25m |
2:13.97 |
622 |
7 |
Kristian Harder |
1996 |
|
DGI MIDTJY |
|
25m |
|
628 |
8 |
Mikkel Jørgensen |
1996 |
|
DGI MIDTJY |
|
25m |
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
717 |
1 |
Jacob Petersen |
2000 |
0127AL |
DGI S.JYL |
|
25m |
2:05.60 |
420 |
2 |
Markus Bjørnestad |
2002 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:02.38 |
797 |
3 |
Rasmus Astrup |
2000 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:59.59 |
1092 |
4 |
Lasse Boel |
1997 |
9725AS |
DGI SYDVE |
|
25m |
1:56.29 |
801 |
5 |
Marcus Busk |
1996 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:59.13 |
1017 |
6 |
Andreas Hansen |
2001 |
0195AF |
DGI SYDØST |
|
25m |
2:01.22 |
732 |
7 |
Simon Thiesen |
1999 |
|
DGI S.JYL |
|
25m |
2:04.43 |
499 |
8 |
Gustav Lyngsø Rea |
2000 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:08.58 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1158 |
1 |
Emil G. Mogensen |
1998 |
9857AT |
DGI SYDVE |
|
25m |
1:55.85 |
1161 |
2 |
Niklas Nielsen |
2000 |
|
DGI SYDVE |
|
25m |
1:55.55 |
711 |
3 |
Benjamin Peruchon |
2001 |
0195AL |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:53.99 |
474 |
4 |
Casper Krohn |
2001 |
0119AM |
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:53.29 |
1124 |
5 |
Kasper Guldbrandtsen |
1999 |
|
DGI SYDVE |
|
25m |
1:53.69 |
1189 |
6 |
Mathias Flugt Sørensen |
1999 |
|
DGI SYDVE |
|
25m |
1:54.03 |
863 |
7 |
Kristoffer Thomsen |
2000 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:55.78 |
1095 |
8 |
Markus Bôtschi |
2000 |
|
DGI SYDVE |
|
25m |
1:56.25 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
522 |
1 |
William Heller Øllegaard |
1999 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:51.04 |
1027 |
2 |
Nicklas Christian Jensen |
1997 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
1:49.50 |
798 |
3 |
Anders Bille |
1999 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:48.11 |
671 |
4 |
Torben Eisland-Schmidt |
1958 |
|
DGI S.JYL |
|
25m |
1:47.62 |
838 |
5 |
Emil Munk |
1999 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:48.06 |
1008 |
6 |
Alexander Fenger |
1999 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
1:49.41 |
679 |
7 |
Frederik L. Hansen |
1999 |
9995AR |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:51.01 |
1146 |
8 |
Victor Jastrup Lanng |
2000 |
|
DGI SYDVE |
|
25m |
1:53.16 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
456 |
1 |
Anders Holm |
1999 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:46.07 |
1175 |
2 |
Morten Bruun Petersen |
1997 |
|
DGI SYDVE |
|
25m |
1:45.37 |
820 |
3 |
Mikkel Høj-Larsen |
1998 |
9891AU |
DGI FYN |
|
25m |
1:44.47 |
1023 |
4 |
Johannes Møller Jacobsen |
1999 |
9941AM |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:43.68 |
466 |
5 |
Simon Dollerup Jensen |
2000 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:44.35 |
977 |
6 |
Philip B. Nielsen |
1998 |
9843AT |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:44.96 |
869 |
7 |
Christian Bøgsted |
2000 |
|
DGI NORDJY |
|
25m |
1:45.60 |
423 |
8 |
Christian Bohlbro |
1997 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:47.46 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
686 |
1 |
Jeppe Vestergaard Jensen |
2001 |
0121AH |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:42.14 |
1108 |
2 |
Anders Engel |
2000 |
|
DGI SYDVE |
|
25m |
1:40.90 |
761 |
3 |
Christopher Grønskov |
1999 |
9953AT |
DGI STORKB |
|
25m |
1:39.70 |
902 |
4 |
Jens Søndergaard |
1999 |
9929AO |
DGI NORDJY |
|
50m |
1:39.10 |
914 |
5 |
Stefan S. Sørensen |
1993 |
9329AK |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:39.40 |
840 |
6 |
Peter Måhr |
1997 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:39.82 |
987 |
7 |
Mathias Maarbjerg Toft |
1998 |
9875AR |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:41.08 |
1162 |
8 |
Nikolaj Dahlmann Nielsen |
1998 |
9803AS |
DGI SYDVE |
|
25m |
1:43.53 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
639 |
1 |
Alexander Sejersen |
2000 |
|
DGI MIDTJY |
|
25m |
1:38.41 |
1128 |
2 |
Kim Berg Hansen |
1961 |
|
DGI SYDVE |
|
25m |
1:36.80 |
1114 |
3 |
Hans Peter Gammeltoft |
1996 |
9631AS |
DGI SYDVE |
|
25m |
1:36.28 |
908 |
4 |
Thomas Gosvig |
1999 |
9967AH |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:36.18 |
680 |
5 |
Mads Balslev Hansen |
1997 |
9723AR |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:36.19 |
1029 |
6 |
Rasmus D. Jensen |
1998 |
9897AN |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:36.30 |
982 |
7 |
Andreas Rask Sørensen |
1999 |
9939AR |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:37.22 |
708 |
8 |
Mathias Bagger Nielsen |
2000 |
0021AO |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:38.55 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
704 |
1 |
Svend Matzen |
1999 |
9973AS |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:35.22 |
796 |
2 |
Peter Albeck |
1985 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:35.18 |
519 |
3 |
Mikkel Toftdal |
1995 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:34.90 |
598 |
4 |
Benjamin Wagenwoort |
1999 |
|
DGI STORST |
|
25m |
1:34.11 |
505 |
5 |
Christian Skouboe |
1993 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:34.21 |
490 |
6 |
Jonas Oute Pedersen |
1996 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:34.90 |
697 |
7 |
Victor R. Kristensen |
1999 |
9917AE |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:35.22 |
616 |
8 |
Rasmus Sander Berggreen |
2001 |
0117AJ |
DGI MIDTJY |
|
25m |
1:35.60 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
767 |
1 |
Marcus Højengaard |
1999 |
9919AN |
DGI STORKB |
|
25m |
1:33.99 |
806 |
2 |
Theis Erdland |
1997 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:33.30 |
540 |
3 |
Andreas L. Damgård |
2000 |
0099AG |
DGI STORST |
|
25m |
1:32.74 |
1107 |
4 |
Søren Didriksen |
1998 |
9805AR |
DGI SYDVE |
|
25m |
1:31.75 |
459 |
5 |
Frederik Jakobsen |
1997 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:32.58 |
953 |
6 |
Andreas Prior |
1999 |
9935AM |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:32.78 |
553 |
7 |
Jannick Hansen |
1998 |
9811AQ |
DGI STORST |
|
25m |
1:33.33 |
588 |
8 |
Laurits Møller Petersen |
1999 |
9905AQ |
DGI STORST |
|
25m |
1:34.02 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1036 |
1 |
Christian Koch |
1998 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
1:31.20 |
1056 |
2 |
Nicolaj Skov Rasmussen |
1998 |
9865AT |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:29.83 |
990 |
3 |
Esben Vad Arentoft |
1999 |
9957AR |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:28.81 |
517 |
4 |
Jesper Thyssen |
1995 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:28.51 |
493 |
5 |
Christian Persson |
1997 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:28.71 |
918 |
6 |
Frederik Peter Bager |
1999 |
9971AQ |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:29.74 |
773 |
7 |
Rasmus Kiel Jensen |
1999 |
9983AS |
DGI STORKB |
|
25m |
1:30.39 |
1057 |
8 |
Alexander Roe |
1997 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
1:31.73 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1000 |
1 |
Morten Chr. Dam |
1998 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
1:27.21 |
1051 |
2 |
Jess Olesen |
1995 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
1:25.61 |
654 |
3 |
Afbud |
1962 |
|
DGI S.JYL |
|
25m |
1:23.90 |
974 |
4 |
Dan Møller Nielsen |
1988 |
8837AB |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:21.96 |
839 |
5 |
Frederik Måhr |
1994 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:22.19 |
1177 |
6 |
Robin Poulsen |
1996 |
9637AP |
DGI SYDVE |
|
25m |
1:24.50 |
1163 |
7 |
Rasmus Thygesen Nielsen |
1998 |
9831AM |
DGI SYDVE |
|
25m |
1:25.82 |
681 |
8 |
Rolf Hansen |
1995 |
9523AR |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:28.26 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
462 |
1 |
Kristoffer Jensen |
1994 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:21.66 |
683 |
2 |
Andreas Harmuth |
1997 |
9785AM |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:21.14 |
1004 |
3 |
Tim Damsgaard |
1994 |
9495AR |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:20.51 |
600 |
4 |
Simon Vedsmand |
1995 |
9589AI |
DGI STORST |
|
25m |
1:19.62 |
824 |
5 |
Nicolai Broner Jensen |
1994 |
9475AM |
DGI FYN |
|
25m |
1:20.34 |
556 |
6 |
Nicklas A. Hansen |
1996 |
9647AQ |
DGI STORST |
|
25m |
1:20.97 |
975 |
7 |
Finn Møller Nielsen |
1994 |
9417AL |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:21.61 |
471 |
8 |
Asbjørn Kløvedal |
1997 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:21.93 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
531 |
1 |
Marco Brander |
1996 |
9655AL |
DGI STORST |
|
25m |
1:19.28 |
419 |
2 |
Tobias Bjerg |
1994 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
1:18.82 |
848 |
3 |
Michael Olsen |
1992 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:18.04 |
720 |
4 |
Rune Friis Petersen |
1996 |
9675AG |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:17.34 |
976 |
5 |
Kim Møller Nielsen |
1992 |
9217AA |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:17.89 |
834 |
6 |
Hasse Andersen Mathiesen |
1996 |
|
DGI FYN |
|
25m |
1:18.44 |
688 |
7 |
Anders Jepsen |
1998 |
9803AP |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:18.88 |
823 |
8 |
Mark Broner Jensen |
1992 |
9291AK |
DGI FYN |
|
25m |
1:19.57 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
722 |
1 |
Emil Rimer |
1998 |
9879AO |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:17.14 |
1043 |
2 |
Hannibal Krogh Lund |
1993 |
9343AO |
DGI SYDØST |
|
25m |
1:17.07 |
932 |
3 |
Daniel Haahr Pallesen |
1998 |
9845AN |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:13.96 |
769 |
4 |
Joakim Jakobsen |
1994 |
9409AA |
DGI STORKB |
|
25m |
1:10.03 |
970 |
5 |
Benjamin Beirholm Larsen |
1995 |
9533AQ |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:11.91 |
687 |
6 |
Emil Jensen |
1994 |
9469AJ |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:14.53 |
966 |
7 |
Alexander Jensen |
1995 |
9563AQ |
DGI NORDJY |
|
25m |
1:17.13 |
677 |
8 |
Mathias Green |
1992 |
9241AF |
DGI S.JYL |
|
25m |
1:17.29 |
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
08 marts 2013 |
Licens til DGI Sønderjylland |
Udskriftstidspunkt |
23:56 |
|