Startliste for DGI Landsmesterskab 2013
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 11
|
Stævne navn |
DGI Landsmesterskab 2013 |
|
Udskriftsdato |
08 marts 2013 |
|
|
Stævne by |
Ikast |
|
Udskriftstidspunkt |
23:56 |
|
|
Arrangør |
DGI STÆVNEUDVALGET |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
09 marts 2013 |
|
|
|
|
Løb 11, 200m Rygsvømning Damer |
Finaler (7) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
896 |
1 |
Josephine Dunker |
1999 |
9988AZ |
DGI NORDJY |
|
25m |
|
1100 |
2 |
Marie Kjær Christensen |
2000 |
0026AZ |
DGI SYDVE |
|
25m |
4:16.36 |
1138 |
3 |
Laura Jørgensen |
1999 |
9906AV |
DGI SYDVE |
|
25m |
3:53.72 |
927 |
4 |
Josephine Strøm Hansen |
2000 |
0096AR |
DGI NORDJY |
|
25m |
3:48.22 |
1097 |
5 |
Mette Brix |
2000 |
0048AK |
DGI SYDVE |
|
25m |
3:52.05 |
1123 |
6 |
Emily Guldbrandtsen |
1999 |
9976BB |
DGI SYDVE |
|
25m |
3:57.20 |
422 |
7 |
Malou Blach |
1999 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
4:23.89 |
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
514 |
1 |
Alba Olivia Theilmann |
2001 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:45.00 |
1055 |
2 |
Line Lohmann Rasmussen |
1999 |
9946BC |
DGI SYDØST |
|
25m |
3:37.54 |
468 |
3 |
Mathilde L. Johansen |
1998 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:37.00 |
929 |
4 |
Emilia Nielsen |
2000 |
0074AP |
DGI NORDJY |
|
25m |
3:33.40 |
1006 |
5 |
Afbud |
2000 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
3:33.65 |
668 |
6 |
Caroline S. Christiansen |
1999 |
9952AR |
DGI S.JYL |
|
25m |
3:37.45 |
771 |
7 |
Amanda Grønbæk Jensen |
2001 |
0102AX |
DGI STORKB |
|
25m |
3:39.36 |
759 |
8 |
Marie Kirstine K. Eriksen |
1998 |
9822AY |
DGI STORKB |
|
25m |
3:47.95 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
768 |
1 |
Dina Ingemann |
1997 |
9756BB |
DGI STORKB |
|
25m |
3:30.12 |
469 |
2 |
Pernille B Jørgensen |
1995 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:26.49 |
690 |
3 |
Maria S. Johannsen |
2000 |
0062AT |
DGI S.JYL |
|
25m |
3:22.60 |
885 |
4 |
Katrine Præstegaard |
1997 |
|
DGI NORDJY |
|
25m |
3:20.34 |
859 |
5 |
Sofie Svaneborg |
1998 |
|
DGI FYN |
|
25m |
3:21.81 |
1101 |
6 |
Rikke M. Christensen |
2000 |
0096AZ |
DGI SYDVE |
|
25m |
3:24.21 |
1113 |
7 |
Kathrine Gammelmark |
1998 |
|
DGI SYDVE |
|
25m |
3:27.43 |
913 |
8 |
Anne-Kathrine Sørensen |
1999 |
9944AG |
DGI NORDJY |
|
25m |
3:30.84 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
960 |
1 |
Eva Elvensø Gregersen |
1999 |
9932AL |
DGI NORDJY |
|
25m |
3:15.80 |
630 |
2 |
Emilie Knudsen |
2002 |
0222AK |
DGI MIDTJY |
|
25m |
3:14.81 |
943 |
3 |
Maria Andreasen |
1994 |
9472AF |
DGI NORDJY |
|
25m |
3:13.41 |
511 |
4 |
Stina Særkjær |
1998 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:10.34 |
696 |
5 |
Afbud |
1998 |
|
DGI S.JYL |
|
25m |
3:13.04 |
494 |
6 |
Ditte Røjkjær Rasmussen |
1998 |
9874AY |
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:14.58 |
723 |
7 |
Freja Schjøtt |
2001 |
|
DGI S.JYL |
|
25m |
3:15.13 |
984 |
8 |
Kathrine Krøier Sørensen |
1998 |
9842AP |
DGI NORDJY |
|
25m |
3:18.20 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
1011 |
1 |
Katja Fuglsang Frandsen |
1999 |
9958AO |
DGI SYDØST |
|
25m |
3:09.94 |
991 |
2 |
Sofie Amalie J. Bisgaard |
2000 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
3:08.39 |
926 |
3 |
Julie Engsig |
2000 |
0036AU |
DGI NORDJY |
|
25m |
3:06.07 |
515 |
4 |
Amalie Skak Thomsen |
1999 |
9904AO |
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:01.31 |
829 |
5 |
Shiva Leisner |
1995 |
9508AX |
DGI FYN |
|
25m |
3:02.45 |
625 |
6 |
Nikoline Hvolgaard |
1998 |
9856AT |
DGI MIDTJY |
|
25m |
3:08.22 |
431 |
7 |
Elena Furman |
1994 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:09.89 |
454 |
8 |
Trine Smith Helles |
1998 |
9846BA |
DGI ØSTJY |
|
25m |
3:10.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
470 |
1 |
Elisabeth Katballe |
1997 |
|
DGI ØSTJY |
|
25m |
2:57.68 |
619 |
2 |
Mette Flaskager |
1999 |
9902AR |
DGI MIDTJY |
|
25m |
2:53.24 |
907 |
3 |
Jannie Burmeister |
1998 |
9832AJ |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:50.39 |
901 |
4 |
Sisse Grubak Simonsen |
1996 |
9682AM |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:48.99 |
981 |
5 |
Amalie Krøier Sørensen |
1996 |
9644AP |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:49.37 |
1002 |
6 |
Nanna Bæhrenz Damgaard |
1998 |
9814AN |
DGI SYDØST |
|
25m |
2:51.17 |
526 |
7 |
Simone Andersen |
1994 |
9478AG |
DGI STORST |
|
25m |
2:55.94 |
1021 |
8 |
Sille Ibsen |
2001 |
|
DGI SYDØST |
|
25m |
3:01.30 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
935 |
1 |
Isabella Pedersen |
1998 |
9862AU |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:46.72 |
948 |
2 |
Katrine Kristensen |
1997 |
9706AN |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:44.96 |
674 |
3 |
Litten Fleggaard |
1997 |
9742AN |
DGI S.JYL |
|
25m |
2:39.93 |
656 |
4 |
Henriette Ahrenkiel |
1991 |
9114AL |
DGI S.JYL |
|
25m |
2:30.71 |
919 |
5 |
Line Niss Bjerregaard |
1998 |
9866AG |
DGI NORDJY |
|
25m |
2:33.23 |
689 |
6 |
Sofie Jespersen |
1997 |
9784AR |
DGI S.JYL |
|
25m |
2:40.03 |
702 |
7 |
Camilla Linne |
1997 |
9744AR |
DGI S.JYL |
|
25m |
2:45.09 |
1060 |
8 |
Laura Koch Sørensen |
1997 |
9772AR |
DGI SYDØST |
|
25m |
2:47.06 |
Oprettet af WinGrodan 1.21.00 |
Udskriftsdato |
08 marts 2013 |
Licens til DGI Sønderjylland |
Udskriftstidspunkt |
23:56 |
|