Program för Jöns Svanbergsimmet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Pass 1
Heatlista Gren 5
|
Tävling |
Jöns Svanbergsimmet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
08:13 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
Gren 5, 50m Bröstsim Damer |
Finaler (10) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
243 |
1 |
Matilda Johansson |
2003 |
AA6803 |
WISBY SS |
|
25m |
1:16.94 |
137 |
2 |
Olivia Ahlm |
2001 |
AL7601 |
UMEÅ SS |
|
50m |
55.51 |
152 |
3 |
Stella Svedberg |
2000 |
BB5400 |
UMEÅ SS |
|
50m |
52.55 |
29 |
4 |
Nike Bölja-Strandlund |
2002 |
AS6802 |
FAGERSTA |
|
25m |
51.36 |
280 |
5 |
Filippa Sterling |
2002 |
AE7402 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
52.37 |
252 |
6 |
Erika Strömbeck |
2002 |
AD4602 |
WISBY SS |
|
25m |
53.80 |
336 |
7 |
Aida Zanpor |
1999 |
BI8499 |
KANAANS SS |
|
50m |
57.02 |
334 |
8 |
Klara Sjönvall |
2001 |
BF7801 |
KANAANS SS |
|
50m |
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
150 |
1 |
Tuva Sandström |
2001 |
AF1601 |
UMEÅ SS |
|
50m |
50.64 |
142 |
2 |
Thea Granström |
2000 |
AJ5200 |
UMEÅ SS |
|
50m |
50.23 |
351 |
3 |
Lovisa Lindh |
2001 |
AU7801 |
UMEÅ SS |
|
50m |
49.27 |
347 |
4 |
Alice Eriksson |
2001 |
AZ9601 |
HARNÄS SKU |
|
50m |
48.78 |
319 |
5 |
Mikaela Söderberg |
1996 |
96A964 |
IFÅ |
|
25m |
49.18 |
234 |
6 |
Livia Bjuresten |
2001 |
AZ8401 |
WISBY SS |
|
25m |
50.16 |
201 |
7 |
Agnes Miller |
1999 |
BO8499 |
UPSALA S |
|
25m |
50.60 |
296 |
8 |
Elin Karlsson |
2001 |
AW6601 |
NAUTILUS |
|
25m |
51.20 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
267 |
1 |
Ebba Bergqvist |
2000 |
AW0400 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
48.43 |
339 |
2 |
Klara Sjöberg |
2000 |
BA0600 |
KANAANS SS |
|
50m |
47.75 |
251 |
3 |
Hedda Sköld |
2002 |
AM0402 |
WISBY SS |
|
25m |
47.14 |
210 |
4 |
Lovisa Sved |
2000 |
BB0400 |
UPSALA S |
|
50m |
47.01 |
45 |
5 |
Clara Florén |
2002 |
AL6202 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
47.03 |
298 |
6 |
Awaz Nabi Pour |
2000 |
BE3800 |
NAUTILUS |
|
25m |
47.62 |
239 |
7 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
AW6200 |
WISBY SS |
|
25m |
48.06 |
238 |
8 |
Josefine Godman |
2002 |
AY5802 |
WISBY SS |
|
25m |
48.73 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
317 |
1 |
Ronja Nummelin |
1998 |
98B171 |
IFÅ |
|
25m |
46.53 |
48 |
2 |
Wilma Norin |
2000 |
AW3397 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
46.01 |
1 |
3 |
Sandra Bergerstam |
2001 |
AI1401 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
45.80 |
149 |
4 |
Saga Sandström |
2000 |
AJ8200 |
UMEÅ SS |
|
50m |
45.66 |
335 |
5 |
Jenny Rönnblad |
1999 |
BF4899 |
KANAANS SS |
|
50m |
45.77 |
50 |
6 |
Siri Örnblom |
1999 |
BJ0299 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
45.94 |
302 |
7 |
Linnéa Ärlegård |
1999 |
AL7699 |
NAUTILUS |
|
25m |
46.42 |
272 |
8 |
Sofia Båvenäs |
2002 |
AD9802 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
46.80 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
11 |
1 |
Anna Viinapuu |
2000 |
AH8400 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
45.17 |
147 |
2 |
Elvira Magnusson |
1996 |
AI9896 |
UMEÅ SS |
|
50m |
44.55 |
204 |
3 |
Mimmi Olsson |
1998 |
BN1298 |
UPSALA S |
|
25m |
44.46 |
140 |
4 |
Johannalouise Eriksson |
2000 |
AJ0400 |
UMEÅ SS |
|
50m |
43.85 |
288 |
5 |
Amanda Fors |
1998 |
AY2698 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
44.25 |
350 |
6 |
Mina Alpergin |
2001 |
AO2401 |
UPSALA S |
|
50m |
44.46 |
249 |
7 |
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
WISBY SS |
|
25m |
44.96 |
56 |
8 |
Tova Wauge |
2000 |
AN9600 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
45.54 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
32 |
1 |
Tilda Smedberg |
2001 |
BJ5401 |
FAGERSTA |
|
25m |
43.52 |
8 |
2 |
Marina Feria Söderholm |
1998 |
AG8298 |
BÅLSTA SK |
|
25m |
43.42 |
96 |
3 |
Frida Kimander |
1999 |
AE1499 |
SKURU IK |
|
25m |
43.01 |
188 |
4 |
Ella Hursti |
1998 |
AX8298 |
UPSALA S |
|
25m |
42.85 |
282 |
5 |
Emelie Ångström |
2001 |
AN8201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
42.86 |
146 |
6 |
Leila Khasjimdsjanov |
1998 |
BI9298 |
UMEÅ SS |
|
50m |
43.32 |
295 |
7 |
Amanda Hagsten |
2000 |
AE5600 |
NAUTILUS |
|
25m |
43.44 |
293 |
8 |
Wilma Wennerberg |
2001 |
AG3201 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
43.74 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
156 |
1 |
Molly Ångström |
1997 |
BL6697 |
UMEÅ SS |
|
50m |
41.94 |
276 |
2 |
Elin Lindgren |
2000 |
AP4600 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
41.73 |
183 |
3 |
Linnea Grele |
1995 |
BV0295 |
UPSALA S |
|
25m |
41.51 |
354 |
4 |
Adina Nyström |
1999 |
BD3699 |
SK STRÄNGN |
|
50m |
41.20 |
173 |
5 |
Mari Edlert |
1995 |
AX6695 |
UPSALA S |
|
25m |
41.34 |
93 |
6 |
Nathalie Johnsson |
1996 |
BS0296 |
SKURU IK |
|
25m |
41.72 |
86 |
7 |
Tilda Eklund |
2000 |
AH3200 |
SKURU IK |
|
25m |
41.77 |
333 |
8 |
Johanna Hagman |
1998 |
BE7898 |
UPSALA S |
|
50m |
42.66 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
104 |
1 |
Sarah Reichhuber |
1998 |
AY4298 |
SKURU IK |
|
25m |
41.05 |
52 |
2 |
Malin Eklund |
2001 |
AL9201 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
40.86 |
54 |
3 |
Nora Laine |
2000 |
AP8400 |
KÖPINGS SS |
|
25m |
40.71 |
106 |
4 |
Lise Öberg |
1998 |
AT4498 |
SKURU IK |
|
25m |
39.78 |
143 |
5 |
Clara Hedman |
1999 |
AR2699 |
UMEÅ SS |
|
50m |
40.10 |
215 |
6 |
Saga Söderberg |
1997 |
AE0697 |
UPSALA S |
|
25m |
40.74 |
167 |
7 |
Katarina Burman |
1993 |
AX5293 |
UPSALA S |
|
25m |
40.92 |
31 |
8 |
Amanda Lundin-Bornström |
1998 |
AB8698 |
FAGERSTA |
|
25m |
41.13 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
59 |
1 |
Tuva Balkerud |
2001 |
AF3801 |
NJURUNDA |
|
25m |
39.40 |
119 |
2 |
Hanna Ekengren |
1998 |
AO3898 |
SUNDSVALL |
|
25m |
39.12 |
190 |
3 |
Sara Jai |
1998 |
BK0898 |
UPSALA S |
|
25m |
38.12 |
132 |
4 |
Hanna Öberg |
2000 |
AC6400 |
SUNDSVALL |
|
25m |
37.41 |
168 |
5 |
Malin Burman |
1996 |
AA6696 |
UPSALA S |
|
25m |
37.84 |
289 |
6 |
Amanda Hyllbrant |
1999 |
AY6899 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
39.09 |
144 |
7 |
Kelly Hultgren |
1997 |
BF2697 |
UMEÅ SS |
|
50m |
39.40 |
40 |
8 |
Paulina Björkbacka |
1995 |
AY6295 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
39.51 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
37 |
1 |
Sarah Wallin |
2000 |
AH9800 |
GÄVLE SS |
|
25m |
36.80 |
265 |
2 |
Josefine Norlin |
1996 |
AM2696 |
VÄSBY SS |
|
25m |
36.70 |
325 |
3 |
Angelica Damberg |
1996 |
BK1696 |
LUDVIKA SS |
|
25m |
35.46 |
126 |
4 |
Ulrica Sandgren |
1994 |
AW2494 |
SUNDSVALL |
|
25m |
32.26 |
311 |
5 |
Erica Granesäter |
1984 |
84A033 |
IFÅ |
|
25m |
35.24 |
100 |
6 |
Enya Mcpheat |
1997 |
AS4697 |
SKURU IK |
|
50m |
36.14 |
266 |
7 |
Julia Norlin |
1998 |
AG0498 |
VÄSBY SS |
|
25m |
36.77 |
70 |
8 |
My Lemnert |
1996 |
AC0696 |
NJURUNDA |
|
25m |
37.15 |
Skapad av WinGrodan 1.21.01 |
Utskriftsdatum |
06 april 2013 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
08:13 |
|