Program för Jöns Svanbergsimmet
Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Heatlista Gren 26
|
Tävling |
Jöns Svanbergsimmet 2013 |
|
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
|
|
Tävlingsort |
Uppsala |
|
Utskriftstid |
08:50 |
|
|
Arrangör |
Upsala Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
50m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
06 april 2013 |
|
|
|
|
Gren 26, 400m Frisim Damer |
Finaler (7) |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
|
|
|
|
|
|
|
296 |
3 |
Elin Karlsson |
2001 |
AW6601 |
NAUTILUS |
|
50m |
|
234 |
4 |
Livia Bjuresten |
2001 |
AZ8401 |
WISBY SS |
|
25m |
7:06.14 |
39 |
5 |
Hannah Björkbacka |
2000 |
BF1400 |
HARNÄS SKU |
|
50m |
|
|
6 |
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
252 |
1 |
Erika Strömbeck |
2002 |
AD4602 |
WISBY SS |
|
25m |
6:54.24 |
238 |
2 |
Josefine Godman |
2002 |
AY5802 |
WISBY SS |
|
25m |
6:23.94 |
354 |
3 |
Adina Nyström |
1999 |
BD3699 |
SK STRÄNGN |
|
50m |
6:09.00 |
295 |
4 |
Amanda Hagsten |
2000 |
AE5600 |
NAUTILUS |
|
25m |
6:06.55 |
347 |
5 |
Alice Eriksson |
2001 |
AZ9601 |
HARNÄS SKU |
|
50m |
6:06.96 |
297 |
6 |
Jennie Lundgren |
2001 |
AG2401 |
NAUTILUS |
|
25m |
6:13.20 |
137 |
7 |
Olivia Ahlm |
2001 |
AL7601 |
UMEÅ SS |
|
25m |
6:44.50 |
251 |
8 |
Hedda Sköld |
2002 |
AM0402 |
WISBY SS |
|
25m |
6:56.55 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
249 |
1 |
Tone Sandsjö |
2003 |
AF5403 |
WISBY SS |
|
25m |
6:02.23 |
152 |
2 |
Stella Svedberg |
2000 |
BB5400 |
UMEÅ SS |
|
25m |
5:53.98 |
308 |
3 |
Nicole Eker |
1996 |
96B098 |
IFÅ |
|
25m |
5:51.69 |
42 |
4 |
Elina Carlsson |
2001 |
AS5801 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
5:41.64 |
59 |
5 |
Tuva Balkerud |
2001 |
AF3801 |
NJURUNDA |
|
25m |
5:48.37 |
302 |
6 |
Linnéa Ärlegård |
1999 |
AL7699 |
NAUTILUS |
|
25m |
5:52.97 |
28 |
7 |
Hannele Ålander |
2001 |
AC8601 |
SK ENA |
|
25m |
5:58.22 |
45 |
8 |
Clara Florén |
2002 |
AL6202 |
HARNÄS SKU |
|
25m |
6:03.95 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
239 |
1 |
Nelly Gustafsson |
2000 |
AW6200 |
WISBY SS |
|
25m |
5:39.91 |
298 |
2 |
Awaz Nabi Pour |
2000 |
BE3800 |
NAUTILUS |
|
25m |
5:35.03 |
306 |
3 |
Fanny Ek |
1999 |
99A442 |
IFÅ |
|
25m |
5:26.48 |
312 |
4 |
Ida Jansson |
1995 |
95B221 |
IFÅ |
|
25m |
5:24.34 |
105 |
5 |
Nelly Åkerblom |
2000 |
AP5400 |
SKURU IK |
|
25m |
5:24.92 |
246 |
6 |
Vendla Niklasson |
1997 |
BM1297 |
WISBY SS |
|
25m |
5:29.44 |
86 |
7 |
Tilda Eklund |
2000 |
AH3200 |
SKURU IK |
|
25m |
5:39.08 |
144 |
8 |
Kelly Hultgren |
1997 |
BF2697 |
UMEÅ SS |
|
50m |
5:40.16 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
285 |
1 |
Pamela Beyermann |
1998 |
AS4498 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
5:17.30 |
281 |
2 |
Victoria Åberg |
2001 |
AL7201 |
VÄSTERÅS |
|
25m |
5:15.18 |
168 |
3 |
Malin Burman |
1996 |
AA6696 |
UPSALA S |
|
25m |
5:13.27 |
19 |
4 |
Ida Österman |
1998 |
BA0298 |
DANDERYD |
|
25m |
5:02.55 |
79 |
5 |
Klara Eriksson |
2000 |
BE6200 |
NYKÖPING |
|
25m |
5:12.01 |
289 |
6 |
Amanda Hyllbrant |
1999 |
AY6899 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
5:14.46 |
30 |
7 |
Emelie Hellgren |
2001 |
BC5601 |
FAGERSTA |
|
25m |
5:15.79 |
248 |
8 |
Love Rogersdotter |
1995 |
AV5895 |
WISBY SS |
|
25m |
5:18.44 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
129 |
1 |
Matilda Vestberg |
1996 |
AH8496 |
SUNDSVALL |
|
25m |
4:58.71 |
120 |
2 |
Frida Hedlund |
1999 |
AG5699 |
SUNDSVALL |
|
25m |
4:52.28 |
15 |
3 |
Linda Brännlund |
1998 |
AW6298 |
DANDERYD |
|
25m |
4:50.62 |
320 |
4 |
Julia Thurin |
1996 |
96A121 |
IFÅ |
|
25m |
4:48.91 |
113 |
5 |
Lina Bergqvist |
1998 |
AG3498 |
SUNDSVALL |
|
25m |
4:50.37 |
130 |
6 |
Eveline Westberg |
1997 |
AH8297 |
SUNDSVALL |
|
25m |
4:51.45 |
85 |
7 |
Alba Croneborg |
2000 |
AE6200 |
SKURU IK |
|
25m |
4:56.83 |
122 |
8 |
Amelia Lundblom |
1999 |
AF3499 |
SUNDSVALL |
|
25m |
5:01.49 |
ID |
Bana |
Namn |
Född |
Licens |
Förening |
|
Bassäng |
Tid |
|
18 |
1 |
Emma Varga |
1997 |
AE1897 |
DANDERYD |
|
25m |
4:47.03 |
27 |
2 |
Viktoria Vuori |
1995 |
AK7895 |
SK ENA |
|
25m |
4:46.14 |
14 |
3 |
Frida Berglund |
1998 |
AW7298 |
DANDERYD |
|
25m |
4:39.21 |
17 |
4 |
Louise Halldén |
1998 |
AW2498 |
DANDERYD |
|
25m |
4:26.71 |
346 |
5 |
Alice Sundberg |
1999 |
AS1299 |
DANDERYD |
|
50m |
4:38.11 |
311 |
6 |
Erica Granesäter |
1984 |
84A033 |
IFÅ |
|
25m |
4:45.24 |
287 |
7 |
Lisa Eriksson |
1998 |
AN3898 |
SK STRÄNGN |
|
25m |
4:46.31 |
40 |
8 |
Paulina Björkbacka |
1995 |
AY6295 |
HARNÄS SKU |
|
50m |
4:48.46 |
Skapad av WinGrodan 1.21.01 |
Utskriftsdatum |
07 april 2013 |
Licensierad till: Upsala Simsällskap |
Utskriftstid |
08:50 |
|