2020-08-15   09:43:51
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Limfjords Cup 2013

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 20
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Limfjords Cup 2013    Udskriftsdato  24 januar 2013   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  22:02   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2013         
 
 
 
Løb 20, 50m Rygsvømning  Finaler (17) 
Heat 1 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
295  Halfdan Muhlig Nielsen  2002  0211AK  SKOVBAKKEN    25m   
214  Jacob Schultz  1999  9963AS  HOLSTEBRO    25m   
12  Malthe Dalsgaard  1998    VINDERUP    25m   
               
               

 
Heat 2 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
258  Jakob Magnusson  1998  9847AP  RINGSTED    25m   
146  Mikkel Gummer  2002  0269AF  GTI    25m   
364  Casper Brinch  2002  0209AI  TEMPO    25m   
377  Eskild Wollesen  2002  0237AG  TEMPO    25m   
442  Jesper Langbo Christensen  1997    VIDEBÆK    25m   
33  Mikkel S. Marquardt  1998  9811MM  DURUP    25m   

 
Heat 3 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
43  Sebastian H. Veile  2003    DURUP    25m  59.70 
47  Erik Nørgård Boysen  2001    ESBJERG    25m  58.62 
93  Christian Heide Nielsen  2002  0223AJ  ESBJERG    25m  52.52 
97  Alexander Olesen  2002  0231AI  ESBJERG    25m  56.89 
70  Parsa Hosini  2001  0189AC  ESBJERG    25m  59.24 
112  Luis Veldsquez  2001  0127AC  ESBJERG    25m  59.92 

 
Heat 4 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
509  Emil B. Nielsen  1999    KORAL    25m  52.19 
81  Jonas Krammer Knudsen  2003  0345AF  ESBJERG    25m  51.87 
516  Magnus Lundgaard  2000  0083AP  ESBJERG    25m  50.00 
58  Anders Eenberg  2001  0177AJ  ESBJERG    25m  51.13 
500  Niels Christian Hansen  2001    KORAL    25m  51.87 
105  Alexander Poulsen  2002  0261AI  ESBJERG    25m  52.26 

 
Heat 5 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
39  Jakob Strøm Kobberø  2001    DURUP    25m  49.68 
446  Lukas Risbjerg Andersen  2002  0277AC  VILDBJERG    25m  48.24 
77  Jonas Kjær  2003  0341AA  ESBJERG    25m  47.51 
182  Jeppe Stensfeldt  2000  0075AM  HERNING    25m  48.05 
247  Carl Emil Thomassen  1996  9625AR  IHF    25m  49.23 
283  Daniel Gallacher  2002  0235AK  SKOVBAKKEN    25m  49.98 

 
Heat 6 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
397  Jacob Nyvang Jensen  1999  9959AM  THISTED    25m  47.03 
336  William Bach Larsen  2001  0153AE  STRUER    25m  46.14 
497  Alexander Fenger  1999    KORAL    25m  46.00 
141  Tobias Enghave  2002  0237AC  GTI    25m  46.12 
274  Dinand Aalbers  1998  9845AU  SKIVE    50m  46.55 
78  Oliver Kjærgaard  2001  0149AC  ESBJERG    25m  47.48 

 
Heat 7 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
398  Andrej Jessen  2000  0001AN  THISTED    25m  45.03 
466  Mads Hald  1996  9689AR  AARS    25m  43.96 
513  Alexander Roe  1997    KORAL    25m  42.42 
159  Jonathan Forsberg Møller  2000  0019AM  GTI    25m  43.15 
34  Mads F. Nielsen  1999  9995AP  DURUP    25m  44.01 
354  Laurits Mark Jensen  2001  0183AK  RASK    25m  45.75 

 
Heat 8 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
345  Anders N Pedersen  1999  9931AI  STRUER    25m  41.36 
322  Felix Glerup  1999  9991AM  STRUER    25m  40.70 
Emil Myrup  1997  9795as  PINGVINEN    25m  40.32 
106  Robert Poulsen  1996  9661AS  ESBJERG    25m  40.60 
38  Kristoffer Østergaard  1999  9912KØ  DURUP    25m  41.35 
338  Martin Lønstrup  1993  9373AO  STRUER    25m  41.85 

 
Heat 9 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
61  Oliver Frøsig  2000  0021AG  ESBJERG    25m  40.13 
90  Jakob Mose  2000  0029AF  ESBJERG    25m  39.35 
355  Nicolaj Nielsen  1995  9563AM  RASK    25m  38.99 
49  Oliver Christensen  2000  0025AF  ESBJERG    25m  39.33 
167  Lucas Christoffersen  2000  0051AI  HERNING    25m  40.02 
273  Jonas Utoft  1998  9859AD  SKIVE    25m  40.26 

 
Heat 10 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
432  Marcus Pedersen  2000  0033AK  VIBORG    25m  38.70 
120  Mikkel Gade  1999  9979AN  GRINDSTED    25m  38.62 
331  Laurits Kaaber  1999  9957AN  STRUER    25m  38.22 
125  Jonas Poulsen  1998  9825AO  GRINDSTED    25m  38.42 
332  William Kaaber  1999  9967AN  STRUER    25m  38.70 
72  Anes Jahic  1998  9893AO  ESBJERG    25m  38.98 

 
Heat 11 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
511  Jess Olesen  1995    KORAL    25m  38.15 
109  Nicolai Bruun Thomsen  1997  9753AO  ESBJERG    25m  37.16 
328  Mikkel Thagaard Jakobsen  2000  0007AN  STRUER    25m  36.47 
50  Simon Maahn Christensen  1997  9759AL  ESBJERG    25m  36.77 
493  Mathias Dalsgaard  2000    KORAL    25m  38.04 
494  Morten Chr. Dam  1998    KORAL    25m  38.19 

 
Heat 12 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
60  Anders Bjørn Fries  1996  9689AI  ESBJERG    25m  36.14 
40  Jeppe S. Marquardt  1996    DURUP    25m  35.61 
52  Ian Cumming  1995  9547AA  ESBJERG    25m  34.27 
401  Anders Frimor Kirk  1996  9605AM  THISTED    25m  35.50 
45  Mikkel Sandberg Andersen  1998  9801AR  ESBJERG    25m  35.90 
416  Peter Enevold Sørensen  1998  9853AQ  THISTED    25m  36.22 

 
Heat 13 (17) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
Martin Kollerup  1995  9501as  NORD    25m  33.55 
263  Jonas B. Sørensen  1993  9375AF  RINGSTED    25m  32.68 
335  Tobias M. Kristensen  1996  9621AJ  STRUER    25m  31.45 
391  Peter Birk  1996  9665AJ  THISTED    25m  31.63 
254  Claus Hansen  1995  9593AP  RINGSTED    25m  33.13 
486  Andreas Sehested  1996  9611AP  TRITON V    25m  33.58 

 
Heat 14 (17) (12 år og yngre) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
118  Esben F. Buchwaldt  2002  0227AG  GRINDSTED    25m  43.12 
165  Victor Bjerre  2001  0123AG  HERNING    25m  40.89 
44  Martin H. Abel  2001  0197AF  ESBJERG    25m  38.96 
66  Jakob Grene  2001  0133AC  ESBJERG    25m  40.09 
42  Oliver H. Veile  2001    DURUP    25m  42.29 
374  Benjamin Rohde  2001  0191AJ  TEMPO    25m  45.14 

 
Heat 15 (17) (13 - 14 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
321  Jonas Andersen  1999  9961AO  STRUER    25m  36.20 
287  David Hjort  2000  0009AI  SKOVBAKKEN    25m  34.46 
344  Michael Terp Olesen  1999  9917AA  STRUER    25m  29.97 
175  Sebastian Lodahl  1999  9973AJ  HERNING    25m  34.20 
448  Søren B. Jeppesen  1999  9913AP  VILDBJERG    25m  35.83 
501  Christian Bylling Jensen  1999    KORAL    25m  36.31 

 
Heat 16 (17) (15 - 16 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
123  Frederik Linck  1997  9727AK  GRINDSTED    25m  32.14 
410  Jeppe Krog Poulsen  1997  9715AN  THISTED    25m  31.84 
116  Mikkel Boisen  1997  9783AJ  GRINDSTED    25m  30.41 
21  Holger Boe Krogh  1998  9803AO  LYSENG    25m  31.77 
255  Kasper Jensen  1997  9725AD  RINGSTED    25m  32.12 
260  Anders Juul Rasmussen  1997  9715AG  RINGSTED    25m  32.40 

 
Heat 17 (17) (17 år og ældre) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
265  Andreas Thomas Nielsen  1994    RINGSTED    25m  31.04 
117  Jakob Brinkmann  1996  9683AE  GRINDSTED    25m  30.56 
158  Emil Møhl  1994  9413AC  GTI    25m  29.84 
150  Mads Kildholt  1994  9485AC  GTI    25m  30.22 
451  Martin Holten Hansen  1993  9337AC  AARS    25m  30.80 
478  Mathias Bech  1996  9633AQ  TRITON V    25m  31.04 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  24 januar 2013 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  22:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark