2020-09-25   23:18:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Program for Limfjords Cup 2013

Her vises alle stævnets startlister og programlister opdelt i stævneafsnit.

Stævneafsnit

Seedede heat Løb 17
Seedede heat 
 
  Stævne navn  Limfjords Cup 2013    Udskriftsdato  24 januar 2013   
  Stævne by  Struer    Udskriftstidspunkt  22:02   
  Arrangør  Struer Svømmeklub         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  26 januar 2013         
 
 
 
Løb 17, 100m Butterfly  Finaler (12) 
Heat 1 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
               
465  Kathrine Krøier Sørensen  1998  9842AP  AARS    25m   
113  Sofie West  2000  0092AS  ESBJERG    25m   
147  Amalie Irgang-Dahlin  1999  9914AJ  GTI    25m   
162  Cecilie Daluiso Salmonsen  2001  0108AH  GTI    25m   
               

 
Heat 2 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
74  Julie Illeborg Jensen  2000  0016AK  ESBJERG    25m  2:06.17 
362  Regitze Bæhrenz  2001  0134AP  TEMPO    25m  2:03.39 
110  Line Bæk Thulin  2000  0006AC  ESBJERG    25m  2:00.29 
369  Kristine Hülsen  2002  0286AH  TEMPO    25m  2:00.95 
495  Trine Dam  2001    KORAL    25m  2:03.44 
134  Camilla Andersen  2001  0168AK  GTI    25m   

 
Heat 3 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
145  Olivia Foltmar-Michaelsen  2001  0154AJ  GTI    25m  1:51.30 
64  Christina M. Glargaard  2004  0428AC  ESBJERG    25m  1:48.45 
491  Sofie Amalie J. Bisgaard  2000    KORAL    25m  1:44.21 
205  Louise Xia Klogborg  2000  0008AX  HOLSTEBRO    25m  1:44.36 
363  Anna Bliksted  2001  0152AO  TEMPO    25m  1:50.73 
239  Victoria Klintrup Jespers  2001  0184AN  IHF    25m  1:54.69 

 
Heat 4 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
152  Lærke Knak  2002  0262AJ  GTI    25m  1:41.85 
366  Mai Heilmann  2000  0042AM  TEMPO    25m  1:39.42 
229  Amalie L. Nielsen  1997  9714AR  HORSENS    25m  1:36.57 
20  Marie Juhl Jensen  1996  9642AY  LYSENG    25m  1:37.34 
231  Nicoline Rosenkilde  1999  9918AT  HORSENS    25m  1:39.49 
330  Vicki Jensen  1998  9858AF  STRUER    25m  1:41.86 

 
Heat 5 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
245  Maya Nautrup Pedersen  1999  9956AE  IHF    25m  1:35.04 
429  Laura Davidsen Nielsen  2000  0064BA  VIBORG    25m  1:32.90 
375  Vicky Rohde  1999  9984AI  TEMPO    25m  1:30.30 
217  Henriette Sørensen  1997  9798AY  HOLSTEBRO    25m  1:32.35 
87  Freja Maack Lykke  2000  0004AU  ESBJERG    25m  1:33.50 
462  Emma Kjær  1999  9994AV  AARS    25m  1:36.11 

 
Heat 6 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
232  Signe B. Thomasen  1996  9652AA  HORSENS    25m  1:29.82 
485  Katrine Møll Jensen  1998  9864AV  TRITON V    25m  1:26.13 
417  Amalie Vinther  1995  9506AU  THISTED    50m  1:24.11 
458  Louise Warming  1997  9764AT  AARS    25m  1:24.66 
10  Anette Damsgaard  1996  9696ay  BJERRE HER    25m  1:27.87 
360  Maja Stecher  2000  0058AQ  RASK    25m  1:29.83 

 
Heat 7 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
226  Kirstine Feldinger  1996  9634AQ  HORSENS    25m  1:23.47 
482  Mikala Mai Halbirk  1998  9858AX  TRITON V    25m  1:22.69 
305  Louise Sofie Jensen  1994  9418AD  PINGVINEN    25m  1:21.60 
484  Freja K. Hyldgaard  1998  9866AT  TRITON V    25m  1:22.03 
323  Line Hatting  1996  9678AL  STRUER    25m  1:23.45 
173  Camilla Puk Jensen  1998  9824AS  HERNING    25m  1:24.08 

 
Heat 8 (12) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
480  Agnes Astrup Christiansen  1997  9746AR  TRITON V    25m  1:19.51 
365  Mathilde Hansen  1998  9894AS  TEMPO    25m  1:17.46 
230  Emma Nørgaard  1997  9794AF  HORSENS    25m  1:16.41 
342  Mai Rossau Noer  1997  9744AC  STRUER    25m  1:17.33 
357  Sanne Engemann  1994  9418AP  RASK    25m  1:19.26 
224  Sara Sofia Benzarti  1997  9766AR  HORSENS    25m  1:21.11 

 
Heat 9 (12) (12 år og yngre) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
367  Louise Hvarre  2001  0156AN  TEMPO    25m  1:38.30 
156  Vilde Schulze Matthisen  2001  0176AC  GTI    25m  1:31.32 
154  Emilie Larsen  2001  0186AC  GTI    25m  1:24.64 
65  Maria Møller Glargaard  2001  0182AE  ESBJERG    25m  1:27.67 
289  Line Johannsen  2001  0146AN  SKOVBAKKEN    25m  1:35.01 
194  Isabella Bach  2002  0296AG  HOLSTEBRO    25m  1:41.61 

 
Heat 10 (12) (13 - 14 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
163  Helena Splidt-Samuelsen  2000  0062AP  GTI    25m  1:26.22 
153  Cayanne Kjær Knoth  1999  9972AG  GTI    25m  1:16.30 
164  Methea Wissing-Thornberg  1999  9932BA  GTI    25m  1:10.70 
349  Lisa Terp  1999  9968AA  STRUER    25m  1:16.06 
481  Isabell Eriksen  1999  9978AM  TRITON V    25m  1:17.99 
161  Jasmin Boe Rasmussen  2000  0006AM  GTI    25m  1:28.01 

 
Heat 11 (12) (15 - 16 år) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
479  Christina Blaaberg  1998  9832AL  TRITON V    25m  1:12.80 
138  Kristine Barrett  1998  9886AB  GTI    25m  1:05.78 
139  Emilie Beckmann  1997  9778AG  GTI    25m  1:01.95 
233  Amalie Østrup  1997  9708AL  HORSENS    25m  1:05.14 
262  Emilie Steffensen  1997  9798AP  RINGSTED    25m  1:12.31 
361  Sara Stecher  1997  9772BA  RASK    25m  1:14.00 

 
Heat 12 (12) (17 år og ældre) 
 
Nr.  Bane  Navn  Født  Licens  Klub    Bassin  Tid 
 
227  Louise Holm  1994  9476AT  HORSENS    25m  1:17.07 
Tine Christensen  1996  9658ai  AALBORG    25m  1:13.25 
16  Nina Højris Jørgensen  1992  9254AM  LYSENG    25m  1:03.09 
18  Mia Kynde  1994  9496AI  LYSENG    25m  1:10.89 
431  Betina K. Pedersen  1994  9402AC  VIBORG    25m  1:14.36 
Linette Hansen  1995  9522ay  BSK08    25m  1:18.95 

 
 

Oprettet af WinGrodan 1.20.00  Udskriftsdato  24 januar 2013 
Licens til Struer Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  22:02 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark