Startliste for Danske Ã…rgangsmesterskaber Gruppe 1 (DÃ…M-K)
Her vises alle stævnets deltagerlister og startlister opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Seedede heat Løb 26
|
Stævne navn |
DÅM-K gruppe 1 |
|
Udskriftsdato |
20 januar 2013 |
|
|
Stævne by |
Odense |
|
Udskriftstidspunkt |
09:27 |
|
|
Arrangør |
Dansk Svømmeunion og STO |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
18 januar 2013 |
|
|
|
|
Løb 26, 200m Medley Damer |
Finaler (11) |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
|
1 |
|
|
|
|
|
|
|
526 |
2 |
Freja A. Skov |
2000 |
0078AA |
HELSINGØR |
|
25m |
2:53.65 |
94 |
3 |
Rosemarie Blicher |
2000 |
0076AO |
GENTOFTE |
|
25m |
2:51.17 |
445 |
4 |
Maria M. Porsmose |
2000 |
0062AN |
AALBORG |
|
25m |
2:50.40 |
62 |
5 |
Cecilie Girke Christensen |
2000 |
0084AI |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:50.41 |
507 |
6 |
Johanna Berthelsen |
2000 |
0096AO |
MK 31 |
|
25m |
2:53.64 |
|
7 |
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
|
|
|
|
|
|
|
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
450 |
1 |
Camilla Strandqvist |
2000 |
0058AM |
AALBORG |
|
25m |
2:50.18 |
352 |
2 |
Sofie Kornbek |
2000 |
0084AD |
KVIK |
|
25m |
2:49.79 |
91 |
3 |
Freja Nicholas |
2000 |
0084AN |
FREM |
|
25m |
2:49.70 |
297 |
4 |
Augusta Marie Christensen |
2000 |
0026AC |
BIRKERØD |
|
25m |
2:49.41 |
393 |
5 |
Johanne A. Christiansen |
2000 |
0074AO |
TRITON V |
|
25m |
2:49.69 |
231 |
6 |
Emma Bjørnholdt |
2000 |
0034AM |
LYNGBY |
|
25m |
2:49.71 |
173 |
7 |
Kristine Mikkelsen |
2000 |
0078AG |
HVIDOVRE |
|
25m |
2:50.05 |
71 |
8 |
Caroline Schwenger |
2000 |
0098AM |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:50.19 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
384 |
1 |
Mille Hesselgren Ikov |
2000 |
0012AH |
TRITON B |
|
25m |
2:48.96 |
21 |
2 |
Julie Højer Truelsen |
2000 |
0028AM |
HILLERØD |
|
25m |
2:48.78 |
89 |
3 |
Victoria Wolsted |
2000 |
0054AH |
FR.SUND |
|
25m |
2:47.99 |
463 |
4 |
My Weitling |
2000 |
0032AA |
JYLLINGE |
|
25m |
2:47.46 |
113 |
5 |
Katrine Tetzschner Madsen |
2000 |
0082AG |
GLADSAXE |
|
25m |
2:47.52 |
360 |
6 |
Eline Victoria Rasmussen |
2000 |
0076AC |
KVIK |
|
25m |
2:48.23 |
435 |
7 |
Ella Christensen Blanch |
2000 |
0058AE |
AALBORG |
|
25m |
2:48.87 |
461 |
8 |
Astrid Dyrmose Kestner |
2000 |
0008AB |
JYLLINGE |
|
25m |
2:49.15 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
230 |
1 |
Josefine Søgaard Andresen |
2000 |
0008AO |
LYNGBY |
|
25m |
2:46.97 |
159 |
2 |
Helena Rosendahl Bach |
2000 |
0074AM |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:46.07 |
379 |
3 |
Victoria Bierre |
2000 |
0022AS |
TRITON B |
|
25m |
2:45.28 |
32 |
4 |
Nina Leisted Bertelsen |
2000 |
0076AD |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:43.92 |
453 |
5 |
Line Thomsen |
2000 |
0022AP |
AALBORG |
|
25m |
2:45.16 |
516 |
6 |
Alberte M Hansen |
2000 |
0004AC |
GSK |
|
25m |
2:45.80 |
357 |
7 |
Maria Olsen |
2000 |
0044AD |
KVIK |
|
25m |
2:46.77 |
92 |
8 |
Nicole Bennetsen |
2000 |
0048AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:47.27 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
70 |
1 |
Stinna Schnabl |
1999 |
9934AN |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:43.63 |
371 |
2 |
Amalie Müller Lindemann |
1999 |
9966AW |
SØNDERBORG |
|
25m |
2:43.41 |
438 |
3 |
Caroline Hauritz Jensen |
1999 |
9976AV |
AALBORG |
|
25m |
2:43.21 |
512 |
4 |
Cecilie Wiuff |
2000 |
0072AB |
AIF |
|
25m |
2:43.09 |
163 |
5 |
Anne Hjortsøe Pedersen |
1999 |
9966AH |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:43.19 |
443 |
6 |
Karoline Lehmann |
1999 |
9976AI |
AALBORG |
|
25m |
2:43.38 |
33 |
7 |
Emma Maagøe |
1999 |
9996AH |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:43.49 |
394 |
8 |
Anna Emilie Hansen |
1999 |
9998AI |
TRITON V |
|
25m |
2:43.65 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
433 |
1 |
Emma A Andersen |
2000 |
0034AH |
AALBORG |
|
25m |
2:42.92 |
241 |
2 |
Klara Reeh |
1999 |
9934AO |
LYNGBY |
|
25m |
2:42.71 |
279 |
3 |
Marie Eske |
1999 |
9988AF |
NEPTUN |
|
25m |
2:42.51 |
149 |
4 |
Emma Sand Majlund |
1999 |
9994AD |
HERNING |
|
25m |
2:42.09 |
467 |
5 |
Mira Mass |
2000 |
0012AA |
SLANGERUP |
|
25m |
2:42.12 |
521 |
6 |
Delphine Møller |
1999 |
9908AK |
GSK |
|
25m |
2:42.59 |
391 |
7 |
Martha Andersen |
1999 |
9992AJ |
TRITON V |
|
25m |
2:42.88 |
129 |
8 |
Katrine Stampe |
2000 |
0068AM |
ALLERØD |
|
25m |
2:43.06 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
269 |
1 |
Johanne Skovgaard Terp |
1999 |
9914AO |
ODDER |
|
25m |
2:41.95 |
242 |
2 |
Sara Krell Refn |
1999 |
9944AN |
LYNGBY |
|
25m |
2:41.59 |
389 |
3 |
Nanna Sonne |
1999 |
9906AH |
TRITON B |
|
25m |
2:40.36 |
346 |
4 |
Emily Brophy |
1999 |
9962AQ |
KVIK |
|
25m |
2:40.18 |
103 |
5 |
Cathrine Laura Holten |
2000 |
0018AA |
GENTOFTE |
|
25m |
2:40.32 |
238 |
6 |
Helena Kornerup Klejstrup |
1999 |
9986AN |
LYNGBY |
|
25m |
2:40.56 |
263 |
7 |
Sofia Zachariassen |
1999 |
9988an |
OSLF |
|
25m |
2:41.86 |
396 |
8 |
Kristine Lønne |
2000 |
0016AL |
TRITON V |
|
25m |
2:42.04 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
82 |
1 |
Mia Ishøj Nielsen |
2000 |
0066AB |
FARUM |
|
25m |
2:39.90 |
110 |
2 |
Freja Gram |
1999 |
9962AL |
GLADSAXE |
|
25m |
2:39.78 |
257 |
3 |
Therese Hovgaard Jensen |
2000 |
0058AL |
NYBORG |
|
25m |
2:39.60 |
213 |
4 |
Caroline Samuel |
2000 |
0064AF |
KØGE |
|
25m |
2:38.84 |
232 |
5 |
Louise Bromose |
1999 |
9924AH |
LYNGBY |
|
25m |
2:38.90 |
100 |
6 |
Frederikke Gunni |
1999 |
9952AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:39.72 |
206 |
7 |
Melanie Degner |
2000 |
0098AC |
KØGE |
|
25m |
2:39.82 |
208 |
8 |
Yazmin B. Gürtler |
2000 |
0094AB |
KØGE |
|
25m |
2:40.07 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
448 |
1 |
Lisa Schøn |
1999 |
9956AR |
AALBORG |
|
25m |
2:38.26 |
523 |
2 |
Josefine Pedersen |
1999 |
9928AB |
MK 31 |
|
25m |
2:36.88 |
96 |
3 |
Nicoline Christensen |
1999 |
9934AL |
GENTOFTE |
|
25m |
2:36.51 |
465 |
4 |
Lærke Toft Ruby |
1999 |
9996AG |
LAKSEN |
|
25m |
2:35.19 |
366 |
5 |
Sofie Rasmussen |
1999 |
9962AP |
S 68 |
|
25m |
2:35.60 |
31 |
6 |
Vera Staun Hansen |
1999 |
9938AO |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:36.82 |
207 |
7 |
Astrid Delin |
1999 |
9954AE |
KØGE |
|
25m |
2:37.54 |
160 |
8 |
Merete Toft Jensen |
1999 |
9926AD |
HOLSTEBRO |
|
25m |
2:38.34 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
29 |
1 |
Sofie Thunø Rasmussen |
2000 |
0074AF |
HOVEDSTAD |
|
25m |
2:36.87 |
347 |
2 |
Sofie Brøgger |
2000 |
0032AD |
KVIK |
|
25m |
2:33.94 |
470 |
3 |
Eva Olsen |
2000 |
0094AM |
ISHØJ |
|
25m |
2:31.58 |
363 |
4 |
Sara Sylvest |
2000 |
0086AD |
KVIK |
|
25m |
2:30.85 |
460 |
5 |
Julie Kepp Jensen |
2000 |
0042AA |
JYLLINGE |
|
25m |
2:31.07 |
65 |
6 |
Julia Jønsson |
2000 |
0048AL |
HØRSHOLM |
|
25m |
2:32.25 |
311 |
7 |
Klaudia W. Mogensen |
2000 |
0008AC |
SILKEBORG |
|
25m |
2:35.66 |
198 |
8 |
Nikoline Nilsson Norby |
2000 |
0064AN |
GENTOFTE |
|
25m |
2:38.24 |
Nr. |
Bane |
Navn |
Født |
Licens |
Klub |
|
Bassin |
Tid |
|
53 |
1 |
Simone H. Lauridsen |
1999 |
9952AG |
ESBJERG |
|
25m |
2:33.45 |
527 |
2 |
Emma la Cour |
1999 |
9932AQ |
SØLLERØD |
|
25m |
2:30.28 |
256 |
3 |
Johanne Carr |
1999 |
9992AA |
NYBORG |
|
25m |
2:29.88 |
10 |
4 |
Cecilie Lykke Hansen |
1999 |
9918AC |
AGF |
|
25m |
2:28.43 |
495 |
5 |
Gitte Sørensen Gosvig |
1999 |
9962AA |
ALLERØD |
|
25m |
2:28.70 |
382 |
6 |
Katrine B. Hansen |
1999 |
9934AB |
TRITON B |
|
25m |
2:29.94 |
98 |
7 |
Emilie Falbe-Hansen |
1999 |
9962AD |
GENTOFTE |
|
25m |
2:32.50 |
151 |
8 |
Stinne Sørensen |
1999 |
9934AD |
HERNING |
|
25m |
2:33.90 |
Oprettet af WinGrodan 1.20.00 |
Udskriftsdato |
20 januar 2013 |
Licens til Dansk Svømmeunion |
Udskriftstidspunkt |
09:27 |
|