2019-08-20   12:35:00
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS Yngre 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Gren 1-17; insim 07:15-08:15

Heatlista Gren 6
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  07:40   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2013         
 
 
 
Gren 6, 50m Bröstsim FL 11  Finaler (5) 
NR: Johanna Nicklasson 1996 Karlsborgs 00:38.33 år 2007 
 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
119  Josephine Ålenius  2002  AY2402  SK LAXEN    25m  50.94 
338  Sofia Båvenäs  2002  AD9802  VÄSTERÅS    25m  50.82 
112  Elsa Wahlbeck  2002  AM4202  SK LAXEN    25m  50.75 
217  Magdalena Petersson  2002  AA6602  MASS    25m  50.79 
320  Hedda Sköld  2002  AM0402  WISBY SS    25m  50.83 
               

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
206  Mikaela Andrén  2002  AH0802  MASS    25m  50.39 
104  Emilia Karlberg  2002  AM0602  SK LAXEN    25m  50.04 
35  Clara Florén  2002  AL6202  HARNÄS SKU    25m  49.22 
408  Elsa Jansson  2002  AB7202  NAUTILUS    25m  48.66 
151  Felicia Järvikari  2002  AH9802  LASS    25m  48.99 
86  Isabelle Rydahl  2003  AC0203  KARLSTAD    25m  49.71 
201  Ida Kramer  2002  AJ3402  MARIESTAD    25m  50.30 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
31  Helmi Swanson  2004  AB6604  GÄVLE SS    25m  48.23 
96  Nathalie Barrington  2002  AY9202  SK LAXEN    25m  48.06 
295  Astrid Langö  2002  AF3202  UPSALA S    25m  47.77 
387  Tilde Marjetta-Olsson  2002  AF3602  SOLSTA    25m  47.41 
274  Anna Westborg  2002  AE0402  SKURU IK    25m  47.49 
117  Mellie Wijk  2002  AM1602  SK LAXEN    25m  47.90 
132  Jennifer Titus  2002  AG5402  LINDESBERG    25m  48.20 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
390  Maja Eriksson  2002  AM6602  SK STRÄNGN    25m  47.27 
282  Linn Suchomel  2003  AD2203  SKÖVDE SS    25m  46.90 
318  Tone Sandsjö  2003  AF5403  WISBY SS    25m  46.40 
377  Saga Rönnqvist-Jerlström  2002  AX4802  ÖSA    25m  46.21 
148  Wilma Holmertz  2003  AD1803  LASS    25m  46.25 
347  Julia Holmberg  2002  AE4402  VÄSTERÅS    25m  46.75 
130  Miriam Langarap  2002  AM3602  LINDESBERG    25m  47.21 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
68  Agnes Rydh-Dufva  2002  AM9202  KARLSKO SF    25m  46.18 
105  Tilde Morin  2002  AM5202  SK LAXEN    25m  45.76 
427  Linnea Persson  2002  AL1802  UDDEVALLA    25m  44.07 
288  Elsa Berg  2002  AG7202  SÖDERHAMN    25m  40.39 
11  Linda Fredriksson  2002  AA4802  ELFSBORG    25m  43.59 
53  Nadija Sabic  2002  AI7802  JÖNKÖPING    25m  44.63 
21  Adelina Walldén  2002  AS2602  SK ENA    25m  46.09 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  07:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner