2019-08-20   12:46:24
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS Yngre 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Gren 1-17; insim 07:15-08:15

Heatlista Gren 12
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  07:40   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2013         
 
 
 
Gren 12, 100m Frisim FL 11  Finaler (4) 
NR: Rebecka Nilsson 1996 NKK 01:08.60 år 2007 
 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
23  Nike Bölja-Strandlund  2002  AS6802  FAGERSTA    25m  1:29.32 
314  Josefine Godman  2002  AY5802  WISBY SS    25m  1:28.77 
104  Emilia Karlberg  2002  AM0602  SK LAXEN    25m  1:28.00 
338  Sofia Båvenäs  2002  AD9802  VÄSTERÅS    25m  1:27.87 
130  Miriam Langarap  2002  AM3602  LINDESBERG    25m  1:27.97 
408  Elsa Jansson  2002  AB7202  NAUTILUS    25m  1:28.49 
112  Elsa Wahlbeck  2002  AM4202  SK LAXEN    25m  1:29.22 

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
21  Adelina Walldén  2002  AS2602  SK ENA    25m  1:27.44 
57  Stina Andersson  2002  AG2202  KARLSKO SF    25m  1:26.13 
242  Annie Hegmegi  2003  AA1403  NÄSSJÖ    25m  1:25.55 
360  Filippa Sterling  2002  AE7402  VÄSTERÅS    25m  1:24.95 
390  Maja Eriksson  2002  AM6602  SK STRÄNGN    25m  1:25.17 
201  Ida Kramer  2002  AJ3402  MARIESTAD    25m  1:26.03 
86  Isabelle Rydahl  2003  AC0203  KARLSTAD    25m  1:26.50 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
107  Petronella Ottosson  2002  AN8802  SK LAXEN    25m  1:24.37 
148  Wilma Holmertz  2003  AD1803  LASS    25m  1:22.95 
35  Clara Florén  2002  AL6202  HARNÄS SKU    25m  1:22.13 
68  Agnes Rydh-Dufva  2002  AM9202  KARLSKO SF    25m  1:20.16 
53  Nadija Sabic  2002  AI7802  JÖNKÖPING    25m  1:21.58 
46  Tilda Lindström  2002  AC0602  JÖNKÖPING    25m  1:22.55 
151  Felicia Järvikari  2002  AH9802  LASS    25m  1:23.14 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
117  Mellie Wijk  2002  AM1602  SK LAXEN    25m  1:20.14 
427  Linnea Persson  2002  AL1802  UDDEVALLA    25m  1:17.98 
282  Linn Suchomel  2003  AD2203  SKÖVDE SS    25m  1:14.85 
11  Linda Fredriksson  2002  AA4802  ELFSBORG    25m  1:11.97 
288  Elsa Berg  2002  AG7202  SÖDERHAMN    25m  1:12.68 
105  Tilde Morin  2002  AM5202  SK LAXEN    25m  1:17.66 
274  Anna Westborg  2002  AE0402  SKURU IK    25m  1:19.73 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  07:40 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner