2019-07-16   19:02:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS Yngre 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 57
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m)    Utskriftsdatum  03 februari 2013   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  11:53   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2013         
 
 
 
Gren 57, 100m Bröstsim Po 11  Finaler (4) 
NR: Linus Kahl 2001 Wisby Simsällskap 01:23.97 år 2012 
 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
259  Johan Allberg  2002  AH7502  SKURU IK    25m   
28  Carl Hansson  2003  AE9703  GÄVLE SS    25m   
66  Philip Löfbom  2003  AC0903  KARLSKO SF    25m  2:18.20 
395  Eric Malmquist  2003  AC1703  SK STRÄNGN    25m  2:11.81 
65  Victor Lübeck  2002  AG9302  KARLSKO SF    25m  2:12.78 
144  Filip Gidlöf  2003  AB9303  LASS    25m  2:19.39 
158  Isak Lust  2002  AJ8902  LASS    25m   

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
168  Ruben Staaf  2002  AI2702  LASS    25m  2:10.56 
135  Måns Andersson  2002  AH5102  LASS    25m  2:05.19 
83  Ludvig Mathisen  2003  AD7903  KARLSTAD    25m  2:01.58 
425  Oskar Gustafson  2002  AE1302  UDDEVALLA    25m  1:53.24 
266  Hugo Lindskog  2002  AG8102  SKURU IK    25m  1:57.84 
335  Linus Björk  2002  AB6902  VÄSTERÅS    25m  2:05.10 
137  Elias Axelsson  2002  AJ9102  LASS    25m  2:05.88 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
267  Tim Lyrberg  2003  AB6303  SKURU IK    25m  1:52.37 
113  Hugo Vaide  2003  AD8903  SK LAXEN    25m  1:52.27 
50  Tim Nilsson  2002  AE4102  JÖNKÖPING    25m  1:49.52 
365  Simon Baastad  2002  AC2102  ÖSA    25m  1:45.60 
219  Oscar Sjöström  2003  AA2103  MASS    25m  1:49.05 
79  Victor Krohn  2002  AK0702  KARLSTAD    25m  1:51.32 
52  Patrik Petkoczi  2002  AG3702  JÖNKÖPING    25m  1:52.36 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
223  Kevin Tan  2002  AD1102  MASS    25m  1:45.07 
230  John Brolin  2002  AB6302  NKK    25m  1:42.89 
99  Finn Gaudenz  2002  AL9502  SK LAXEN    25m  1:42.83 
101  Julius Gustavsson  2002  AD0102  SK LAXEN    25m  1:36.86 
36  Daniel Agestav  2002  AB7102  JÖNKÖPING    25m  1:41.84 
77  Milos Jovancic  2002  AH1302  KARLSTAD    25m  1:42.84 
260  Anton Bertilsson Palm  2002  AG4102  SKURU IK    25m  1:43.12 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  03 februari 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  11:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner