2019-07-16   21:02:31
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS Yngre 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 52
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m)    Utskriftsdatum  03 februari 2013   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  11:53   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2013         
 
 
 
Gren 52, 100m Fjärilsim FL 13  Finaler (4) 
NR: Emma Ekman 1989 Ludvika SS 01:08.40 år 2002 
 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
100  Lovisa Gröndahl  2000  AW7400  SK LAXEN    25m  1:37.20 
161  Andrea Palm  2000  AF7200  LASS    25m  1:35.31 
Michaela Thyberg  2000  AL6600  DEJE SS    25m  1:35.00 
92  Nora Laine  2000  AP8400  KÖPINGS SS    25m  1:34.49 
150  Emma Ivarsson  2000  AV9600  LASS    25m  1:34.99 
422  Fanny Aronsson  2000  BE5400  UDDEVALLA    25m  1:35.07 
353  Elin Lindgren  2000  AP4600  VÄSTERÅS    25m  1:37.20 

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
372  Clara Momats  2000  AG9800  ÖSA    25m  1:33.31 
253  Hanna Gebart  2000  AB4400  S 02    25m  1:29.70 
13  Emelie Melin  2000  AK9600  ELFSBORG    25m  1:27.80 
108  Moa Ovik  2000  AP3600  SK LAXEN    25m  1:25.68 
103  Petronella Johansson  2000  AW0600  SK LAXEN    25m  1:26.64 
164  Felicia Smedbäck  2000  BL6600  LASS    25m  1:29.25 
63  Alexandra Kinell  2000  AF2200  KARLSKO SF    25m  1:31.60 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
32  Sarah Wallin  2000  AH9800  GÄVLE SS    25m  1:25.51 
264  Tilda Eklund  2000  AH3200  SKURU IK    25m  1:25.05 
16  Sofie Wirfalk  2000  AB2800  ELFSBORG    25m  1:24.59 
222  Ida Swegmark  2000  AZ6600  MASS    25m  1:22.73 
213  Linnéa Lundborg  2000  AZ5600  MASS    25m  1:23.24 
374  Lina Nederman  2000  AP0600  ÖSA    25m  1:24.65 
138  Vendela Bergdahl  2000  AS3800  LASS    25m  1:25.50 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
188  Maja Jansson  2000  AQ3200  LUDVIKA SS    25m  1:22.46 
247  Erika Åkesson  2000  AA6600  NÄSSJÖ    25m  1:19.38 
191  Frida Lannhard  2000  AB6800  LUDVIKA SS    25m  1:17.30 
388  Emma Bergkvist  2000  AA5600  SK STRÄNGN    25m  1:11.45 
15  Alice Palmkvist  2000  AE9200  ELFSBORG    25m  1:16.85 
269  Signe Nordegren  2000  AO6800  SKURU IK    25m  1:17.40 
17  Tilda Öman  2000  AI7200  ELFSBORG    25m  1:22.32 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  03 februari 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  11:53 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner