2019-08-20   12:11:33
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS Yngre 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 45
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  18:37   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2013         
 
 
 
Gren 45, 50m Ryggsim Po 11  Finaler (5) 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 00:33.78 år 2003 
 
Heat 1 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
335  Linus Björk  2002  AB6902  VÄSTERÅS    25m  52.99 
83  Ludvig Mathisen  2003  AD7903  KARLSTAD    25m  52.53 
449  Alexander Lundberg  2002  ag5302  VÄNERSBORG    25m  52.12 
144  Filip Gidlöf  2003  AB9303  LASS    25m  51.56 
158  Isak Lust  2002  AJ8902  LASS    25m  52.07 
395  Eric Malmquist  2003  AC1703  SK STRÄNGN    25m  52.17 
392  Alexander Lindvall  2003  AA7503  SK STRÄNGN    25m  52.96 

 
Heat 2 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
66  Philip Löfbom  2003  AC0903  KARLSKO SF    25m  51.28 
168  Ruben Staaf  2002  AI2702  LASS    25m  50.57 
65  Victor Lübeck  2002  AG9302  KARLSKO SF    25m  48.09 
137  Elias Axelsson  2002  AJ9102  LASS    25m  47.96 
52  Patrik Petkoczi  2002  AG3702  JÖNKÖPING    25m  48.01 
259  Johan Allberg  2002  AH7502  SKURU IK    25m  48.76 
260  Anton Bertilsson Palm  2002  AG4102  SKURU IK    25m  51.03 

 
Heat 3 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
79  Victor Krohn  2002  AK0702  KARLSTAD    25m  47.83 
219  Oscar Sjöström  2003  AA2103  MASS    25m  47.47 
214  Ludwig Lundborg  2002  AJ7702  MASS    25m  46.56 
223  Kevin Tan  2002  AD1102  MASS    25m  46.15 
266  Hugo Lindskog  2002  AG8102  SKURU IK    25m  46.31 
99  Finn Gaudenz  2002  AL9502  SK LAXEN    25m  47.17 
267  Tim Lyrberg  2003  AB6303  SKURU IK    25m  47.62 

 
Heat 4 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
28  Carl Hansson  2003  AE9703  GÄVLE SS    25m  45.97 
234  Vilhelm Ericsson  2002  AH4102  NKK    25m  45.82 
42  William Ekström  2002  AC5902  JÖNKÖPING    25m  45.23 
262  Oliver Heras Cordon  2002  AI7702  SKURU IK    25m  44.39 
386  Nicolai Marjetta-Olsson  2002  AB0702  SOLSTA    25m  44.62 
51  Eldin Nukovic  2002  AE5102  JÖNKÖPING    25m  45.73 
365  Simon Baastad  2002  AC2102  ÖSA    25m  45.88 

 
Heat 5 (5) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
50  Tim Nilsson  2002  AE4102  JÖNKÖPING    25m  43.64 
425  Oskar Gustafson  2002  AE1302  UDDEVALLA    25m  42.85 
230  John Brolin  2002  AB6302  NKK    25m  40.87 
113  Hugo Vaide  2003  AD8903  SK LAXEN    25m  39.46 
101  Julius Gustavsson  2002  AD0102  SK LAXEN    25m  40.10 
77  Milos Jovancic  2002  AH1302  KARLSTAD    25m  42.03 
36  Daniel Agestav  2002  AB7102  JÖNKÖPING    25m  43.09 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  18:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner