2019-08-24   09:06:58
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS Yngre 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 37
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  18:37   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2013         
 
 
 
Gren 37, 100m Ryggsim Po 12  Finaler (4) 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:06.40 år 2004 
 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
               
               
233  Hjalmar Ericsson  2001  AK1101  NKK    25m  1:46.98 
304  Axel Wohlin  2001  AK2501  UPSALA S    25m  1:45.26 
393  Leonard Lindvall  2001  AE6901  SK STRÄNGN    25m  1:45.74 
311  Anton Appelqvist  2001  AL7301  WISBY SS    25m  1:56.91 
               

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
352  Anton Laxbäck  2001  AM4101  VÄSTERÅS    25m  1:43.47 
303  Hugo Sörby  2001  AF2901  UPSALA S    25m  1:41.27 
397  Jesper Sandberg  2001  AB4701  SK STRÄNGN    25m  1:38.26 
74  Linus Andersson  2001  AP4301  KARLSTAD    25m  1:37.08 
111  Oliver Torbjörnsson  2001  AO2301  SK LAXEN    25m  1:37.38 
114  Isak Vaide  2001  AN0901  SK LAXEN    25m  1:39.19 
49  Karol Mozdzynski  2001  AF4101  JÖNKÖPING    25m  1:41.38 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
33  Adam Carlsson  2001  AK1901  HARNÄS SKU    25m  1:35.56 
424  Andreas Gunderssen  2001  AG8101  UDDEVALLA    25m  1:31.16 
208  Alexander Fredholm  2001  AE2301  MASS    25m  1:29.68 
209  Victor Garcia Blombäck  2001  AR5501  MASS    25m  1:26.09 
215  Daniel Någård  2001  AE0701  MASS    25m  1:27.10 
155  Naevid Kiasat  2001  AF6501  LASS    25m  1:30.17 
421  Samuel Alaei  2001  AG7101  UDDEVALLA    25m  1:33.55 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
73  David Albringer  2001  AF2101  KARLSTAD    25m  1:23.14 
232  Max Engström  2001  AC9301  NKK    25m  1:21.64 
220  Viktor Sjöström  2001  AB2101  MASS    25m  1:20.47 
243  Oskar Hegmegi  2001  AB9301  NÄSSJÖ    25m  1:19.39 
336  Johan Brewitz  2001  AH2101  VÄSTERÅS    25m  1:19.74 
328  Edwin Larsson  2001  AB3501  VÄNERSBORG    25m  1:21.07 
250  Elias Nordgren  2001  AE2101  SALA SS    25m  1:21.96 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  18:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner