2019-07-16   20:38:13
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Program för NUSS Yngre 2013

Nedan visas startlistor och heatlistor uppdelade per tävlingspass.

Tävlingspass

Heatlista Gren 35
Heatlista 
 
  Tävling  NUSS Yngre (25m)    Utskriftsdatum  02 februari 2013   
  Tävlingsort  Västerås    Utskriftstid  18:37   
  Arrangör  Västerås Simsällskap         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  02 februari 2013         
 
 
 
Gren 35, 100m Fjärilsim Po 13  Finaler (4) 
NR: Linus Junefelt 1992 Jönköpings 01:01.90 år 2005 
 
Heat 1 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
343  Oscar Eriksson  2000  AN9700  VÄSTERÅS    25m  1:38.17 
180  Philip Batista-Gröndahl  2000  AH4700  LUDVIKA SS    25m  1:33.59 
428  Oskar Robertsson  2000  AE6100  UDDEVALLA    25m  1:29.78 
47  Tim Lärkfeldt  2000  AC9900  JÖNKÖPING    25m  1:29.18 
27  William Borg  2000  AG6700  GÄVLE SS    25m  1:29.65 
301  Anton Särnblad  2000  AC2700  UPSALA S    25m  1:32.58 
319  Cosmos Sharman  2000  AL4700  WISBY SS    25m  1:36.42 

 
Heat 2 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
62  Marcus Hellberg  2000  AG7700  KARLSKO SF    25m  1:28.83 
366  Tim Baastad  2000  AM4700  ÖSA    25m  1:27.88 
142  Carl Friberg  2000  AF8900  LASS    25m  1:27.01 
293  Carl Göransson  2000  AQ8300  UPSALA S    25m  1:24.38 
342  William Ejlegård  2000  AD9300  VÄSTERÅS    25m  1:26.20 
67  Alexander Nylén  2000  AD4300  KARLSKO SF    25m  1:27.58 
322  William Yttergren  2000  AL6700  WISBY SS    25m  1:28.05 

 
Heat 3 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
171  Oliver Tykesson  2000  AJ3700  LASS    25m  1:23.53 
431  Max Ström  2000  AK2300  UDDEVALLA    25m  1:22.96 
245  Jonathan Myrlander  2000  AA7300  NÄSSJÖ    25m  1:21.42 
54  Viktor Svan  2000  AH0300  JÖNKÖPING    25m  1:19.76 
257  Leo Vartoomian  2000  AJ1300  S 02    25m  1:19.91 
41  Filip Egelrud  2000  AC4900  JÖNKÖPING    25m  1:22.70 
40  Jesper Danielsson  2000  AP2500  JÖNKÖPING    25m  1:23.29 

 
Heat 4 (4) 
 
ID  Bana  Namn  Född  Licens  Förening    Bassäng  Tid 
 
115  Gunnar Widerberg  2000  AG3700  SK LAXEN    25m  1:19.34 
136  Albert Askmalm  2000  AA5900  LASS    25m  1:17.37 
218  Sebastian Petersson  2000  AB1500  MASS    25m  1:12.13 
98  Dennis Dukic  2000  AC4500  SK LAXEN    25m  1:08.26 
371  Elias Landström  2000  AM5700  ÖSA    25m  1:11.43 
224  Tobias Åberg  2000  AB2500  MASS    25m  1:13.31 
330  Erik Ohlsén  2000  AF4300  VÄSTERVIK    25m  1:18.75 

 
 

Skapad av WinGrodan 1.20.00  Utskriftsdatum  02 februari 2013 
Licensierad till: Västerås Simsällskap  Utskriftstid  18:37 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner